Zodiak Ditor

Horoskopi Paolo Fox për sot, 14 shtator 2021

Peshorja 

Marsi do të hyjë në shenjë nga data 15 dhe së shpejti do të jetë në aspekt të mirë me Saturnin dhe përveç kësaj edhe me Jupiterin. Një konfirmim i bukur do të vijë deri në tetor, por kushtet janë të gjitha për t’u kthyer të jeni të lumtur dhe të ndiheni të kënaqur dhe entuziastë, si emocionalisht ashtu edhe fizikisht. Të qënit rehat me veten është gjithashtu hapi i parë për të kontribuar në lumturinë e njerëzve që doni.

Akrepi

Afërdita është në shenjë, por është në një aspekt të veçantë me Jupiterin, Saturnin, Uranin. Kjo është një kohë e mirë për të kontrolluar vlefshmërinë e një historie. Nëse keni përjetuar një moment krize, ndoshta ishte i shkurtër dhe mund të rizbuloni emocione të forta. Ata që janë të martuar ose të lidhur mund të tërhiqen nga situatat e jashtme, por kini kujdes nga tradhtitë.

Shigjetari 

Eshtë koha për t’u marrë me Venusin i cili do të hyjë në shenjë së shpejti. Eshtë një kohë e mirë për dashurinë, por edhe për punën dhe studimin, të cilat nga tetori do të kthehen të jenë më dinamike dhe aktive. Nuk ka bllokime në qiellin tuaj, por nuk ka kushte të lehta për t’u kthyer në sukses: ju do të duhet të punoni shumë dhe të provoni vlerën tuaj atyre që vënë në dyshim aftësitë tuaja.

Bricjapi

Hëna në shenjë do të sjellë emocione shtesë, të cilat duhet të përpiqeni t’i jetoni pa hezitim sepse ato do të jenë të rëndësishme për lumturinë tuaj. Ju shpesh e doni vetminë dhe nuk jeni shumë të afruar edhe ndaj atyre që doni. Por mbani mend se me këtë Hënë të bukur do të keni mundësinë ta lini veten të shkojë, dhe ndoshta të ndani disa nga përgjegjësitë e shumta që keni marrë përsipër.

Virgjëresha 

Ofertat dhe përgjegjësitë e reja nuk duhet t’ju trembin sepse kjo është pika e kthesës dhe ju keni të gjitha kredencialet për t’u kthyer në shkëlqim. Jo vetëm në punë dhe studim, por edhe në dashuri falë Venusit të favorshëm. Mos prisni që fati të dalë përpara: përfshihuni, përpiquni të jeni më të sigurt dhe guximtarë. Vetëm në këtë mënyrë mund të krijoni kushtet e duhura për të rifilluar.

Gaforrja

Venusi është i rëndësishëm, dhe tani është koha për të gjetur një ekuilibër të ri. Muaji i fundit i shtatorit 2021 sjell një konfirmim më shumë, kështu që shumë e dinë se në cilën rrugë të shkojnë, me ose pa partner. Java është mjaft e qetë, dhe gjithashtu sjell disa lajme në vendin e punës. Sidomos profesionistët e pavarur mund të kenë stimuj të rinj, që deri në fund të vitit do të çojnë në diçka të re.

Ujori 

Po përjetoni një fazë disi të komplikuar sepse rezultatet nuk janë gjithmonë në përputhje me pritshmëritë tuaja. Shumë shpenzime, shumë përpjekje dhe shumë lodhje vënë në dyshim zgjedhjet tuaja. Por edhe në dashuri do të donit më shumë konfirmim. Ju jeni të hutuar, dhe ndoshta mbështetja e dikujt që keni besim mund të eleminojë situatën kaotike në të cilën jeni aktualisht.

Peshqit 

Nga e Mërkura, Marsi nuk do të jetë më përballë dhe Venusi tashmë është aktiv. Puna fillon përsëri, por edhe për marrëdhëniet ndërnjerëzore ka një pikë kthese pozitive. Vetëm mos mendoni për të kaluarën. Edhe në familje ndjeni nevojën për t’u kthyer për të gjetur harmoni më të madhe. Por kini kujdes që të mos i jepni shumë përparësi ideve dhe nismave tuaja të shumta.

Dashi 

U shqetësuat në fillim të javës për shkak të largimit të një projekti të ri që nuk e dini se si do të shkojë, ose sepse vonesat dhe dështimet nuk ju lejojnë të jeni të qetë. Kjo ndodh sepse Marsi ka qenë në opozitë që nga e mërkura e kaluar, dhe për këtë arsye ka tensione që ne duhet të përpiqeni t’i zgjidhni me një shpirt luftarak. Dashi është një shenjë e zodiakut që nuk ka frikë të përfshihet dhe tani me Mërkurin e kundërt, dy muajt e ardhshëm do të jenë mjaft të trazuar dhe sfidues. Por një shërim i madh ju pret, edhe pse duhet të prisni edhe disa muaj.

Demi 

Ju filloni këtë javë me një ton mjaft polemik sepse ka kaq shumë situata në punë për t[u rregulluar. Disa do të duhet të marrin vendime të vështira, dhe si rezultat, ndjenjat gjithashtu vihen nën një presion të vogël. Ju jeni aq të zënë me punë sa nuk jeni në gjendje t’i lini vend dashurisë në periudhën e fundit. Por mos mendoni se mund të vazhdoni të mbështeteni në tolerancën e të tjerëve për një kohë të gjatë.

Binjakët 

Keni nevojë për konfirmim, por të gjithë duket se nuk kujdesen për nevojat tuaja. Kjo gjendje ju bën nervozë dhe humbni durimin për një kohë të shkurtër. Sidomos sepse pjesa e parë e javës është më sfiduese dhe ju nuk e dini se cilat janë zgjedhjet më të mira për të ndihmuar në përmirësimin e gjendjes tuaj. Por përpiquni të jeni të sigurt, sepse veçanërisht në dashuri, ata që janë çift së shpejti do të jenë në gjendje të mbështeten në perspektiva më të mira.

Luani

Aktivitetet dhe çështjet praktike ndikohen nga kundërshtimi i Saturnit dhe Jupiterit, të cilat nuk ju lejojnë të jeni në gjendje të mbështeteni në stabilitetin ekonomik. Një gjendje e tensionuar që rrezikon të komprometojë edhe harmoninë në dashuri. Edhe nëse vjen një propozim i mirë këto ditë, ka kaq shumë shqetësime që po frenojnë entuziazmin tuaj dhe asgjë nuk duket të shkojë ashtu siç dëshironi.

Back to top button
Close
Close