Covid19Covid19 lajme nga bota

Shpresë për Rusinë, raporton numrin më të ulët të infeksioneve në dy muajt e fundit

Rusia njoftoi sot 6.719 raste të reja të koronavirusit, rritja më e ulët e raportuar një ditore që nga 29 prilli, duke e çuar numrin e rasteve në 641,156.

Stafi kombëtar i koronavirusit tha se 93 njerëz kishin vdekur në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin zyrtar të vdekjeve në 9.1166.

Vetëm SHBA dhe Brazili kanë raportuar më shumë raste sesa Rusia./bota.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close