Zodiak

Një javë me lajme për shenjat e Horoskopit

Shenja të cilës i përket mund të thotë shumë për risitë që po vijnë në jetën tuaj.

Ja lajmet që do të marrin shenjat të ndara sipas grupeve: të zjarrit, të tokës dhe të ajrit dhe të ujit.

Zjarri: Dashi, Luani dhe Shigjetari

Këto shenja natyrisht janë plot energji dhe karizëm, të cilat forcojnë marrëdhëniet e tyre në praktikisht të gjitha fushat. Atë që duan, zakonisht e bëjnë. Pra, përshtypja që ekziston është se shenjat e elementit të zjarrit janë më të lumturat në tërë Zodiakun. Natyrisht vendosmëria dhe dëshira çojnë në realizimin e ëndrrave.

Por yjet i mbrojnë këto tre shenja. Shigjetari, për shembull, është me fat me llotaritë. Nëse ai nuk ka goditur ende, ka kaluar tashmë. Për Luanin, duket se çdo herë që janë në vështirësi, zgjidhja u bie nga qielli. Dashi është fuqia vetë: impresionon, ndikon, janë udhëheqës të lindur.

Toka: Demi, Virgjëresha, Bricjapi

Midis këtyre tre shenjave, vetëm ata që kanë shumë vullnet kanë sukses. Nuk ka pritje për zgjidhje të mrekullueshme që bien nga qielli. Ju duhet të punoni shumë çdo ditë, me qëllim që ëndrrat e të gjitha llojeve të mund të plotësohen.

Demi është ajo që i jep rëndësi vlerave materiale: ndihet i qetë kur financat e veta po shkojnë mirë, kur mund të blejnë ushqime dhe parfume të mira e pak më të shtrenjta. Virgjëresha është një shenjë më konservatore, e cila preferon të mos rrezikojë. Bricjapi është shumë realiste dhe jeton duke ecur prapa një tjetër pjese të parave: nuk është dembel në punë.

Ajri: Binjakët, Peshorja, Ujori

Sekreti i fatit për ta është që mendojnë shpejt, kanë aftësinë për të zgjidhur gjithçka, për të absorbuar një mijë pjesë informacioni në të njëjtën kohë! Për shembull, Binjakët kanë një magjepsje të vërtetë me risitë dhe si të provojnë fatin e tyre në lojëra. Peshorja është harmonia vetë dhe duket se gjithmonë fiton një forcë më shumë nga yjet kur është fjala për fatin.

Ujori është ajo që sheh përpara, shpesh duke parashikuar të ardhmen. Pëlqen lajmet që i pëlqejnë, vë bast pa patur frikë nga dështimi, pasi ai nuk ka kohë për gjëra të vogla negative.

Uji: Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit

Gaforrja është aq e ndjeshme, saqë shpesh nuk e konsideron veten me fat, gjë që nuk është e vërtetë. Ajo shpesh ka një shans të mirë për të fituar para nëse beson më shumë në shqisën e vet të gjashtë, në mendimet e veta. Akrepi, me vendosmërinë dhe personalitetin e tij të spikatur, e di se ku dhe si të arrihet suksesi. Dhe ai gjithashtu mund të llogarisë në intuitën e vet. Forca e tij e brendshme është intensive dhe e habitshme!

Peshqit është më mistikja e tre shenjave: e percepton kur fati troket në derën e tij. Përveç kësaj, mbështetet në një lloj mbrojtje hyjnore për të qasjen ideale dhe për ta kthyer situatën në favor të vet.

/ një mendje e bukur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close