Zodiak Ditor

HOROSKOPI I PAOLO FOX për sot, e enjte 10 qershor 2021

Dashi

Ka një rikuperim, ju po rigjeni forcën dhe vrullin. Por në dashuri me Venusin e kundërt duhet të keni kujdes. Shumë konflikte gjatë fundjavës mund të lindin dhe të bëjnë të ndjehen keqkuptimet dhe arsyet e tensionit. Nëse ka diçka për të sqaruar ose ka vështirësi të fshehta, atëherë do ta gjeni veten duke debatuar.

Demi

Horoskopi i Paolo Fox sot na kujton se të bësh më pak dhe të bësh më mirë është lajtmotivi i periudhës. Nuk ka kuptim të lodhesh kur nuk ia vlen. Sidomos nëse të tjerët nuk i vlerësojnë përpjekjet tuaja. Me këtë Venus të bukur është koha të lësh të ikë dhe të investosh energjinë tënde në ndjenja.

Binjakët

Me Diellin, Merkurin dhe Hënën në shenjë nuk mungojnë idetë dhe krijimtaria. Ju jeni shumë të përqendruar në emocionet tuaja, në qëllimet tuaja dhe po mendoni për të ardhmen në një model dhe mënyrë konstruktive. Dhe nëse ka pengesa për t’u zgjidhur, me këtë Mars të bukur do të jeni në gjendje të investoni energjitë tuaja në zgjidhjen e problemeve të ndryshme.

Gaforrja

Afërdita së shpejti do të hyjë në shenjë dhe është koha të dashuroheni, të jetoni emocionet më me vetëdije. Çiftet që e duan njëri-tjetrin mund të mendojnë për të zgjeruar familjen e tyre, është një periudhë pjellore, madje edhe për ndjenjat. Aq sa edhe çiftet që kanë qenë bashkë për ca kohë rizbulojnë kënaqësinë e të qenit bashkë.

Luani

Doni të veproni dhe të bëni sa më shumë gjëra, por Saturni kundër bllokon dhe streson. Ka nga ata që nuk i kanë arritur qëllimet e tyre. Dhe ka nga ata që përpiqen të mbajnë rezultatet e marra. Por në këtë gjendje të tensionit, ekziston edhe përfshirja që kërkojnë tani dashuria dhe erosi. Me ardhjen e Marsit në shenjë nga e Premtja do të jetë e vështirë të ndaleni!

Virgjëresha

Lodhja po e bën veten të ndihet, por ju gjithashtu demotivoheni nga premtimet që nuk janë mbajtur. Mos u shtirni me emocionet tuaja, mos e fshihni hidhërimin tuaj, bëni një pushim, përndryshe rrezikoni papritmas të tërhiqni gjithë zemërimin tuaj, ndoshta me ata që nuk kanë faj.

Peshorja

Eshtë koha të reagoni, nëse ka pasur një krizë, të qëndroni të qetë, veçanërisht në fundjavë. Shumë fajësojnë partnerin e tyre për largimin ose për dëmtimin e ndjeshmërisë tuaj në një farë mënyre. Dhe marrja e gabuar me fjalë mund të rezultojë shumë e thjeshtë, prandaj jini të kujdesshëm dhe përpiquni ta drejtoni bisedën në rregull!

Akrepi fundjava do të jetë shumë interesante. Nga e Premtja Marsi dhe Venusi do të jenë në formë të shkëlqyer dhe çfarë kohe më të mirë ka, për t’u hapur ndaj emocioneve të reja? Çdo gjë e bukur që mund të ndodhë, sidoqoftë, nuk duhet të shpërbëhet nga kujtimet e një të kaluare që nuk ekziston më. Si dhe në zgjedhjet tuaja, jini të gatshëm të bëni gjëra të reja dhe të vazhdoni përpara, pa përjashtuar mundësinë e të qenit përsëri të lumtur.

Shigjetari

Ditë nervoze, mund të rrezikoni të humbni kontrollin. Ka probleme nga e kaluara që kthehen sërish në gjendje aktuale, tensione që keni menduar se i keni hequr që në vend të kësaj ju bëjnë përsëri nervozë. Me pak fjalë, nuk do të jenë ditë të thjeshta, por kushtojini vëmendje fjalëve dhe përpiquni të mos dëshpëroheni shumë nëse diçka kërcet.

Bricjapi

Jeni dyshues në dashuri me këtë Venus të kundërt. Për shumë, kjo është koha për të menduar për të ardhmen, për të kuptuar se çfarë ndjenjash ndjeni dhe cilat projekte mund të kryhen me partnerin tuaj. Ju nuk doni të humbni kohë më, dhe kjo është arsyeja pse tani dëshironi të sqaroni dhe të bëni zgjedhjet më të mira për paqen tuaj shpirtërore.

Ujori

Sot dhe nesër rigjenerohet energjia. Merkuri në një aspekt të favorshëm ndihmon për të gjetur qetësi më të madhe në marrëdhënie. Në dashuri, ju nuk po kërkoni një histori dërrmuese, por jeni duke kërkuar një person që di si t’ju ​​besojë dhe me të cilin mund të krijoni pak më shumë bashkëpunim. Vëmendje nga e premtja 11 Qershor, kur Marsi do t’ju bëjë më nervoz dhe nuk do të jetë aq e lehtë për të sqaruar ndonjë keqkuptim.

Peshqit

Ka konflikte në mjedis, por qershori është një muaj i vlefshëm. Ndërkohë, nesër disa tensione mund t’ju trondisin, dhe do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm me fjalët tuaja. Bëni kujdes sidomos nëse ka një person që keni takuar kohët e fundit, sepse mund ta largoni në një mënyrë impulsive për shkak të një keqkuptimi. Në fundjavë gjithçka do të jetë më e lehtë dhe do ju duket më e qartë, prandaj prisni pak para se të arrini konkluzione të nxituara.

Back to top button
Close
Close