Bota

Moska mohon akuzat e “Panama Papers”: E gjitha një lojë e CIA-s

Screen Shot 2016-04-04 at 14.27.07Moska e kishte paralajmëruar një sulm të tillë dhe ja ku erdhi.

Vladimir Putin dyshohet të ketë depozituar më shumë se 2 miliardë dollarë në Panama.

Ashtu si një javë më parë Moska zyrtare ka reaguar sërish duke hedhur poshtë akuzat.

“Është e gjitha një lojë e CIA-s. E dimë mirë që janë ata që e kanë organizuar gjithçka”, thuhet në reagimin e Moskës.

Sipas saj, shumë prej gazetarëve të përfshirë në këtë skandal, janë ish-punonjës të DASH, CIA-s apo shërbime të tjera sekrete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close