Zodiak Ditor

Parashikimi i astrologut italian PAOLO FOX, e mërkurë 15 JANAR 2020

DASHI

Ka shumë gjëra që ju po bëni dhe që vërtet nuk dëshironi t’i bëni më. Dëshira për të ndryshuar dhe për të bërë gjëra të reja që janë më stimuluese dhe fitimprurëse është e fortë tek ju. Por në këtë moment bërja e ndryshimeve nuk është e mundur, edhe sepse ekzistojnë shumë pengesa të një lloji material. Për këtë arsye, ju mund të jeni me humor të rë. Nëse, pas gjithë kësaj, ekzistojnë edhe disa probleme sentimentale, situata bëhet edhe më e ndërlikuar.

DEMI

Tani është koha për të ngjitur shpatin e malit. Me këtë horoskop do të keni një shans më të madh rikuperimi, nga pikëpamja psikofizike. Sidoqoftë, duhet të keni kujdes me disa kurthe të lidhura me problemet e mundshme shëndetësore, ndoshta sëmundje kalimtare të shkaktuara nga të ftohtit. Ata që kanë pasur grip dhe dhimbje të fytit do të shërohen në gjysmën e dytë të javës. Do të jetë një ditë shumë e frytshme, sidomos në marrëdhëniet me të tjerët.

BINJAKET

Do të ketë një mundësi për të debatuar shumë këto ditë. Kjo gjendje e acarimit të brendshëm mund të ketë filluar që nga e hëna, edhe sepse në dashuri ka shumë gjëra për t’u sqaruar. Nëse duhet të bëni një gjë të qartë, prisni më mirë për ditën e enjte, kur të keni yje më të mbarë. Do të jetë një ditë kur polemika do jetë e zakonshme për ju. Ndoshta është më mirë të përpiqeni të flisni sa më pak të jetë e mundur, dhe të reflektoni më shumë për lëvizjet që do të bëni.

GAFORRJA

Eshtë e vërtetë që java nuk filloi në mënyrën më të mirë për shkak të disa tensioneve, por është gjithashtu e vërtetë që në këtë pjesë të dytë të javës gjërat gradualisht do të përmirësohen. Në këtë moment në të cilin keni një dëshirë të fortë për dashuri dhe mirëkuptim, po vëreni një distancë të caktuar nga partneri. Kjo është veçanërisht e vërtetë për çiftet e lidhura prej kohësh,  që kanë diskutuar shumë kohët e fundit. Do të duhet të jeni më të durueshëm nëse doni të rikuperoni një marrëdhënie në krizë.

LUANI

Në këtë periudhë mund të vendosni të bëni diçka tjetër në jetën tuaj, ose sepse nuk dëshironi të bëni të njëjtën punë, ose sepse rrethanat do ju detyrojnë. Në këtë moment do të duhet të vlerësoni gjithçka me kujdes përpara se të vendosni se çfarë të bëni, veçanërisht në vendin e punës. Shumë mund të vendosin të bëjnë më shumë punë, nga frika e mbarimit të parave. E enjtja do të jetë një ditë rikuperimi për ju, pas një periudhe trazirash të brendshme.

VIRGJERESHA

Sidomos ata që kanë një lidhje me një Luan ose një Akrep, mund të duhet të ndalen dhe të reflektojnë pak. Edhe pse është një vit që premton të jetë plot kënaqësi për ju, mund të ketë ditë si këto që ju shtyjnë të luani në mbrojtje, në mënyrë që të mos e pësoni më keq. Ju mund të ndjeni një shkëputje në dashuri dhe kështu, do të duhet të ndaleni dhe të reflektoni. Ose po i kushtoni shumë kohë punës, ose vërtet ka diçka që nuk shkon në marrëdhënie.

PESHORJA

Ju jo gjithmonë mund ta mbani veten larg polemikave. Shpesh edhe ju i humbni nervat kur shkelet limiti. Ashtu siç po ndodh këto ditë, veçanërisht në marrëdhëniet me të afërmit dhe njerëzit afër jush. Ka shumë njerëz përreth jush që kërkojnë ekuilibrin e tyre, duke përfituar nga afërsia juaj, duke ju dhënë shumë përgjegjësi që nuk jeni gjithmonë në gjendje t’i respektoni. Nëse ka pasur disa diskutime me të tjerët, mund të rikuperoni nga e premtja.

AKREPI

Do të duhet të përpiqeni të shtyni çdo diskutim deri të shtunën dhe të dielën, edhe sepse në këtë moment nuk jeni në gjendje të jeni të qetë sa duhet. Hëna në shenjën tuaj, në fundjavë, do t’ju japë mundësinë të jeni më të qetë, por edhe më tolerantë. Fillimi i kësaj jave pati një polemikë për ju, veçanërisht nëse keni njerëz të lindur nën shenjën e Luanit pranë jush. Ka shumë ngatërresa që ju mërzitin, por së shpejti do të ketë një mënyrë për t’u sqaruar.

SHIGJETARI

Jeni shumë të ngarkuar në këtë fillim të ditës, për shkak të shumë situatave të diskutueshme këtë fillim jave. Në përgjithësi, kur Shigjetari ndihet shumë i mërzitur dhe i rënduar, ai ka tendencë të largohet nga detyrimet, duke kërkuar hapësirë ​​për veten e tij. Ndoshta ekziston gjithashtu një mungesë e stimujve që të rrethojnë një situatë, pa dyshim optimale. Do të duhet pak durim.

BRICJAPI

Në këtë moment, edhe njerëzit që kanë ardhur nga një ndarje e keqe, tani mund të përpiqen të kthehen prapa dhe të rihapen përsëri ndaj botës dhe jetës. Madje edhe ndaj ndonjë dashurie të re. Në këtë moment do të duhet të lini mënjanë gjithçka të tepërt, për t’iu kushtuar gjërave të tjera, me vëmendje më të madhe. Në punë mund t’ju ​​ndodhë të “bini në këmbë”, duke arritur të dilni nga situata të ndërlikuara.

UJORI

Ditën e premte mund të përjetoni një emocion të mirë sidomos në lidhje me dashurinë. Tani horoskopi juaj sigurisht që është më i favorshëm për ndjenjat. Nëse ka një person që ju pëlqen, ka ardhur koha t’i afroheni me interes dhe përkushtim më të madh, ndërsa nëse ka patur një krizë, tani mund të ketë ardhur koha për një bisedë sqaruese.

PESHQIT

Njerëzit të cilët kanë qenë të lidhur për një kohë të gjatë ose të martuar mund të pësojnë një krizë. Ka ardhur koha të bëni disa reflektime dhe të nxirrni përfundime, veçanërisht nëse kohët e fundit ka pasur shumë debate. Në pranverë, do të ketë shumë që vendosin të presin degë të thata, për të hapur dyert e një jete të re. Nëse duhet të planifikoni diçka të rëndësishme, yjet ju këshillojnë ta bëni tani. Që në prill mund të jetë shumë vonë. / meb.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close