Zodiak Ditor

HOROSKOPI / Parashikimi i Paolo Fox për sot, e hënë 31 maj 2021

Parashikimi i Paolo Fox për sot, e hënë 31 maj 2021:

Dashi 

Hëna në Virgjëreshë ju rekomandon që të jeni pak më të përmbajtur, të mos flisni shumë shpejt. Eshtë në interesin tuaj më të mirë të bëni një bisedë të qetë, dhe të mos bërtisni. Duket se dikush, ose një situatë e veçantë, ju bezdis thellë, por, duke qenë planeti juaj i veprimit (Marsi) tek Peshqit, ju nuk do të jeni në gjendje të bëni asgjë, përveçse të vuani situatat. Të paktën tani për tani sepse rilindja juaj ka filluar.  

Demi 

Mos u kufizoni në mundësitë tuaja, me pretekstin e një angazhimi dhe sepse mendoni se të tjerët mund të kenë të njëjtat përparësi në zemër. Çfarë duhet të bëni? Të mos ndjeheni mirë me veten dhe, të mos jetoni jetën që duhet ta jetoni. Ndoshta për momentin nuk keni të gjitha siguritë që dëshironi, por është kështu për shumë njerëz, të cilët ende përpiqen të qëndrojnë të qetë dhe të vazhdojnë përpara.

Binjakët 

Keni nervozizëm, gjithashtu mund të shqetësoheni ose të jeni shumë të shqetësuar. Dhe sa më shumë që të tjerët përpiqen të të qetësojnë, aq më mbrojtës do të jesh. Duhet thënë që nuk jeni plotësisht të pajustifikuar, edhe sepse disonanca e Diellit me Marsin mund të ju bëjë edhe më nervozë, edhe për shkak të hutimeve për të cilat jeni ankuar në të kaluarën. Por është një gjendje që tani po përfundon dhe deri nesër do të keni gjendjen tuaj të mirë. Hëna e Gaforres dhe Mërkuri janë në një aspekt të veçantë, njohuritë e vlefshme do t’ju ndihmojnë të dilni nga një situatë komplekse ose të menaxhoni më mirë një siklet që ju ka bezdisur për disa kohë. Këtë fundjavë do të jeni gjithashtu shumë të pranishëm me të dashurit tuaj, do të jeni të ndjeshëm dhe do të ndiheni nëse ata kanë nevojë për ju, këshillat tuaja dhe do të jeni pranë tyre.

Leone

Ana financiare mund të jetë paksa e komplikuar për momentin, mund t’ju kërkohet një shumë kur nuk e prisnit, ose keni pritur për një kohë të gjatë për një rimbursim që po vonon të vijë.  Para se të zemëroheni, kërkoni shpjegime, në mënyrë që të përpiqeni të zgjidhni çdo vështirësi sa më shpejt të jetë e mundur. Edhe në dashuri, mos u nxitoni: të dëgjoni më shumë të tjerët gjithashtu mund t’ju ndihmojë të shmangni gabimet. 

Virgjëresha 

Kjo javë dhe ky muaj maj mbyllen me Hënën në shenjë. Ka të ngjarë që jeni duke u përpjekur të sqaroni jetën tuaj, mbase edhe duke u përballur me dikë sjellja e të cilit ju shqetëson, por nuk mund të thoni atë që mendoni. Problemi është se ju shpesh mbani gjithçka për vete, madje edhe zemërimin tuaj dhe nuk është e mirë për shëndetin! Edhe nëse kërkon përpjekje, përpiquni të mos e mbani këtë zemërim thellë brenda, sepse provokon konflikte, debate edhe për arsye të parëndësishme.

Peshorja

Keni përshtypjen se të tjerët nuk i vërejnë nevojat tuaja. Kjo nuk duhet t’ju ndalojë të shprehni mendimin tuaj dhe madje të ngrini diskutime nëse është e nevojshme. Ndonjëherë ikni, me pretekstin se nuk doni të bëni bujë. Por, në planin afatgjatë, mbajtja e gjithçkaje brenda do të sjellë humor të keq.  

Akrepi 

Keni menduar se mund të llogarisni në mbështetjen e një miku, por nuk e bëni. Ndonjëherë keni tendencë të mos prisni asgjë nga të tjerët, që të mos zhgënjeheni. Mos nxitoni për në përfundime menjëherë, njerëzit, madje edhe të afërt, nuk janë gjithmonë në dispozicion kur ju nevojiten, por Akrepi është mjaft kërkues nga kjo pikëpamje. Ju u jepni shumë të tjerëve dhe mendoni se duhet të jeni një përparësi për të tjerët kur keni nevojë për ta. Por fatkeqësisht nuk është gjithmonë kështu.

Shigjetari 

Do të hutoheni nga një situatë e paqartë që nuk mund ta menaxhoni mirë. Disonanca e Marsit gjithashtu mund të bëjë që të reagoni me tepri, gjë që duhet ta shmangni, në mënyrë që të mos gaboni. Shmangni çdo formë të ekzagjerimit që mund të rezultojë në polemikë me dikë të afërt, ndoshta një anëtar të familjes.  

Bricjapi 

Të qenit në një situatë të komplikuar dhe problematike nuk ju dekurajon, përkundrazi është stimuluese për ju. Ju do të keni ide të vlefshme në këtë situatë kaosi, këshilla të mira për t’u dhënë të tjerëve që do t’ju kërkojnë, mendime për t’i mbrojtur. Por mund të jeni edhe ju që merrni këshilla. Në këtë rast, dëgjojini me kujdes pasi do të jenë plot me mend. Ju do të “ndjeni” se bashkëbiseduesi juaj ka të drejtë, veçanërisht nëse këto ditë përballeni me një person që ka më shumë përvojë.

Ujori 

Aspekti i veçantë i Marsit tani mund të tregojë se keni një problem praktik për ta zgjidhur sa më shpejt të jetë e mundur. Ndoshta jeni ju që do të përpiqeni ta hiqni qafe atë, thjesht sepse doni të ndiheni më të qetë.  Në disa raste, do të jetë një problem i menaxhimit të parave, të tilla si një faturë për t’u paguar ose një pagesë që nuk ka mbërritur në kohë, gjë që ju shqetëson sot dhe shpresoni ta zgjidhni sa më shpejt të jetë e mundur.  

Peshqit 

Me familjen ose partnerin tuaj mund të rrezikoni të nervozoheni për një shaka ose një fatkeqësi. Shmangni marrjen shumë seriozisht dhe reagimin impulsiv. Eshtë e vërtetë që Marsi është në bashkëpunim me Diellin tuaj, por mos e prishni ditën tuaj për hiçgjë. Por kujdes nga ata që duan të të provokojnë, mbase sepse ka çështje të tjera për të folur.

Back to top button
Close
Close