Zodiak Ditor

HOROSKOPI i PAOLO FOX për sot, e enjte 1 korrik 2021

Binjakët

Sot ditë pozitive, por me stimulimin e Venusit, Marsit dhe Merkurit, ju me të vërtetë mund të ndjeni shumë presion! Humori pak në rënie. Fajësoni shumë ndjesitë e përjetuara në këtë periudhë, gjithashtu ndjenjat e lirisë. Dëshira për të bërë gjëra të reja rritet, por lodhja mund t’ju luajë një hile të keqe. Mendoni shumë dhe merrni kohë për të bërë gjërat me radhë.

Gaforrja

Dielli dhe Hëna në një paraqitje të shkëlqyer janë një ogur i mirë për këtë fundjavë. Por në horoskopin e tij Paolo Fox sot rekomandon Gaforren të mendojë shumë, sepse edhe vjeshta do të jetë fituese. Jupiteri tek Peshqit nga fundi i majit deri në fund të korrikut shënon një periudhë të dobishme për vlerësimin e propozimeve. Pastaj Jupiteri kthehet tek Ujori dhe do të bëjë hyrjen e tij fitimprurëse dhe përfundimtare tek Peshqit nga 31 Dhjetori dhe gjatë gjithë vitit 2022. Tani konsideroni se çfarë të bëni në gjysmën e dytë të vitit, e cila më pas do të çojë në një 2022 të fortë.

Luani

Dashuria super, me Venusin dhe Marsin aktiv. Korriku është një muaj i nxehtë për dashuri, por horoskopi i Paolo Fox ju fton të jeni të kujdesshëm: nëse mendoni për një tjetër, nëse nuk jeni të bindur për historinë tuaj, debatet dhe pakënaqësia do të shfaqen në ditët në vijim. Kjo është një kohë që mund të fryjë altarë. Për punën, asgjë nuk është e sigurt: ose nuk jeni të bindur dhe keni disa alternativa, ose jeni duke pritur që përpjekjet tuaja të njihen si të meritueshme.

Peshorja

Muaji korrik në dashuri do të jetë me shumë fat. Ju jeni shenja e bukurisë, familjes dhe shoqërisë: thjesht nuk mund të jeni vetëm. Edhe çiftet që kanë pasur probleme mund të rizbulojnë emocionet e humbura në të kaluarën. Një zhgënjim ose konflikt nuk duhet të bëjnë që të hiqni dorë nga emocionet e bukura dhe të forta të dashurisë. Por ndjenjat e vështira ju ndihmojnë të kuptoni se si të jetoni më mirë të tashmen dhe të ardhmen.

Dashi

Korriku është muaji i takimeve, muaji i marrëdhënieve që kanë rëndësi. Jo vetëm në dashuri, por edhe në punë, është mirë të kuptojmë se cilët janë njerëzit që kanë rëndësi në kryerjen e projekteve për vjeshtën. Ju ngadalë po merrni kontrollin e jetës tuaj dhe Paolo Fox tek Dashi parashikon dy vite vërtet të forta!

Demi

Puna do të jetë shqetësimi juaj kryesor. Ata që bëjnë një punë të re tani nuk janë të sigurt se do të jenë në gjendje të kryejnë diçka konstruktive. Nga ana tjetër, ata që nuk janë bindur për aktivitetin e tyre për disa kohë ndjehen më të dëshpëruar, por alternativat mungojnë. Me pak fjalë, ka tensione që nëse projektohen në dashuri, do të sjellin humor të keq në çift.

Shigjetari

Dhjetë ditët e para të korrikut janë shumë të vlefshme. Sidomos beqarët dhe të lindurit e shenjës që kthehen nga një ndarje gjithashtu mund të mahniten me lajmet e radhës në dashuri. Sigurisht, prisni para se të shpallni dashuri të përjetshme, por gjithashtu përpiquni të argëtoheni këtë verë! Venusi dhe Marsi ndihmojnë, edhe takimet dhe dashuritë e reja të verës janë të mira. Ata që janë mërzitur me rutinën mund të përjetojnë situata të reja.

Peshqit

Jupiteri lë gjurmët e veta në fund të Korrikut, pastaj kthehet në fund të Dhjetorit dhe qëndron atje për tërë vitin 2022. Jupiteri është planeti i suksesit, fitimit dhe fatit. Përqendrohuni në projekte afatgjata, me vështrim përpara, të cilat do t’ju shpërblejnë në planin afatgjatë. Gjithashtu mirë në dashuri, ku keni vetëdije më të madhe për ata që ju rrethojnë.

Akrepi

Dikush, ndoshta në punë ose në dashuri, dëshiron t’ju fusë në telashe. Në realitet, ju jeni të parët që nuk dini çfarë të bëni, çfarë dëshironi në jetën tuaj. Disa Akrepë sot shkojnë vetë dhe nuk dëgjojnë askënd. Por mbase shumica, edhe nëse do të donin t’i hidhnin të gjitha, nuk janë në gjendje të shkëputen dhe pashmangshmërisht vuajnë nga këto pasiguri.

Virgjëresha

Jeni shumë të lodhur për negociata, shitje, çështje ligjore, burokratike në pritje. Ekziston shumë konfuzion, apo ndoshta jeni duke pritur të pamundurën? Mos prisni që gjithçka të përmbushë pritjet tuaja. Merrni gjërat më lehtë dhe do të shihni se një zgjidhje, megjithëse jo ajo ideale për ju, vjen përfundimisht. Edhe në dashuri, mos u ndalni dhe mendoni shumë: nuk mund të shkoni përpara vetëm me arsyen, ndjenjat llogariten.

Bricjapi

Horoskopi i 1 korrikut 2021 sinjalizon një rënie midis të enjtes dhe të premtes. Ju duhet të gjeni qetësinë. Ndoshta këto ditë mund të pranoni edhe një detyrë, por do të dëshironit të kishit diçka që ju jep qetësi në planin afatgjatë. Nuk është e lehtë të merrni garanci tani, dhe do të duhet të pajtoheni me të. Në dashuri, megjithatë, në ditët e ardhshme ka rimëkëmbje.

Ujori

Doni të përjetoni emocione të reja por nuk mund të mendoni për ditën. Siç tregohet në mënyrë të përsëritur nga horoskopi i Paolo Fox, sot shumë Ujorë bëjnë zgjedhje që deri vonë ishin të pamundura të bëheshin. Një revolucion është duke u zhvilluar, i cili mund t’i japë stabilitet edhe më të madh jetës tuaj.

Back to top button