Zodiak Ditor

HOROSKOPI i Paolo Fox për sot, e martë 20 korrik 2021

Dashi 

Eshtë gati të fillojë një periudhë të vrullit të madh nga pikëpamja astrologjike, me yje të rëndësishëm që ju lejojnë të vazhdoni një projekt ose të zhbllokoni situata që kanë ngecur prej kohësh. Prandaj, mos u tregoni të druajtur nga një goditje fati: fati kthehet dhe Dashi më në fund mund të mbështetet në një gjendje më të mirë për t’i bërë dëshirat e veta, të vërteta. Prandaj, përfitoni dhe përpiquni të shijoni momentin, edhe nëse gjithçka duket shumë e lehtë!

Demi

Sot dhe nesër, por edhe deri të enjten situata do të jetë mjaft e rëndë. Sigurisht që nuk është një kohë e lehtë për ata që po përjetojnë një krizë në një nivel sentimental. Por këshilla e ekspertit të astrologjisë është të prisni deri në pjesën e dytë të javës, kur mbase toni i diskutimit do të nxehet më pak. Pranoni në kontekstin e punës për të bërë diçka më pak, por diçka më të mirë.

Binjakët

Java fillon mirë, ju gjeni forcë dhe motivim. Vetëm ata që kanë qenë në një çift për një kohë të gjatë mund të ndikohen nga tensionet që dobësojnë shkathtësinë tuaj. Njerëzit debatojnë për punën, paratë ose pritjet e paplotësuara dhe dyshimet për vlefshmërinë e një marrëdhënieje gjithashtu mund të bëhen rraskapitëse. Por e njëjta keqardhje është e pranishme edhe në marrëdhëniet familjare, ku vështirësitë në punë duket se peshojnë edhe më shumë. Mundohuni të jeni fleksibël me mendjen tuaj, mos e nënvlerësoni krijimtarinë tuaj.

Gaforrja

Më në fund po fillon përsëri ngjitja dhe do të bëhet gjithnjë e më mirë. Idetë tuaja janë të vlefshme, por për të qenë në gjendje të ndiqni iniciativat tuaja, keni nevojë për dikë pragmatik. Të kesh dikë që mund të të motivojë të veprosh dhe që mund të të mbështesë është e rëndësishme. Nga fundi i vitit dhe gjatë gjithë vitit 2022, diçka më shumë mund të arrihet, prandaj mos i nënvlerësoni përpjekjet që do të bëni tani. Në muajt e ardhshëm, dëshira për pavarësi rritet, si për ata në një çift ashtu edhe për ata që mendojnë për një jetë larg mjedisit të zakonshëm.

Luani 

Së shpejti Dielli do të jetë në tranzit në shenjë, dëshira për të bërë, energjia, forca dhe aftësia për të bërë shumë është kthyer. Mos i nënvlerësoni propozimet që ju bëjnë në këtë periudhë sepse jeni të motivuar dhe të gatshëm të përfshiheni në mënyrë që të rikuperoni muaj në të cilët jeni detyruar të rrini në vend.

Virgjëresha

Eshtë një javë interesante, me mundësi dhe lajme që kanë të bëjnë kryesisht me punën dhe studimin. Mos nënvlerësoni alternativat. Eshtë gjithashtu e rëndësishme të jeni largpamës dhe pragmatikë tani. Eshtë një periudhë në të cilën marrëveshjet dhe kontratat, edhe nëse kërcejnë, do të rikthehen ose në çdo rast gjenden zgjidhje që ju lejojnë të krijoni diçka të re.

Peshorja 

Sot dhe nesër ruhuni nga polemikat dhe tensionet që duhet të mbahen nën kontroll. Mërkuri shkakton tensione, madje edhe në familje, dhe ne shpesh grindemi për çështje që lidhen me paratë. Nga pikëpamja astrologjike, ekziston një qiell me të vërtetë i rëndësishëm për javët e ardhshme, kështu që shanset për të fituar një sfidë ose për të fituar vendin e punës janë më konkrete. Në ditët në vijim mund të ndjeni zhgënjimin që ka karakterizuar fatkeqësisht muajt e fundit, por mos dyshoni në shanset tuaja për sukses.

Akrepi

Vëzhgimet janë gjithmonë të vlefshme. Falë “shqisës tuaj të gjashtë”, ju tashmë e dini pak si po shkojnë gjërat, edhe nëse shumë shpesh jeni në gjendje t’u jepni këshilla të mira të tjerëve, por jo vetes tuaj. Gjithashtu sot Akrepi do të jetë në gjendje të mbështetet në një Merkur në një aspekt të mirë, i cili forcon idetë dhe të cilin e mbështet gjithashtu në javët e ardhshme, e karakterizuar nga zgjedhje të rëndësishme. Mbetet një periudhë e luhatshme për ndjenjat, veçanërisht për ata që kanë përjetuar një fillim të rëndë të korrikut.

Shigjetari

Horoskopi i sotëm sinjalizon Hënën në shenjë, e cila ju shtyn të bëni një zgjedhje. Ju po përballeni me një udhëkryq në dashuri, tani duhet të vendosni nëse do të ndiqni apo jo një histori ose një marrëdhënie që e keni pak me lëvizje të ngadaltë. Ata që janë të zemëruar ose të paduruar gjithashtu mund të zgjedhin në mënyrë drastike të mos shfaqen më. Por të lindurit e shenjës që kanë qenë në çift për ca kohë dhe po përgatisin një projekt së bashku janë gjithashtu të trazuar: ata po diskutojnë për paratë, për organizimin dhe nuk është gjithmonë e lehtë të gjesh një kompromis në mënyrë paqësore.

Bricjapi

Venusi fillon një tranzit të rëndësishëm. Kështu që një rikuperim i mirë fillon këtë javë, dhe fundi i muajit do të jetë më mirë. Nëse keni pasur ndonjë dyshim në punën tuaj kohët e fundit, më shumë kënaqësi dhe siguri do të vijnë në ditët në vijim. Ktheheni në krye dhe ktheheni tek të qenit më optimistë dhe më të sigurt për të ardhmen.

Ujori

Keni frikë nga një ndryshim që mund të jetë shumë radikal, por në të njëjtën kohë shpresoni që diçka të përmirësohet në jetën tuaj. Të lindurit e shenjës po kalojnë një fazë revolucioni, por shpesh kthimi i faqes dhe ndryshimi mund të jetë gjithashtu shumë të frikshëm. Por nga 29 korriku Marsi nuk do të jetë më kundër dhe ju tashmë do të jeni të sigurt dhe të qetë. Ka pasur tensione në dashuri në dy javët e fundit, por ju duhet të bëni një përpjekje për t’i zgjidhur ato së shpejti, nëse nuk doni të komplikoni më tej gjendjen tuaj.

Peshqit 

Eshtë e nevojshme të jeni shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet. Shmangni polemikat, veçanërisht nëse partneri juaj ju duket i pakapshëm. Ju po kërkoni stabilitet dhe siguri, por harroni se shpesh është bisha që ju magjeps. Nga ana tjetër, mos harroni se planeti juaj udhëzues është Neptuni i cili nuk ka asnjë referencë për sigurinë, por shumë referenca për krijimtarinë, imagjinatën, muzikën, artin.

Back to top button