Zodiak

HOROSKOPI MUJOR i Marsit 2020, sipas astrologut PAOLO FOX

Dashi:

Horoskopi për muajin Mars 2020 premton të jetë dinamik! Ju keni fatin të përfitoni nga shumë planetë që do të jenë në favorin tuaj. Nga pikëpamja profesionale, mos hezitoni të shikoni larg dhe të jeni ambiciozë në studimet dhe punën tuaj. Ju punoni shumë, por gjithashtu do të lodheni më shpejt nga sa mendoni. Marsi ndonjëherë ju bën agresivë, përpiquni të mos antagonizoni ata që mund të dëshmojnë se janë një burim i çmuar për të ardhmen. Nëse ndiheni të gatshëm të angazhoheni, ka të ngjarë që ju të gjeni personin që po kërkoni. Ndërsa ata që janë tashmë në çift do të jenë në gjendje të besojnë në një gjendje më të mirë sentimentale. Gjërat do të fillojnë të ndryshojnë shpejt, nuk është koha për të vonuar, por për të analizuar shpejt dhe mirë ngjarjet.

Demi:

Për horoskopin e muajit Mars 2020 ju jeni duke përparuar me kujdes në rrugën e ndryshimit. Por jo shumë shpejt, sepse ju jeni një shenjë e Tokës dhe keni nevojë për kohën e saj për t’u përshtatur me lajmet. Sidoqoftë, Urani në shenjën tuaj ju bën të dëshironi rinovim. Tre javët e para do të jenë më angazhueset, ndërsa kalimi i Saturnit në 23 Mars në shenjën e Ujorit do të përfaqësojë një pikë kthese. Ndiheni se kjo është koha e duhur për të vepruar. Kini kujdes që të mos shteroni të gjitha energjitë dhe forcat tuaja më herët nga sa pritej, dhe ndoshta gjeni kohë për të pushuar. Për të ndërtuar, mos harroni se do t’ju duhen të gjitha burimet tuaja. Në përgjithësi, muaji Mars duket i mirë për ndjenjat.

Binjakët:

Për horoskopin e Marsit 2020 keni vështirësi të dini se ku të shkoni dhe çfarë të bëni. Ekzistojnë shumë ide, intuita të mira, por kur bëhet fjalë për të vepruar, për të arritur diçka konkrete, ekziston mungesa e shtytjes për të qenë në gjendje ta zbatoni. Saturni në aspekt të veçantë ju bën nervozë. Mos u mundoni të bëni shumë ose mos menaxhoni gjithçka. Një tepricë idealizmi gjatë këtij muaji Mars mund të sillte një dënim. Lini imagjinatën tuaj dhe bashkohuni me botën e vërtetë. Ende ka shumë për të bërë para se të realizoni qëllimet tuaja. Por në krahasim me vitin e kaluar, duhet thënë se ka më shumë mundësi dhe zgjidhje. Ju mund të ktheni faqen dhe të merrni masa, në krahasim me një bllokim që në vend të kësaj muajt e kaluar ju detyroi të qëndroni të paralizuar brenda kufijve tuaj.

Gaforrja:

Horoskopi për muajin Mars 2020 tregon që Urani ju bën më të kërkuar në dashuri dhe marrëdhënie ndërnjerëzore, dhe dëshira për të shkundur jetën tuaj të përditshme ju pushton. Ju ëndërroni për kaq shumë gjëra të reja, sa mund të mos jeni as në gjendje të arrini gjithçka që dëshironi. Nëse doni të fitoni një pavarësi më të madhe, çlirohuni nga mendimet e të tjerëve dhe veproni sipas intuitës suaj. Në sferën profesionale, si dhe në studime, ka një stabilitet më të madh. Saturni dhe Marsi në aspektin e favorshëm kontribuojnë për të rritur suksesin tuaj. Ju do të duhet të përvishni mëngët për të arritur qëllimet tuaja, dhe mund të mbështeteni vetëm në forcën tuaj.

