Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për sot, e martë 28 Shtator 2021

Dashi

Merkuri është retrograd dhe mund të pengojë bashkëpunimin dhe mirëkuptimin me një të dashur, siç është vëllai ose motra për shembull. Mundohuni të jeni më falës. Këtë javë Marsi do të jetë i kundërt nga e enjtja dhe do të keni të bëni me njerëz agresivë ose që duan të marrin diçka nga ju. Edhe në dashuri, marrëdhëniet me partnerin janë konfliktuale, por deri në fundjavë rikthehet qetësia më e madhe.

Demi

Venusi do të jetë përballë nesër, dhe do t’ju ​​bëjë të doni të mirën e tjetrit, deri në atë pikë sa të jeni pak mbytës ndaj të dashurve tuaj. Ju duhet të moderoni veten, pasi rrezikoni të jeni shumë kërkues ndaj të tjerëve. Ju do të duhet t’i jepni një nxitje punës tuaj nga e enjtja, kur Marsi të arrijë në këtë sektor, dhe kjo mund të shkaktojë pak trazira në marrëdhënien tuaj me partnerët dhe kolegët. Kini kujdes të mos e teproni.

Binjakët

Mërkuri është në një aspekt të veçantë dhe mund të jetë e vështirë për disa që ta bëjnë veten të kuptohen. Kanalizoni fjalët tuaja dhe mbi të gjitha filtroni atë që ju thuhet. Marsi fillon të duket mirë të enjten, energjia po kthehet dhe ju do të ndiheni më të fortë dhe me iniciativë. Gjithashtu, ajo që bëni do të funksionojë dhe do të shkojë mirë. Mos u tërhiqni përballë çdo sfide, sepse do të jeni në gjendje të fitoni në të gjitha frontet.

Gaforrja

Merkuri nuk jua lehtëson gjërat, kontaktet janë të bllokuara dhe asgjë nuk duket se po shkon mirë. Aspekti pak emocional i kësaj Hëne mund t’ju ​​fusë në telashe. Marsi mbërrin në sektorin tuaj privat këtë të enjte, ekziston frika se do të ketë një mosmarrëveshje familjare. Do të shqetësoheni kollaj, por do të ketë një rimëkëmbje nga e enjtja.

Luani

Dëshira juaj për të shprehur veten, fuqia juaj e bindjes do të përplaset me humorin negativ të atyre përreth jush. Por mos i kushtoni shumë vëmendje. Marsi fillon të duket mirë këtë të enjte, dhe nëse keni dikë për të bindur, do të shihni që të tjerët mund të pajtohen vetëm me ju! Nëse keni pasur një luftë me një nga të dashurit tuaj, gjërat do të përmirësohen nga e enjtja.

Virgjëresha

Pranë shenjës tuaj zodiakale, në Peshore, Mërkuri fillon një tranzit retrograd që do të zgjasë deri më 23 tetor. Gjatë kësaj periudhe, disa mund të shqetësoheni për punën veçanërisht për disa çështje ekonomike dhe financiare që do të zgjidhen. Ndoshta ju do të hezitoni të bëni një investim, një blerje e vlefshme që kërkon burime. Marsi do të ndalojë së acaruari nervat tuaja pas së enjtes.

Peshorja

Sipas horoskopit të sotëm, Mërkuri pengon lëvizjet dhe shkëmbimet tuaja, kështu që do të duhet të mendoni për një mënyrë tjetër për të lëvizur ose komunikuar. Marsi do të kalojë në shenjën tuaj të zodiakut pas së enjtes, prisni të keni më shumë energji dhe të jeni më dinamikë dhe me iniciativë. Por gjithashtu duke pasur parasysh që Dielli dhe Marsi do t’ju japin një shtysë të mirë, mbase është e përshtatshme të mos jeni shumë të ekzagjeruar në reagimet tuaja.

Akrepi

Sipas horoskopit të Paolo Fox sot, Venusi këtë javë do të jetë në një aspekt të veçantë për Jupiterin. Kini kujdes, do të jeni të tepruar dhe në disa raste mund të zemëroni edhe ata që janë pranë jush. Akrepi është i njohur për agresivitetin dhe xhelozinë e tij. Dielli dhe Marsi në sektorin e dymbëdhjetë tregojnë se jeni të lodhur, me siguri ju mungon gjumi. Dhe veçanërisht në gjysmën e dytë të javës mund t’ju duhet të kujdeseni për dikë që kërkon ndihmën tuaj.

Shigjetari

Mërkuri mund t’ju detyrojë t’i kushtoni vëmendje detajeve ndonjëherë shumë të bezdisshme. Marsi do të rrisë vullnetin dhe vendosmërinë tuaj nga e enjtja. Përdoreni këtë energji për të realizuar projektet tuaja ose për të kryer marrëveshje dhe bashkëpunime që ju lejojnë të arrini qëllimet tuaja. Dielli dhe Marsi në një aspekt të veçantë deri të enjten, ju ftojnë të shfrytëzoni rastin për të vënë në zbatim një projekt.

Bricjapi

Nëse keni ndërmarrë një negociatë ose një punë negociuese, ajo mund të zvarritet, të komplikohet, veçanërisht këtë javë. Ju do të duhet të merreni me bashkëbiseduesit e ngathët, dhe për këtë arsye do të rrezikoni të humbni durimin lehtë sepse nuk ju pëlqen të vareni nga palët e treta. Marsi do të jetë shumë aktiv nga e enjtja, me siguri do të keni një problem me të cilin do të merreni, por ju e dini shumë mirë se si t’i qetësoni njerëzit!

Ujori

Mërkuri është i shkëlqyer për ju, por disonanca e tij me Plutonin krijon pengesa të vogla, ndonjëherë teknike, të cilat do t’i kapërceni. Marsi fillon të duket mirë në pjesën e dytë të javës, do të keni një ide për të përdorur një situatë të vështirë në avantazhin tuaj. Eshtë gjithashtu e mundur që ndonjëherë opinionet tuaja të rezultojnë të dobishme për t’ju mbrojtur nga njerëzit agresivë që ju kritikojnë.

Peshqit

Si gjithmonë, e rëndësishme do të jetë dashuria këtë javë, ajo që jepni, ajo që merrni. Venusi duket mirë nga nesër, ju jeni simpatikë dhe karizmatikë, mund të merrni atë që dëshironi. Marsi godet sektorin tuaj të parave të enjten, do t’ju duhet të jeni të vendosur gjatë disa negociatave ku kërkoni para që ju detyrohen.

Back to top button
Close
Close