Enciklopedike

VIDEO – Polici e “mbron” duke e rrahur barbarisht

Një oficer i policisë rrugore në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës u filmua duke rrahur barbarisht një grua buzë rrugës. Personi që e hodhi videon në rrjetet sociale tha se ishte gjëja më barbare që kishte parë. Ai tha se oficeri e goditi gruan plot 11 herë, edhe pse ajo nuk po ushtronte dhunë dhe nuk kishte as armë. Një zyrtar i policisë tha se përdorimi i dhunës ishte i nevojshëm pasi ajo kishte kundërshtuar që të ndalonte. Madje ai tha se kjo ishte për të mirën e saj si këmbësore, pasi ajo mund të plagosej ose vritej nga makinat. TemA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close