Sport

Lotët e Messit pas humbjes nga Kili (Video)

Screen Shot 2016-06-27 at 10.58.34Lionel Messi nuk i ka mbajtur lotët pas humbjes në finale të Copa America nga Kili. Argjentina dështoi të fitonte sërish një trofe të rëndësishëm duke u mposhtur pas ekzekutimit të penaltive. Në këtë mënyrë, kjo kombëtare mbetet pa një trofe të madh që nga viti 1993, derisa superylli i futbollit pritet t’i japë fund karrierës me përfaqësuesen pa asnjë trofe. Dhe duke e ditur këtë, ai ka shpërthyer në lot pas dështimit të radhës që të fitojë një trofe me Argjentinën. /Telegrafi/

https://www.youtube.com/watch?v=D8DX74XJh94

Leave a Reply

Back to top button