Zodiak Ditor

HOROSKOPI i Paolo Fox për ditën e sotme, e premte 18 qershor 2021

Ja çfarë parashikon për sot astrologu i famshëm italian, Paolo Fox:

Dashi

Nuk mund të jepni ose të bëni gjithçka që dëshironi. Ka pengesa, të cilat mund të përcaktohen nga lodhja juaj dhe nga distanca nga partneri juaj. Eshtë normale në këtë periudhë që ndiheni nën presion, edhe përpara asaj që ju është dashur të duroni në muajt e fundit.

Demi

Sot nuk jeni më në gjendje të ndani kohën dhe situatat me ata që ju bënë të vuani. Tani është koha për të thënë mjaft, për të vazhduar vetëm marrëdhënie që ia vlen, sepse jeni lodhur nga ndërlikimet e panevojshme. Një qëndrim që do ta gjeni si në dashuri ashtu edhe në punë. Eshtë koha për të vendosur pikat mbi i me bashkëpunëtorët dhe kolegët e zyrës. Dhe mbase edhe përballë disa transferimeve. Ju duhet të ndiheni më rehat, edhe nëse ju kushton pak tërheqje.

Binjakët

Dashuria është thelbësore për ju. Dhe nëse ka pasur një afrim në maj, nëse keni filluar një histori të re, atëherë llogarisni gjithashtu korrikun për ta çuar historinë tuaj në shpejtësi të plotë. Por ky është gjithashtu një moment fitimprurës për ata që janë udhëheqës, të cilët thirren në një situatë komandimi. Eshtë një qiell i shkëlqyer për bashkëpunime, marrëveshje dhe kontakte. Krijimtaria e një Ujori dhe vendosmëria e një Dashi mund t’ju ndihmojnë shumë.

Gaforrja

Në dashuri duhet të jeni më të qartë dhe më të vendosur. Tani përqendrohuni në atë se si po ndiheni, dhe mbi të gjitha, përqendrohuni në të ardhmen tuaj. Mos ngecni në të kaluarën, sepse është koha për të ecur përpara. Në punë, Jupiteri gjithashtu ju shtyn të sqaroheni. Dhe mbi të gjitha të shihni nga e ardhmja. Investoni energjinë tuaj në zgjidhjen e çështjeve aktuale. Zgjidhjet që do të gjeni tani do të gjejnë zbatim të plotë në vjeshtë: jini largpamës.

Luani

Marsi është në shenjë dhe është një gjendje e rëndësishme astrologjike. Marsi është forcë, energji, por edhe agresion. Mund të reagoni ndaj provokimeve, mund të reagoni ndaj gjërave të këqija, mund të jeni të vendosur ndaj njerëzve dhe situatave që nuk ju pëlqejnë. Por përpiquni të mos bëni asnjë hap të gabuar, ju jeni protagonist i skenës. Edhe në dashuri, korriku mund të jetë një muaj i ngarkuar. Por të qenit i kujdesshëm do t’ju ndihmojë të shmangni gabimet serioze.

Virgjëresha

Në javët e ardhshme në punë ka kompromise që ju do të duhet t’u nënshtroheni. Për fat të keq, të bësh gjithçka që dëshiron nuk është e mundur, dhe pas nervozizmit të madh që ke ndjerë në javët e fundit, është koha të mendosh se si të dalësh prej tij. Mund të ngushëlloheni në dashuri, e cila në fundjavë do të jetë e këndshme, për sa kohë që u jepni rëndësinë e duhur ndjenjave.

Peshorja

Sot dhe nesër ka acarim, sepse në dashuri nuk mund të gjeni mirëkuptim me partnerin. Çiftet që janë bashkë për një kohë të gjatë mund të jenë nën presion më të madh sepse janë të hutuar. Edhe korriku nuk do të jetë një muaj i lehtë, por krahasuar me muajt e pranverës së hershme mund të vëreni një përmirësim. Problemi është se Marsi në aspektin e rëndë i amplifikon të gjitha këto gjendje shpirtërore. Nga ana tjetër, disa lajme në punë mund t’ju ndihmojnë së shpejti të gjeni përsëri optimizmin.

Akrepi

Afërdita përfaqëson dashuritë e papritura që duhet të rregullohen. Afërdita sjell dinamizëm në jetën e njerëzve në një nivel sentimental. Sidoqoftë, është e rëndësishme të mos ndikoheni nga e kaluara, nga zhgënjimet dhe pasiguritë. Nëse ndiheni të kërcënuar, mund të jeni edhe agresivë me ata që ju provokojnë. Por Paolo Fox sot tregon se tensionet më të forta janë ato që kanë të bëjnë kryesisht me mjedisin e brendshëm. Këshilla? Mos u zemëroni, por mendoni se si t’i zgjidhni.

Shigjetari

Rekuperoni ngadalë, por pika kryesore e kthimit do të jetë vetëm në korrik. Ju keni më shumë se një vit që përballeni me bllokime dhe pengesa, por tani është koha për të gjetur lirinë tuaj. Saturni është në një aspekt të mirë, trendi i periudhës mbetet pozitiv. Çështjet dhe ndalimet burokratike ju kanë ngadalësuar për një kohë të gjatë dhe nëse ndiheni të pamotivuar, mund ta kapërceni këtë gjendje duke gjetur stimuj dhe situata interesante për të eksploruar.

Bricjapi

Ka shërim, edhe pse Afërdita nuk është ende aktive. Në dashuri, zhgënjimet e së kaluarës mund të kenë ndikuar tek ju, dhe tani mund të zhgënjeheni. Por mos mendoni se të gjitha përpjekjet tuaja nuk do t’ju lejojnë kurrë të jeni përsëri të lumtur! Edhe në punë, nuk e merrni atë që dëshironi menjëherë, dhe shqetësoheni. Por ju duhet të bëni kompromis me realitetin, dhe pastaj të përpiqeni të merrni maksimumin nga ajo që është e arritshme në të vërtetë.

Ujori

Marsi përballë tregon se jeni nervozë sepse disa bllokime ju ndalojnë të ecni përpara. Ka njerëz që ju mbajnë mbrapa dhe ju pengojnë, dhe për këtë arsye ndiheni të kufizuar. A është e drejtë t’i nënshtrohesh imponimeve të caktuara? Saturni në shenjë ju fton të jeni të kujdesshëm. Në punë ka shumë dalje, dhe është më mirë të shmangni bërjen e lëvizjeve të rrezikshme. Në dashuri, një histori transgresive ju emocionon shumë, por pastaj duhet të merrni parasysh të gjitha pasojat.

Peshqit

Në punë ka armiq dhe kolegë nga të cilët duhet të mbroheni. Mërkuri tregon se ka ndërlikime ligjore dhe burokratike. Ose shpërqendrime që ju shkaktojnë humor të keq nga kolegët që vuajnë nga vonesat tuaja. Ju nuk jeni vërtet të bindur për zgjedhjet që keni bërë deri më tani, ju jeni penduar. Në dashuri ju duhet të besoni në një ndjenjë, dhe kur kjo nuk ndodh, ju ndiheni keq dhe nervozë. Por ju nuk duhet t’i përgjigjeni provokimeve të atyre që e njohin këtë dobësi tuajën. Në vend të kësaj, përpiquni të mbani një qëndrim pozitiv.

Back to top button
Close
Close