Zodiak

Si do të nisë muaji juaj? Horoskopi i PAOLO FOX, 1 NËNTOR 2018

Binjakët 5 yje

Eshtë një moment pozitiv për të jetuar në mënyrë më aktive dhe me angazhim emocionet tuaja. Mos harroni se ka çështje ekonomike dhe financiare që duhet të zgjidhen sa më parë të jetë e mundur. Muaji i ardhshëm mund të jetë më i vështirë për t’u përpjekur të rimerrni veten. Të jeni në gjendje të mbështeteni në një marrëdhënie apo miqësi të mirë ju ndihmon që të shikoni për të ardhmen me optimizëm më të madh.

Gaforrja 5 yje

Gjithmonë mund të gjesh mënyrën e duhur për të zgjidhur një situatë problematike. Edhe pse me sa duket ju jeni shumë të ëmbël dhe të kuptueshëm, në të vërtetë ju fshihni një forcë dhe vendosmëri të madhe. Ka gjithmonë vonesa, dhe me Saturnin kundër ka pengesa dhe shqetësime. Megjithatë horoskopi i 1 Nëntorit ju fton që të mos dekurajoheni sepse ky është një moment shumë interesant, madje edhe për ndjenjat.

Shigjetari 5 yje

Ju jeni ndër shenjat më të sinqerta dhe të forta të momentit. Pikërisht për këtë arsye, vështirë se do të jeni në gjendje të heshtni nëse një marrëdhënie vazhdon me vështirësi. Shumë situata që nuk kanë më kuptim të ekzistojnë do të arkivohen përfundimisht. Tani është e rëndësishme të ndërmerrni veprime për të përmbushur interesat tuaja. Prej 9 nëntorit, me Jupiterin në shenjë do të jetë më e lehtë të dilni në pah.

Peshorja 4 yje

Ju keni një karizmë të madhe si dhe një bukuri të madhe, dhe për këtë arsye ju gjithmonë gjeni sukses të madh në dashuri. Sot dhe nesër mund të vazhdoni të mbështeteni në një rimëkëmbje të mirë, gjë që ju bën fitues si në punë ashtu edhe në dashuri. Kujdesuni vetëm për disa reagime të tepruara që mund t’ju shkaktojnë disa vështirësi të tjera.

Dashi 4 yje

Ka energji të madhe, qëndroni në kontakt me veten, gjithçka që mund të merrni nga vetja do të jetë e dobishme. Çdo ide e re mund të shfrytëzohet. Në dashuri ju duhet të harroni disa tensione që i përkasin të kaluarës. Disa probleme dhe marrëdhënie të vështira duhet të lihen pas. Tani ka ardhur koha për të rivendosur një marrëveshje më të fortë me partnerin, gjithashtu shfrytëzoni fundjavën.

Luani 4 yje

Nga 9 nëntori ju mund të mbështeteni në forcë dhe energji të madhe. Për momentin, horoskopi sinjalizon një rimëkëmbje të mirë nesër. Vazhdoni të reflektoni mbi ndryshimet që synoni të bëni në punën tuaj. Nga java e ardhshme aspekti më i mirë i Jupiterit do t’ju lejojë të ndërmerrni veprime dhe të vlerësoni oferta dhe propozime të reja.

Akrepi 3 yje

Falë optimizmit tuaj, gjithmonë mund të gjeni mënyrën e duhur për të dalë në pah. Në anën tuaj tani duhet të keni njerëz pozitivë që mund t’ju inkurajojnë. Lini mënjanë anën tuaj kritike dhe përpiquni të hapni edhe më shumë mundësinë e krijimit të takimeve të reja.

Bricjapi 3 yje

Ju jeni shumë të fokusuar në gjërat tuaja, angazhimet janë të shumta dhe për këtë arsye ndiheni të shqetësuar dhe nën presion. Dashuria mund t’ju ndihmojë të shihni gjërat nga një këndvështrim tjetër. Mos e bllokoni veten, sepse kështu pengoheni që të jeni të lumtur përsëri.

Virgjëresha 3 yje

Duhet të jeni të kujdesshëm nëse ka probleme dhe shpenzime në nivelin kontraktual, ose nëse ka çështje ekonomike që duhen zgjidhur. Mos i shtyni për më tej vendimet që duhet të merrni. Duhet të viheni në lëvizje në afat të shkurtër, sepse nga muaji i ardhshëm, do të jetë më e vështirë që të vendosni rregull  në jetën tuaj.

Demi 2 yje:

Me Hënën disonante mund të ndiheni të shqetësuar nga ajo që është rreth jush. Edhe ju jeni të mërzitur nga disa përgjigje që janë të ngadalta për të ardhur. Një jetë e re do të fillojë në nëntor, por për momentin ju duhet të bëni hesapet me një stres të fortë. Ju keni qenë të detyruar të bëni sakrifica, në këtë moment ju jeni në një gjendje lodhje dhe stresi të madh.

Ujori 2 yje

Ata që kanë lindur në këtë shenjë mund të kenë të bëjnë me disa probleme fizike dhe shëndetësore. Për fat të mirë, megjithatë, shumë probleme nga 9 nëntori do të zgjidhen dhe ju do të keni më shumë mundësi për t’u kthyer të ndiheni të qetë. Do të jetë e mundur për të vlerësuar diçka të rëndësishme dhe për horoskopin nesër do të ketë një shërim të mirë, që do t’ju ndihmojë të shikoni të ardhmen me shpresë më të madhe.

Peshqit 2 yje:

Ju jeni të shqetësuar për një njeri të dashur, dhe ju nuk mund të jeni aq të fokusuar sa dëshironi. Paolo Fox thotë se mund të ketë tensione për çiftet Peshqit-Binjakët dhe Peshqit-Peshqit. Ju mund të ngrini zërin tuaj, kushtojini vëmendje disa reagimeve të tepruara që mund t’ju fusin në telashe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close