Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për sot, e hënë 17 janar 2022

DASHI

Jeni duke jetuar në një periudhë kontrastesh dhe nervozizmi: nga njëra anë dëshironi të trajtoni njëherë e mirë problemet e momentit dhe të jetoni me më shumë qetësi, nga ana tjetër do të prisni edhe një çmim apo mirënjohje, e cila megjithatë nuk po vjen. Mos e humbisni durimin, dhe mbani mend se ky është një horoskop evolucionar për ju dhe, ndërsa i afrohemi pranverës, do të vijnë lajme të rëndësishme pozitive. Në familje, përgjegjësitë janë në rritje (ose tashmë janë shtuar), veçanërisht ata që duhet të menaxhojnë shtëpinë ose të kenë fëmijë, ndaj nevojitet gjithë qartësia juaj. Një ngjarje e paparashikuar mund të ketë prishur planet tuaja, por nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe…

DEMI

Periudhë transformimi për ju! Urani aktiv në këtë shenjë u lejon atyre që duan të ndryshojnë diçka në jetën e tyre, ta bëjnë atë pa drama, ose të paktën të kërkojnë zgjidhje të ndryshme për ato që tashmë janë në dispozicion. Me pak fjalë, energji e mirë për ata që duan të ndryshojnë shtëpinë, vendbanimin ose thjesht të marrin frymë nga stresi i përditshmërisë. Jeni të angazhuar në zgjedhjen mes mundësive të ndryshme dhe kjo është pozitive, por kujdes të mbani këmbët fort në tokë.

BINJAKET

Në fillim të javës ka disa dyshime për t’u përballur, veçanërisht në dashuri: sfera sentimentale po ju krijon dhimbje koke dhe nuk jeni të sigurt nëse keni personin e duhur në krah. Ka disa reflektime për të bërë. Megjithatë, këto 24 orë mbeten ende të vlefshme, me Mërkurin që favorizon zhvendosjet, ndryshimet dhe lajmet e rëndësishme që do të mbërrijnë në orët në vijim. Bëhuni gati dhe mos humbisni mundësitë që do të shfaqen!

GAFORRJA

Hëna është aktive në këtë shenjë, por ka një ndikim të dyfishtë: nëse nga njëra anë sjell besim në vetvete dhe vendosmëri, nga ana tjetër sjell edhe pak acarim dhe kjo nuk është e mirë sidomos nëse duhet të bëni një zgjedhje ose jeni në një moment vendimtar. “Lëreni natën të kalojë”, siç thotë shprehja, dhe rezistoni edhe ndaj Venusit në kundërshtim që mund të shkaktojë disa telashe; për pak javë do të arrini gjendjen më të mirë dhe do t’i afroheni fundit të tunelit nga i cili po përpiqeni të dilni!

LUANI

Në këtë periudhë ndjeni një dëshirë të madhe për t’u rebeluar, për t’u zgjeruar, për të marrë shpërblime dhe më në fund ndiheni më mirë … me pak fjalë, mjerë ata që duan të ndalojnë ose t’ju fusin në kafaz. Të martën dhe të mërkurën, ndër të tjera, do të keni hënën në shenjën tuaj dhe mund të merrni lajme shumë interesante. 48 orët e ardhshme do të jenë shumë efektive veçanërisht për sa i përket takimeve dhe burimeve. Në këtë skenar mega ndryshimesh dhe shumë gjërash për të bërë, megjithatë, duhet të mbani këmbët në tokë dhe të mos humbni kontaktin me realitetin.

VIRGJERESHA

Periudha pozitive vazhdon, ju keni qenë ndër protagonistët e skenës praktikisht që nga fillimi i vitit! Ju keni potencialin dhe vendosmërinë për të bërë atë që dëshironi, megjithatë ka mes jush që nuk shohin ende shumë qartë dhe mbani një qëndrim më të matur. Ndonjëherë duhet të ndiqni më shumë instinktet tuaja dhe “të hidheni” pa u menduar shumë, veçanërisht nëse të mirat i tejkalojnë qartë të këqijat. Vazhdoni kështu si në punë ashtu edhe në dashuri dhe shpërblimet (si dhe sigurisht) rezultatet nuk do të vonojnë.

