Covid19Covid19 lajme nga bota

Koronavirusi “i bëri kërdinë”, Italia kufizon udhëtarët e vendeve jashtë BE

Italia bëri thirrje për masa të reja paraprake për pasagjerët që udhëtojnë në vendet e Bashkimit Evropian nga jashtë bllokut për të parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri.

Italia ka pezulluar të gjitha fluturimet nga Bangladeshi për një javë për shkak të një “numri të konsiderueshëm” të udhëtarëve që testuan pozitivisht ndaj COVID-19 gjatë një fluturimi për në Romë të hënën.

“Unë do ta konsideroja të përshtatshme të vendosim së bashku masat e reja paraprake për mbërritjet nga zonat jo-Shengen dhe jo të BE”, tha Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza në një letër drejtuar Komisionerit të Shëndetit të BE Stella Kyriakides dhe Ministrit të Shëndetësisë të Gjermanisë Jens Spahn./bota.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close