Zodiak Ditor

Horoskopi Paolo Fox, e enjte 29 Korrik 2021

Dashi

Hëna është në shenjën tuaj dhe ju keni vullnet dhe vendosmëri të madhe. Të tjerët do të vërejnë vrullin dhe padurimin tuaj, por kini kujdes që të mos tërhiqni kritikat e tyre. Ju shqetësoheni mbi të gjitha për punën, dhe ngërçi i dy viteve të fundit ju ka bërë shumë të trazuar. Çdo ditë debatoni që një projekt i caktuar të ecë përpara, por kjo ndodh sepse ju jeni gjithashtu shumë kokëfortë dhe kompromisi me ju nuk është i lehtë.

Demi

Për horoskopin e dashurisë nëse doni të shëroheni, kjo është koha e duhur për ta bërë. Megjithëse nuk është e lehtë për të tjerët të pranojnë ankesat dhe kritikat tuaja, shumë do të varet edhe nga vullneti juaj. Sot dhe nesër Hëna është e favorshme për të menduar për trupin tuaj dhe për të bërë aktivitete. Mundohuni të jeni dinamikë dhe pozitivë, të rifitoni gjithashtu besimin në veten tuaj, kështu që të qenit mes të tjerëve do të jetë më i lehtë dhe më i këndshëm.

Binjakët

Në dashuri mund të ketë tensione, por nëse një histori ia vlen, thjesht ruani qetësinë dhe gjithçka do të vijë në një zgjidhje të duhur. Çdokush që po përjeton një marrëdhënie komplekse, megjithatë, do të kërkojë ndonjë justifikim për të diskutuar. Por mendoni për këtë: a është partneri që ju nervozon, apo vështirësitë në punë? Qartësia do të ndihmojë në shmangien e polemikave të panevojshme.

Gaforrja

Venusi bëhet përsëri aktiv, por me këtë nxehtësi dhe këtë Hënë, pak do të përveshin mëngët. Por e rëndësishme është të mos krijoni situata komplekse për t’u menaxhuar, sepse atëherë do të detyroheni të mbroheni. Kur mendoni se duhet të thoni diçka, e thoni dhe nuk kujdeseni për pasojat, dhe polemikat mund të lindin në mënyrë të pashmangshme.

Luani

Luani pëlqen të duartrokitet dhe admirohet. Dhe kur nuk merr pëlqimin e dëshiruar, ai përfundon duke u tërhequr në vetvete. Por ju nuk keni pse të matni guximin tuaj me miratimin e të tjerëve! Kryeni projektet tuaja të reja, për sa kohë që ato nuk janë shumë të kushtueshme. Në këtë muaj ka pasur një rimëkëmbje në dashuri, e cila do të vazhdojë në gusht.

Virgjëresha

Horoskopi i Paolo Fox sot sinjalizon se me Venusin aktiv në shenjë, dashuria mund të jetë protagoniste. Çiftet që tashmë janë të fortë do të bëhen më të fortë dhe dikush do të dëshirojë ta bëjë të qartë edhe një marrëdhënie. Edhe në gusht mund të përjetoni emocione të forta. Por mos prisni që takimet të bien nga qielli: përfshiuni, përndryshe asgjë nuk ndryshon! Në punë mund të arrini një marrëveshje nëse jeni duke pritur për një përgjigje ose për të ditur se si do të vazhdojë një kontratë.

Peshorja

Ka sinjale të kundërta të Hënës, ndoshta për shkak të shumë angazhimeve që duhet të ndiqni. Por nuk mund të tërhiqeni: vitet e ardhshme do të jenë vite të përpjekjeve të mëdha, por edhe të ndërtimit të shkëlqyer. Ju do të keni disa yje shumë të rëndësishëm në 2022, por ju duhet të krijoni kushte më të mira për të ardhmen tuaj sot. Mundohuni të shmangni paditë, çështjet ligjore dhe përpiquni të ndërmjetësoni. Gjetja e një kompromisi është pika juaj e fortë, por ka pasur shumë polemika kohët e fundit dhe ju duhet të realizoni.

Akrepi

Ju dëshironi të sillni një ndryshim, veçanërisht në punë. Dhe me Venusin në një aspekt të favorshëm, është më e lehtë të realizosh ambiciet e tua. Sidoqoftë, mos e nënvlerësoni dashurinë, e cila në këtë verë mund t’ju japë kënaqësi të madhe. Mundohuni t’u jepni njerëzve vlerën e tyre të duhur, si dhe mos vazhdoni me angazhime që nuk ju kënaqin.

Shigjetari

Disa momente shqetësimi lidhen me punën ose paratë dhe është e nevojshme të zgjidhen shumë çështje dhe ndoshta edhe të kurseni diçka. Kini kujdes që të mos shkaktoni konfuzion në dashuri: mund të jenë ditë të vështira, për shkak të xhelozisë, keqkuptimeve dhe dyshimeve që nuk ju lejojnë të kuptoni se çfarë është gjëja e duhur për të bërë si çift apo si familje.

Bricjapi

Venusi dhe Marsi janë të favorshëm dhe sjellin risi në punë: brenda kësaj jave një marrëveshje ose një propozim mund t’ju hapë alternativa interesante. Midis sot dhe nesër hëna e shtrembër tregon se do të detyroheni në një farë mënyre të jeni të kënaqur. Ju mund të mos jeni në gjendje të merrni atë që dëshironi, por insistoni sepse qëndrueshmëria është ndër cilësitë tuaja më të mira, dhe në fund të fundit do t’ju ndihmojë të ngjitni majat më të larta.

Ujori

Nëse jeni të pavendosur për të ardhmen tuaj, mos mendoni shumë për atë që thonë të tjerët, por ndiqni rrugën tuaj. Nëse keni një ide në mendje dhe keni mundësi ta realizoni, mos hezitoni, sepse gjenialiteti juaj shpesh nuk kuptohet nga të tjerët. Nga ana tjetër, gjërat që mendoni dhe gjërat që dëshironi janë gjithmonë shumë origjinale, dhe marrja e pëlqimit dhe mirëkuptimit nga të tjerët mund të jetë e komplikuar. Në dashuri, me Venusin jo më të kundërt, mund të përjetoni një gusht shumë më të mirë se korriku.

Peshqit

Horoskopi i Peshqve sinjalizon se ka shqetësimet për punën, personale ose ndoshta mbështetja e kërkuar nga një person po ju largon nga dashuria. Vitin tjetër do të keni Jupiterin në shenjë, kështu që është e rëndësishme të zgjidhni mosmarrëveshjet dhe çështjet që ju kanë krijuar probleme, edhe nëse kjo kërkon përpjekje. Vetëm mos e teproni dhe tregohuni të kujdesshëm, edhe nga pikëpamja ekonomike.

Back to top button
Close
Close