Luani:

Urani sjell ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj, ndërsa Dielli ju shtyn të kërkoni më shumë liri. Si në fushën profesionale ashtu edhe në atë personale, ju duhet të përshtateni me ngjarjet dhe të mos shpresoni që të jeni në gjendje të arrini atë që keni në mendje me çdo kusht. Disa gjëra vendosen direkt nga ju, ndërsa të tjera imponohen nga ngjarjet e papritura të jetës. Do të ketë ide të mira, projekte novatore, por kini kujdes që mos të ndikoheni shumë nga Marsi, duke besuar se jeni të pashtershëm. Mësoni të menaxhoni forcën tuaj, përndryshe do të lodheni. Përqendrohuni më shumë në veten tuaj dhe atë që dëshironi, tani që përfundimisht mundësitë për veprim kanë filluar të zhvillohen. Keni tendencë të komplikoni atë që mund të jetë më e thjeshtë.

Virgjëresha

Mbajini këmbët në tokë, veçanërisht nga ana profesionale dhe ajo e studimeve. Marsi dhe Urani ende ju ndihmojnë të jeni vigjilentë dhe të fortë. Gjysma e dytë e këtij muaji do të jetë më pak e ndërlikuar për të menaxhuar. Në Mars të vitit 2020 marrëdhëniet do të marrin një rëndësi më të madhe, aq sa ju të vendosni angazhimet tuaja profesionale në sfond për t’iu përkushtuar më shumë të dashurve tuaj. Ju jeni gjithashtu më të gatshëm të guxoni, të qëndroni në këmbë dhe të fitoni besim. Ky qëndrim favorizon marrëdhënien tuaj me të tjerët. Ju jeni shumë të vlerësuar dhe të kërkuar si nga të dashurit tuaj, ashtu edhe nga rrethi juaj i të njohurve. Ju jeni më pak kritikë, më fleksibël dhe gjithashtu të gatshëm për kompromis në mënyrë që të jetoni në një mënyrë më paqësore.

Peshorja:

Për horoskopin për muajin Mars 2020 mund të ndjeni disa pengesa dhe vonesa të tjera që nuk duhet t’i nënvlerësoni. Ju duhet të armatoseni me durim dhe të përballeni me këto vështirësi kur ato shfaqen. Urani sjell dëshirën për të rinovuar në dashuri. Por gjërat po ecin ngadalë dhe nuk do të ketë ndryshime të veçanta. Përqendrohuni kryesisht në planifikimin e gjërave për të bërë. Për momentin, ju e kufizoni veten në vlerësimin e ndryshimeve që mund t’ju sjellin përfitime. Që nga data 21, Dielli sjell qetësi dhe pozitivitet më të madh. Venusi tek Demi gjithashtu ju bën më të kërkuar dhe zotërues ndaj të tjerëve. Ju dëshironi të menaxhoni gjithçka dhe të gjithë, por mos harroni se askush nuk mund të bëjë vetëm atë që dëshironi.

Akrepi:

Java e parë e marsit ju shtrëngon. Për horoskopin për muajin Mars 2020 ndjeheni të hutuar, Saturni ju shtyn të merrni parasysh shumë ndryshime. Do të duhet të rishqyrtoni shumë nga vendimet tuaja. Ju jeni të ndarë midis dëshirës për të shkuar larg, të bëni gjëra të reja dhe më të rrezikshme dhe të heshtni për të bërë atë që dini. Ju duhet kohë për të analizuar ndryshimet që dëshironi ose që ju dekurajojnë. Venus, i shoqëruar nga Marsi, do t’ju ndihmojë të përqendroheni në ato që kanë rëndësi nga java e dytë e muajit. Në marrëdhëniet me të tjerët, ju kërkoni shumë. Jini më të përqendruar në dëshirat dhe përparësitë tuaja. Sidomos si çift, evitoni debatet me partnerin apo partneren tuaj.

