Covid19Covid19 lajme nga bota

Moment i tmershëm për Evropën, mbi 100 mijë viktima nga pandemia

Evropa po kalon një moment të tmershëm historik. Nukmi i vdekjeve si pasojë e koronavirusit kanë tejkaluar 100 mijë.

Shifrat e bëra publike nga Universiteti Johns Hopkins raportojnë 100.233 vdekje në total në vendet evropiane, duke përjashtuar Rusinë.

Italia ka ende numrin më të madh të vdekjeve në kontinent me 23.227 viktima, e ndjekur nga Spanja me një numër vdekjesh prej 20,453 dhe Franca me 19,323 vdekje./bota.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close