Zodiak

HOROSKOPI JAVOR i Paolo Fox, nga 4 deri në 10 NËNTOR 2019

DASHI

Pesë Yje për Dashin, që do të kenë një Venus të favorshëm. Çiftet mund të bëjnë plane për të ardhmen ose të zgjidhin probleme apo tensione që kanë ndodhur në kohët e fundit. Detyrimet e reja mund të bëhen të rëndësishme, ka një rritje të pasionit. Sa i përket punës, dëshira për të bërë gjëra rritet dhe rezultatet nuk do të mungojnë. Do të duhet të merrni vendime, të bëni zgjedhje deri në fund të këtij muaji.

DEMI

Katër yje për shenjën e Demit, që më në fund del nga një periudhë mjaft e tensionuar dhe e ndërlikuar. Tani Venusi nuk është më kundër, mund të ketë tensione vetëm nëse dikush nuk është i qartë me ju: në atë rast mund të ketë përplasje. Nëntori është një muaj më i mirë nga të gjitha pikëpamjet. Në këtë javë ju ende keni mërkurin në kundërshtim, kështu që duhet të tregoheni paksa të kujdesshëm për çështjet ekonomike, por në përgjithësi mund të mbështeteni në disa burime më shumë.

BINJAKET

Tre yje për Binjakët. Në këtë javë duhet të jeni të kujdesshëm në dashuri: kushtojini vëmendje sidomos të mërkurës dhe të enjtes. Ka pak lodhje, humbje dëshire, mbase nevojitet më shumë qartësi dhe sigurisht shumë durim. Sa i përket punës, gjërat po përmirësohen dhe deri në fund të muajit do të keni një konfirmim më shumë. Mundohuni t’i bëni të qarta marrëdhëniet.

GAFORRJA

Katër yje për shenjën e Gaforres. Puna është më e mirë sesa në muajt e kaluar. Mund të ketë marrëveshje të mira, mirëkuptime të reja dhe fitime edhe më të mëdha. Investime të mundshme. Sa i përket dashurisë, historitë e lindura rishtas duhet të kultivohen, sepse ato janë interesante: Mërkuri ju shtyn në këtë drejtim. Megjithatë, kushtojini vëmendje marrëdhënieve me Dashin dhe Bricjapin, ato ju japin stres, por ndonjëherë ju e kërkoni vetëm atë.

LUANI

Tre yje për Luanin. Sa i përket dashurisë, krenaria nuk është sigurisht këshilltarja më e mirë: është më mirë ta lini mënjanë atë. Ka situata që duhen sqaruar, probleme që duhen adresuar, përpiquni t’i bëni ato në mënyrë të qetë, pa acarim dhe tensione të panevojshme. Ndikimi pozitiv i Hënës do t’ju ndihmojë të veproni me qartësi. Sa i përket punës, Mërkuri konfliktual mund t’ju bëjë nervozë ose të pavendosur në lidhje me ndryshimet.

VIRGJERESHA

Tre yje për shenjën e Virgjëreshës. Në dashuri jeni pak të shqetësuar, kur gjëja më e mirë është të qëndroni të qetë. Nëse duhet të bëni një zgjedhje, vendosni vetëm kur jeni të sigurt. Në këtë periudhë yjet janë pak konfliktuale dhe ju shkaktojnë stres dhe tension, ju ndjeni nevojën për konfirmim, si në vendin e punës, ashtu edhe profesionalisht dhe në dashuri. Sa i përket punës, konfirmimet do të vijnë në gjysmën e dytë të muajit.

PESHORJA

Tre yje për shenjën e Peshores, e cila jeton një javë të lëkundur, veçanërisht në dashuri. Ka momente kur ndiheni të sigurt për historinë që po përjetoni, të tjera në të cilat çdo siguri është e thërrmuar dhe nuk dini nëse dhe si të vazhdoni. Ju duhet të përpiqeni të sillni qartësi në veten tuaj. Nëse keni qenë me partnerin tuaj për ca kohë tani është më mirë të shmangni konfrontimet, më mirë të heshtni sesa të nxisni telashe. Shkoni shumë më mirë në fushën profesionale: në punë ka një rikuperim të mirë, edhe pse i ngadaltë. Por ju duhet të merrni masa për sqarimin e situatës.

AKREPI

Pesë yje për Akrepin: një javë e shkëlqyeshme për ndjenjat. Ju do të jeni në gjendje të konfirmoni një histori, t’i jepni një hije më serioze një marrëdhënieje të sapo lindur, duke rizbuluar pasionin në një histori të konsoliduar. Por ju duhet të kaloni më shumë kohë me çiftin, edhe pse puna kërkon shumë. Dhe, përsa i përket punës, edhe këtu ka një lajm të mirë: mund të vijnë ide të reja që mund të favorizojnë këtë javë. Të ardhurat të mundshme financiare priten.

SHIGJETARI

Pesë yje për Shigjetarin, që këtë javë e ka Venusin në shenjë. Prandaj dashuria është super, për të jetuar me gëzim e pasion. Ktheheni të jeni pasionantë dhe energjikë, do të ketë përmirësime në jetën e çiftit, veçanërisht nëse është një Luan ose Peshore. Nëse jeni vetëm, mund të filloni përsëri mirë. Sa i përket punës, mund të mbërrijnë zgjidhje alternative që nuk janë parashikuar.

BRICJAPI

Katër yje për shenjën e Bricjapit. Dashuria mirë, falë Hënës në shenjën tuaj që ju favorizon: shfrytëzoni rastin të shkoni përpara nëse ekziston dikush që ju intereson. Nëse jeni në çift dhe ka probleme në shtëpi ose me fëmijët tuaj, kjo është një kohë e mirë për të gjetur zgjidhjet e duhura. Sa i përket punës, ata që punojnë në mënyrë të pavarur janë veçanërisht të favorizuar. Kujdes nga shpenzimet e paparashikuara.

UJORI

Tre yje për shenjën e Ujorit. Venusi fillon një tranzicion të favorshëm dhe të rëndësishëm, i cili do t’ju ndihmojë të shpëtoni nga bezdisjet, duke filluar me njerëz të caktuar me të cilët nuk mund të qëndroni më. Nga ana juaj, do të ketë një padurim të caktuar me të gjitha situatat që krijojnë stres dhe tension. Kjo mund të ndodhë edhe në familje, me të afërm të moshuar, për arsye ekonomike. Për sa i përket punës, do të dëshironit të ndryshoni diçka, por kini kujdes që të mos humbisni asgjë. Mundësitë më të mira do të jenë vitin e ardhshëm.

PESHQIT

Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Në dashuri do të duhet të bëni gjërat të qarta për veten tuaj dhe me të tjerët, sepse tani doni seriozitet, nuk doni më të jetoni në lidhje konfliktuale ose të parëndësishme. Kujdes marrëdhëniet me Binjakët ose Shigjetarin. Për çifte historike, një hap i rëndësishëm nuk përjashtohet, siç është vendimi për blerjen e një shtëpie. Sa i përket punës, përpiquni të shikoni përreth, sepse gjërat do të përmirësohen në dhjetor. / meb.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close