Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për sot, e enjte 14 Tetor 2021

Horoskopi i Paolo Fox i 14 tetorit 2021 është gati të vlerësojë trendin e mundshëm të ditës së katërt të javës aktuale. Fillon një ditë e re, çfarë lajmi dhe ndryshimesh kanë yjet në mendje për 12 shenjat e zodiakut? Nëse jeni kuriozë të dini, lexoni parashikimet e mëposhtme astrologjike për të enjten, 14 tetor.

Dashi

Në dashuri, ky aspekt i favorshëm ii Hënës ju prezanton me njerëz të veçantë. Për çiftet në krizë për ca kohë mund të ketë polemika të vogla, partneri do t’ju tregojë të gjithë pakënaqësinë e tij të grumbulluar në kohët e fundit. Në vendin e punës, mund të filloni nga e para dhe të nisni projekte të reja. Në shëndet, ndiheni pak të lodhur, mos e teproni me veten.

Demi

Në dashuri, një ditë në rënie për shkak të Hënës disonante. Në nivelin emocional, kjo është një ditë e mbushur me kontraste, është mirë që të jeni të sigurt. Në vendin e punës, nuk jeni shumë të përqendruar, është më mirë të shtyni të gjitha çështjet e rëndësishme në lidhje me punën për fundjavë. Ditë e rimëkëmbjes për shëndetin.

Binjakët

Në dashuri, është një ditë disi e diskutueshme edhe për ata që sapo kanë filluar një histori. Mos u përfshini në marrëdhënie që janë shumë të ndryshme nga mënyra juaj e të qenit. Në vendin e punës, është një kohë e mirë për studentët, për njerëzit që duhet të angazhohen në një projekt. Në shëndet, mos u ekspozoni ndaj rrymave, bronket janë pika juaj e dobët.

Gaforrja

Jetoni dashurinë pa frikë, fundjava ju lejon të pajtoheni me partnerin tuaj. Mosmarrëveshjet e pakuptimta mund të tejkalohen në ditët në vijim. Në vendin e punës, duhet të përqendroheni në çështjet e rëndësishme. Nëse doni të bëni diçka të re, tani është koha e duhur për t’u rigrupuar. Në shëndet, është një ditë shumë aktive.

Luani

Në dashuri, këtë të enjte mund të përfshiheni në një situatë të komplikuar. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të zgjidhni çështje shumë të rëndësishme familjare. Në vendin e punës, mos lini pas dore kontaktet e biznesit; është një ditë që do të humbasë kohën tuaj të çmuar. Në shëndet, do të donit të ishit vetëm për të rimarrë formën fizike.

Virgjëresha

Në dashuri, është një periudhë verifikimi, kushtojini vëmendje fjalëve. Mund të keni disa probleme me njerëzit që qëndrojnë larg. Ka probleme pune, madje një çështje ekonomike do të dalë në shesh, përpiquni të zgjidhni gjithçka deri nesër. Në shëndet, duhet të jeni të sigurt.

Peshorja

Në dashuri, Hëna, Jupiteri dhe shumë planetë të tjerë të favorshëm ju lejojnë të shëroheni. Nëse keni qenë vetëm për një kohë të gjatë, përpiquni të vëreni më shumë, përpiquni të dilni më shumë, mund të takoni dikë të veçantë. Në vendin e punës, do të gjendeni në qendër të një çështje delikate. Në shëndet, ju duhet t’i jepni fizikut tuaj kohë për t’u shëruar.

Akrepi

Në dashuri, këto janë dy ditë që duhen përballeni me një krizë, përplasjet mund të lindin veçanërisht në një nivel verbal. Në fushën e punës, mund të ketë një rënie të lehtë, por nga e shtuna do të shëroheni shumë. Për shëndetin është një moment delikat, mos qëndroni në orët e vona.

Shigjetari

Në dashuri, një ditë interesante falë edhe Hënës dhe Venusit të favorshëm. Papritmas mund të jeni të interesuar për një person të ri edhe nëse jeni tashmë në një lidhje. Në vendin e punës, mos e teproni, është një ditë rikuperimi. Në shëndet, palestra është ende duke pritur, përpiquni të pushoni më shumë.

Bricjapi

Në dashuri, shpenzimet e shtëpisë kanë përparësi mbi gjithçka tjetër në këtë periudhë. Dëshira për të qenë me të tjerët kthehet. Në fushën e punës, ata që kërkojnë një punë të re do të gjejnë mundësi të mira, por jo shumë të paguara. Kushtojini vëmendje shpenzimeve. Në shëndet, është një ditë e rimëkëmbjes së qartë.

Ujori

Në dashuri, nëse ka një person që ju intereson, thelloni njohuritë tuaja. Mundohuni të hiqni qafe një barrë. Në vendin e punës, nuk keni pse të keni frikë të bëni një ndryshim drastik në jetën tuaj, dy ditët e ardhshme do të jenë vendimtare. Në shëndet, është një ditë mjaft e mirë.

Peshqit

Në dashuri, do të keni një përgjigje deri në fund të javës. Do të ketë një sqarim të thellë midis çifteve në krizë. Shumë konflikte në vendin e punës, nuk ndiheni plotësisht të kënaqur me kolegët. Në shëndet, pak lodhje mund të ndodhë në orët e vona të pasdites.

Back to top button
Close
Close