Zodiak Ditor

Parashikimi i PAOLO FOX për ditën e martë, 20 prill 2021

Dashi

Shpatullat ju dhembin sepse keni marrë përsipër përgjegjësi të shumta, por ky është një vit që ju lejon të merrni edhe rezultate të rëndësishme. Nëse ka çështje ligjore dhe burokratike në pritje, ka të ngjarë që disa tashmë kanë pasur një përparim të vogël. Ndërsa menaxhimi i gjendjes emocionale mund të jetë më i komplikuar. Në fakt, në këtë rast, ju do të duhet të merreni, gjatë vitit 2021, me nyjet e shumta që do të krijohen. Por edhe nëse ju dhemb, do të jeni në gjendje të zgjidhni nyjet dhe të merrni atë që dëshiron.

Demi

Venusi është i rëndësishëm, Hëna interesante. 2021 nuk sjell lajme të mëdha, por paraqet një mundësi për të marrë suksese dhe kënaqësi të vogla që i referohen punës që është kryer gjatë dy viteve të fundit. Nga fundi i Prillit do të ketë shumë gjëra për të bërë. Dielli ka hyrë në shenjë dhe ju do të keni forcë dhe fuqi më të madhe në aktivitetet tuaja. Në dashuri, pasioni kthehet, një fundjavë interesante ju pret.

Binjakët

Jupiteri dhe Saturni në aspekt të mirë dhe Hëna interesante. E vetmja gjë që mund t’ju ndalojë është shqetësimi dhe bërja e gjërave me nxitim. Kjo është koha për të filluar projekte të rëndësishme, edhe nëse keni përshtypjen se nuk jeni në gjendje të bëni gjithçka. Por mos u rrëmbeni nga qëndrimi juaj shumë i nxituar. Në dashuri, prisni qershorin para se të merrni vendime të rëndësishme.

Gaforrja

Hënë interesante në shenjë, qiell i bukur për të ardhmen e afërt. Tani jeni në gjendje të pritjes. Ju jeni duke pritur për një konfirmim, një marrëveshje ose një premtim që do t’ju lejojë të kuptoni se cilat do të jenë kushtet e ardhshme për punën. Jini pozitiv dhe optimist, do të ketë një rikuperim më të mirë nga gjysma e dytë e majit për horoskopin e Gaforres, kur keni edhe ide më të qarta.

Luani

U shfryheni të tjerëve sepse mendoni se keni bërë kaq shumë dhe keni marrë pak. Dhe sidomos në dashuri mund të nervozoheni veçanërisht shumë. Marrëdhëniet e sapolindura mund të jenë më të komplikuara për t’u menaxhuar.

Virgjëresha

Hëna është e dobishme dhe kalon në shenjë këtë javë. Deri në maj, jini të qartë në lidhje me ngritjen e pretendimeve. Pas gjysmës së dytë të majit mund të ketë komplikime që nuk do t’ju lejojnë të merrni gjithçka që dëshironi. Në dashuri mund të mbështeteni në një Venus të bukur gjatë javës, që do të favorizojë jetën tuaj të dashurisë.

Peshorja

Pjesa e parë e prillit ishte e rëndë. Ju është dashur të arrini një marrëveshje ose të vazhdoni përpara. Jupiteri dhe Saturni në një aspekt të mirë, sidoqoftë, tregojnë se largimet janë të rëndësishme dhe se ia vlen të përvishni mëngët dhe të filloni përsëri, madje edhe nga e para, për të qenë në gjendje të ecni përpara me bindje drejt horizonteve më të mira.

Akrepi

Do të keni përballë Venusin, Jupiterin dhe Saturnin në një aspekt kompleks dhe Hëna disonante së shpejti mund të sjellë disa dyshime. Disa që janë vetëm tani do të donin të buzëqeshnin, por nuk mund ta gjejnë personin e duhur. Si dhe për ata në një çift, ndihen të lodhur dhe të pamotivuar, dhe preken nga ky moment i tensionit. Kjo është një javë që fillon në një mënyrë të komplikuar, por do të lejojë ngadalë, edhe në rastin e muajit të ardhshëm, të gjeni zgjidhje të përshtatshme për gjendjen tuaj.

Shigjetari:

Ju prekeni nga vështirësi si gjithë të tjerët, por ju që jetoni në liri, përballë burgjeve të caktuara, luftoni më shumë. Ju që veproni më pa maturi, ndjeni nevojën që të ktheheni në jetë. Do të jeni në gjendje ta bëni këtë gjatë javëve të ardhshme, megjithatë do të duhet të jeni më të kujdesshëm këto ditë për të shmangur vrapimin në periudha veçanërisht të vështira. Mundohuni të mos e humbni optimizmin tuaj proverbial.

Bricjapi

Venusi aktiv dhe pozitiv ju vjen me një emocion shtesë, më të ngurtët mund të heqin dorë nga ndjenjat dhe të kuptojnë se marrëdhëniet më të rëndësishme në dashuri dhe janë pikërisht ato të familjes miqesitë e vërteta. Pjesa e parë e prillit ishte e vështirë, por në ditët në vijim do të jeni në gjendje ta kompensoni.

Ujori

Ky është një vit revolucionar në të cilin ju po vini në dyshim aspekte të ndryshme të jetës tuaj. Momente alternative të vendosmërisë së fortë me të tjerë, të lodhjes së madhe. Por është e rëndësishme të kontrolloni gjendjen shpirtërore kur keni të bëni me momente me kritikë më të lartë. Ju ndoshta jeni prekur më shumë nga kjo klimë e klaustrofobisë që të gjithë ndiejmë, dhe gjithashtu sepse nuk ka garanci për të ardhmen. Një Hënë e kundërt këtë javë do të shkaktojë tension të mëtejshëm.

Peshqit

Kur ka momente me kaq shumë ndërlikime, duhet të keni dikë afër jush që mund t’ju ​​mbështesë. Ju dëshironi një dashuri që përfshin, që di të marrë pjesë edhe në momentet tuaja të vështirësisë. Dhe kur kjo nuk ndodh, ju ndiheni të zhgënjyer. Java është interesante por përfundon me disa momente të vështira për t’u menaxhuar.

Back to top button
Close
Close