Zodiak

Tre shenjat e HOROSKOPIT, që mund të gjejnë dashurinë këtë muaj

Shkurti ka mbërritur dhe gjëja e parë që të gjithë mendojnë është ndoshta Dita e Shën Valentinit. Edhe pse intensiteti i Saturn-Plutonit i prek të gjithë tani, do të ketë një energji të veçantë që do të mbushë me dashuri, disa shenja të zodiakut.

Ja cilat janë ato:

Dashi

Me planetin e dashurisë dhe kënaqësive sensuale, ju do të rrezatoni një dritë të veçantë. Venusi do të jetë në tranzit përmes shenjës tuaj këtë muaj, kështu që ju duhet të shfrytëzoni mundësinë për të ngarkuar veten me energjinë e vet. Sidoqoftë, ju duhet të kanalizoni emocionet tuaja dhe të mos përqendroheni vetëm në një çift, sepse do të jetë gjithashtu koha për të gjetur dashurinë, për ju që keni harruar. Mos i mbyllni emocionet tuaja, nëse ju pëlqen dikush, thojani. Do të jeni të papërmbajtshëm, jo vetëm përballë pretendentëve të mundshëm, por edhe ofertave të ëmbla profesionale.

Shigjetari:

Shkoni eksploroni, Shigjetar. Me Venus që luan nëpër shtëpinë e vet të pestë të artit krijues, romancë dhe gjithçka që është përqendruar në zemër, nuk ka dyshim se ju do të jeni në qendër të vëmendjes. Kjo është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të shijuar dëshirat tuaja artistike dhe të dashuroheni në jetë. Kjo fushë ka të bëjë shumë me kënaqësinë. Gjithçka, që nga arroganca juaj e natyrshme, deri tek karizma juaj personale, do të rritet gjatë kësaj periudhe.

Peshqit:

Muaji fillon me Venusin magjik në shenjën tuaj, kështu që patjetër do të merrni një shkëlqim të mirë, të paktën deri në 7 shkurt. Sidoqoftë, pasi të zhvendoseni në Dash përmes shtëpisë tuaj të dytë të financave, vlerave dhe vetëvlerësimit, do të ndiheni më të sigurt se kurrë. Me diellin që shkëlqen përmes shenjës për shumicën e muajit, do të keni më shumë energji se zakonisht. Mund të jetë e nevojshme të mbroni vlerën e dikujt brenda një ekipi, ose ndoshta edhe të një grupi miqësor. Do të habiteni kur të dini se sa të papërmbajtshëm jeni. / meb.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close