Zodiak Ditor

HOROSKOPI / Parashikimi i astrologut PAOLO FOX, e mërkurë 7 prill 2021

Dashi

Eshtë e rëndësishme të filloni përsëri, është e rëndësishme të përfshiheni dhe gjithashtu të jeni të vetëdijshëm për atë që mund të bëni. Gjithashtu pranoni që koha ka ndryshuar, se aftësitë tuaja janë të ndryshme. Sot është e pamundur të pretendosh të bësh të njëjtat gjëra siç ke bërë vite më parë. Mos harroni dashurinë me Venusin në shenjë.

Demi

Hëna pak e shtrembër mund të krijojë tensione dhe probleme për ju. Në këto dy ditë do të keni gjëra për të thënë dhe do të donit të kapërceni disa provokime. Demi është shenja zodiakale e të vërtetave dhe ju nuk mund të mbani asgjë brenda. Por përpiquni të keni një qëndrim më të relaksuar dhe indiferent. Pastaj nga data 14 do të ketë tranzite të reja që do t’ju ndihmojnë të gjeni atë energji dhe kushtet e duhura për t’u rikthyer në lëvizje.

Binjakët

Jupiteri dhe Saturni janë në një aspekt të mirë, dhe Hëna gjithashtu ju mbështet. Aq më tepër që për horoskopin e Paolo Fox mund të merrni edhe një konfirmim të bukur. Ju jeni gjithashtu filozofikë, por gjithmonë shumë të kthjellët, dhe dini të mbroni veten mirë dhe gjithashtu të mbroni të tjerët që doni. 48 orët e ardhshme janë interesante për dashurinë.

Gaforrja

Jeni duke pritur ngjarje dhe jeni më të mençur se në të kaluarën. Ju nuk jeni më subjekt i Hënës që ju bën shumë emocionalë, por jeni më të qëndrueshëm. Në pjesën e dytë të prillit dhe në maj do të keni kushte më të mira për të zgjedhur dhe vepruar. Por për horoskopin e të Mërkurës 7 Prill mund të mbështeteni në një ditë mjaft të qetë.

Luani

Keni një qiell të mrekullueshëm këtë javë, por një Hënë e kundërt mund t’ju bëjë të mërziteni. Sidoqoftë, mbetet një kohë e mirë për marrëdhëniet ndërpersonale dhe sentimentale. Ju jeni në një pikë pa kthim, nëse jeni të ndarë, është koha për dashuri të reja. Ka një garë në punë dhe pavarësisht se jeni të zemëruar, ju keni një borxh mirënjohje dhe po prisni të mblidhni diçka që është e juaja.

Virgjëresha

Të kesh perspektivë dhe të jesh në gjendje të veprosh drejtpërdrejt është e rëndësishme. Tani për tani ju jeni duke pritur për momentin e duhur për të folur. Nuk po përjetoni një periudhë negative, por tregoni pak interes për ndjenjat. Eshtë e vërtetë që jeta nuk ka referenca të qëndrueshme, por gjithashtu nuk doni t’i nënshtroheni kaosit të situatave që nuk janë paravendosur nga ju.

Peshorja

Ju keni energjinë e duhur, kushtet e mira për të vepruar dhe për të rivendosur madje mundësitë që i referohen të kaluarës. Tani jeni hezitues, por kjo është një karakteristikë e Peshores, dhe për këtë arsye është e vështirë për ju të bëni zgjedhje drastike, pa menduar më parë për një kohë të gjatë.

Akrepi

Hakmarrja më e mirë është falja. Mos u shqetësoni nga njerëzit që ju kanë shqetësuar. Jeni të kujdesshëm dhe këto ditë vëzhgoni njerëzit përreth jush dhe mbani distancën tuaj, veçanërisht nëse ata tashmë ju kanë zhgënjyer në të kaluarën. Ju qeveriseni nga Marsi i cili përfaqëson rrezikun, prandaj tregohuni më të guximshëm.

Shigjetari

Vëzhgimi i detajeve dhe emocioneve ka shumë rëndësi. Pjesa e parë e marsit është e komplikuar, por ju keni qenë në gjendje të rikuperoni, pa harruar të motivoni të tjerët dhe të shpërndani këshilla. Por tani fati është në anën tuaj.

Bricjapi

Viti i kaluar ishte i vështirë por edhe vendimtar. Dhe tani kaloni te themelet që keni ngritur. Tani zgjidhni miqësitë dhe ju pëlqen të bëni gjëra të dobishme për veten dhe për të tjerët. Ende nuk e keni të qartë se çfarë do të bëni, por nga maji Jupiteri i favorshëm do t’ju ndihmojë shumë.

Ujori

Tashmë keni perspektiva të reja për jetën, por momenti është kritik dhe duhet të prisni për kushte më të mira për të vepruar. Ujori dëshiron të ndryshojë dhe ju do të dëshironit që të tjerët të ishin në gjendje të rinovohen si ju, por kjo nuk ndodh pothuajse kurrë. Dhe këtu mund të lindin pretendime dhe pakënaqësi, sepse nuk është e lehtë për të tjerët të ndjekin prirjen tuaj paksa të çmendur.

Peshqit

Eshtë një periudhë e luhatshme, ka situata në të cilat nuk mund të gjeni një pikë referimi, të tjerët përpiqen të kenë një qëllim të ri në punën e tyre, të tjerët përpiqen të rinovojnë mjedisin në të cilin ndodhen. Kur jeni duke përjetuar një krizë, ju doni të ndryshoni mjedisin për të bërë gjëra të reja. Edhe nëse ky moment shkakton kufizime të rënda, deri në fund të Prillit do të ketë kushte më të mira për të ardhmen tonë.

Back to top button
Close
Close