Bota

Ndërrohen truprojat, po komplotonin për të vrarë vajzën e Erdoganit

Screen Shot 2015-02-25 at 10.24.34 AMTë gjithë truprojat e familjes së Presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan, përfshirë ata të vajzës së tij, janë ndërruar pas dyshimeve për një komplot vrasjeje të raportuar më 24 shkurt nga mediat turke.
Javën e kaluar, Zyra e Kryeprokurorit në Ankara nisi një hetim pas raportimeve rreth një komploti vrasjeje që kishte në qendër, Symeyye Erdogan, që u publikua në mediat pro-qeveritare, transmeton Express.
Javëve të fundit ishte spekuluar se Symeyye Erdogan mund të garonte për të parën e Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim në zgjedhjet e ardhme që do të mbahen në muajin qershor.

Leave a Reply

Back to top button