PESHORJA

Mos u nxitoni, duhet t’i jepni “kohë kohës” dhe të ndërmerrni hapat e duhur pa u imponuar: kjo është veçanërisht e vërtetë për ata që kanë dyshime në dashuri dhe duket se po nxitojnë t’i heqin qafe ato, ndoshta edhe duke mbyllur një histori që në vend të kësaj e meriton dhe për të cilën do të mjaftonte vetëm më shumë qartësi. Dhimbje koke edhe për sa i përket shtëpisë, ka probleme për të zgjidhur apo çështje që nuk janë aspak të lehta për t’u menaxhuar. Në këtë periudhë do të jetë gjithashtu e rëndësishme të zbuloni të vërtetën e një ndjenje, veçanërisht ata që së fundmi kanë dalë me një person dhe janë në fillimet e njohjes.

AKREPI

Përpiquni ta kaloni këtë ditë sa më të qetë, pa situata të papritura ose të nxitur: nëse nuk veproni kështu, mund të gjendeni në mes të diskutimeve dhe polemikave. Fillimi i javës do jetë paksa i lodhshëm dhe e marta dhe e mërkura mund të jenë ditë të vështira dhe të hidhura, rezistojuni provokimeve dhe gjithçka do të jetë mirë.

SHIGJETARI

Ju keni një qiell të rëndësishëm dhe nganjëherë vendimtar, deri në atë pikë sa nga pranvera dikush mund të dashurohet dhe ndoshta të fillojë një histori dërrmuese dashurie! Marrëdhëniet më efektive do të jenë ato me shenjat e Luanit, Ujorit, Dashit dhe Bricjapit, shikoni përreth! Me pak fjalë, do të favorizohen të gjithë ata që synojnë të “braktisen veten” ndaj emocioneve. Rrethojeni veten me njerëz që ju japin një ndjenjë mirëqenieje, lirie, ikje nga problemet dhe ju japin buzëqeshje, është ajo që ju nevojitet tani. Jeni në një periudhë shumë të ngarkuar në të cilën ndjenja juaj e drejtësisë dhe besueshmëria që transmetoni do të shpërblehen gjithashtu.

SHIGJETARI

Një javë e mirë është gati të nisë për të lindurit e shenjës së Shigjetarit, edhe nëse në dashuri do të ketë mëdyshje: pasioni ka rënë, zemra juaj nuk rreh më si në të shkuarën. Megjithatë, kjo periudhë nuk ka ngecur: do të ketë emocione të mira, sidomos në mesjavë. Takimet e reja të preferuara: përfitoni prej tyre. Pikat e reja vijnë në punë dhe më në fund mund të bëni plane të reja. Nuk ju mungon forma, as guximi: jeni gati për të vepruar, i keni të gjitha kredencialet!

BRICJAPI

Pas një periudhe të errët dhe të vështirë, më në fund qielli i kthjellët po kthehet! Jeni ende duke luftuar me pasojat e asaj që ka ndodhur ditët e fundit, por ngadalë po rikuperoni energjinë dhe po përgatiteni të ecni. Ditët e mërkurës 19, të enjtes 20, të premtes 21 dhe të shtunës së 22 janarit do të jenë veçanërisht emocionuese, veçanërisht e para do të jetë shumë interesante dhe në të cilën mund të merrni ide të mira! Ju po rikuperoni pozicionet, tani keni vendosmërinë dhe çfarë duhet për të marrë atë që dëshironi. Rekomandimi i vetëm, shumë i rëndësishëm, mos u nxitoni shumë dhe shmangni të qenit të vrullshëm!

UJORI

Ka diçka që ju shqetëson shumë dhe nuk dini nëse duhet të bëni apo jo një gjë të caktuar. Fillimi i kësaj jave është paksa i turbullt: të martën dhe të mërkurën do të keni Hënën në kundërshtim dhe do të ndjeni nevojën për t’u rikthyer në lojë, por është gjithmonë ky krimbi i “dyshimit” që ju mban prapa. Sukseset personale në punë janë në rrugë e sipër, përkundrazi në dashuri do të duhet të jeni të kujdesshëm që të mos bëni hapa të gabuar, veçanërisht nëse jeni duke luftuar me takime të reja. Nëse, nga ana tjetër, jeni të angazhuar tashmë në një histori, Afërdita (nga marsi) do t’ju ndihmojë të filloni përsëri!

PESHQIT

Periudhë e rimëkëmbjes së madhe, ju takon të mos prishni gjithçka me një qëndrim negativ dhe të nënshtruar: nëse jeni optimistë dhe pozitivë, do të mund të filloni përsëri në mënyrë të madhe dhe më lehtë. Deri të mërkurën, ndër të tjera, do të merrni edhe më shumë nëse e rrethoni veten me njerëz që ju bëjnë të ndiheni më mirë. Afërdita e favorshme imponon risi edhe në fushën sentimentale, një periudhë pjellore për histori të reja!

Back to top button