 

 

 

Shigjetari:

Për horoskopin për muajin Mars 2020 mund të ketë disa tensione për të komplikuar javët në vazhdim. Do të ndiheni të stresuar, mund të humbni durimin për hiçmosgjë dhe nuk do të jetë e lehtë të shoqëroheni me të tjerët. Për fat të mirë, ju duhet të jeni në gjendje të mbështeteni në një grup mirëkuptues, që ju njeh mirë. Urani në tranzit në shenjën e Demit ju bën të dëshironi të vazhdoni, por gjithashtu ju bën impulsivë. Ju nuk do të merrni asgjë duke imponuar gjërat këtë muaj, përkundrazi. Tani është koha për të hedhur themelet për një të ardhme më të qetë dhe paqësore, e cila duhet të modelohet me durim dhe angazhim të vazhdueshëm. Horoskopi për muajin Mars 2020 sinjalizon tensione në dashuri, veçanërisht deri në 20 të muajit. Ju jeni të gatshëm të gjeni një kompromis, dhe pakënaqësia është e pashmangshme.

Bricjapi:

Që nga fillimi i vitit keni pasur kohë të bëni një pushim dhe të pyesni veten se çfarë dëshironi. Ka mundësi për rinovim, por do të duhet të punoni shumë për të qenë në gjendje të arrini qëllimet tuaja. Nga pikëpamja emocionale, ju keni një qëndrim shumë më të kuptueshëm se zakonisht. Venusi sjell butësi dhe imagjinatë në javën e parë të muajit. Horoskopi për muajin Mars 2020, nga ana tjetër, tregon një periudhë të mirë për ata që janë në çift. Sa i përket sferës profesionale, ky muaj i Marsit premton të jetë mjaft pozitiv. Një dëshirë për pavarësi ju shtyn përpara. Ju keni për të organizuar angazhimet dhe, ju do të shihni se si idetë tuaja do të marrin udhë, dhe planet tuaja do të vihen në lëvizje. Nëse dëshironi rezultate, nuk keni zgjidhje tjetër përveçse të përvishni mëngët.

Ujori:

Muaji Mars hap perspektiva të reja për ju. Gjithçka është e mundur, me kusht që të punoni në drejtimin e duhur. Do të mbështeteni nga Saturni dhe Urani, kështu që përgatituni për një ndryshim të madh. Deri në datën 23, është në interesin tuaj më të mirë të forconi rezultatet aktuale. Në punë, ju duhet të konsolidoni pozicionin tuaj. Para se të niseni për një aventurë të re, duhet të konsolidoni ato që keni arritur deri më tani. Pas datës 23, horoskopi për Marsin 2020 ju fton të punoni për qëllime të reja. Nga mesi i marsit, gjërat do të zhbllokohen. Moti do të bëhet më i qetë. Në jetën tuaj të dashurisë, merrni mbështetje nga Venusi dhe Mërkuri. Ju e dini se si të komunikoni në mënyrë efektive, jeni të vëmendshëm.

Peshqit:

Horoskopi për muajin Mars 2020 tregon që nga njëra anë ka Diell i cili stabilizohet në shenjë deri në datën 20-të. Nga ana tjetër, ekziston edhe mbështetja e Mërkurit që mund të llogarisni. Planeti ka një ndikim të mirë në jetën tuaj sociale, emocionale dhe sentimentale. Pastaj Venusi në Dem sjell një energji dhe pozitivitet të bukur. Në përgjithësi, ju po ecni drejt më të mirës. Situata juaj do të përparojë dhe përmirësohet në javët e ardhshme. Mos ngurroni të shprehni lidhjen tuaj me të dashurit tuaj dhe shijoni këtë muaj në një mënyrë të shkujdesur. Venusi dhe Marsi në harmoni gjithashtu ju bëjnë më të sigurt. Ju ndjeheni aq mirë me veten, saqë keni më shumë sharm dhe karizëm. / meb.al

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close