Zodiak Ditor

Parashikimi i astrologut italian Paolo Fox për ditën e diel, 29 dhjetor 2019

DASHI

Hëna është e favorshme këtë të dielë dhe kjo ndihmon veçanërisht në lidhje me marrëdhëniet romantike, falë edhe miqësisë së Venusit. Çifti Jupiter-Saturn fton të rishikoni disa zgjedhje pune dhe nuk do të lejojë që të zgjidhen kontratat që peshojnë përpara mars-prillit. Disa as nuk e dinë nëse do të rikonfirmohen. Megjithatë, viti i ardhshëm do të japë diçka të mirë, duke parë yjet që fillojnë nga fundi i prillit e tutje. Eshtë një ditë e mirë për takime.

DEMI

Eshtë një e dielë shumë e veçantë, në fakt ka tensione të ndryshme në lidhje me jetën tuaj dhe kjo mund të shkaktojë emocione negative. Mundohuni të shmangni këto tensione duke bërë edhe ju lojën tuaj, duke mbajtur larg të gjitha situatat e shqetësimit në familje. 2020 do të jetë një vit që do t’ju shohë protagonistë në marrëdhëniet me të tjerët.

BINJAKET

Ata që nuk kanë arritur të festojnë një Krishtlindje paqësore mund të derdhin shumë emocione pozitive të dielën. Në vitin 2019 maksimumi që mund të keni arritur është të keni ekuilibruar bilancet. Dikush madje duhet të zgjidhë një problem që përfshin hipotekën ose shtëpinë në përgjithësi. Ardhja e vitit të ri premton edhe më shumë emocione, edhe nëse duhet të prisni disa probleme juridike ose financiare. Ju nuk mund të zgjidhni shpejt gjithçka që nuk ka qenë e mundur të vihet në jetë në vitin 2019, por nuk ju mungon forca.

GAFORRJA

E diela 29 Dhjetor 2019 na fton të shpresojmë për një vit të ri të rëndësishëm. Në vitin 2020 Saturni do të jetë akoma në kundërshtim, të paktën në pjesën e parë të vitit, megjithatë, do të ketë edhe faza çlirimi, si në pranverë. Tani duhet të rizbuloni disa emocione pozitive që duket se nuk ju përkasin më, prandaj duhet të përvishni mëngët në këtë drejtim.

LUANI

Kundërshtimi i Hënës ju bën të mendoni se në këtë periudhë zgjidhjet mungojnë dhe për pasojë gjithçka është pak më e vështirë për t’u vazhduar. Viti i ri që po vjen, megjithatë, do të presë të gjitha degët e thata dhe për këtë arsye do të keni mundësi të eleminoni disa emocione negative. Në punë ndryshimet do të jenë të mundshme. Ndërsa për sa i përket emocioneve, me siguri ka pak më shumë zemërim në zemrën tuaj.

VIRGJERESHA

E diela ndihmon të mendoni në një mënyrë më pozitive për dashurinë dhe marrëdhëniet që lidhen me punën. Disa lajme të mira në lidhje me profesionin mund të arrijnë brenda një kohe të shkurtër. Ky është në përgjithësi një moment me interes të madh edhe përsa i përket emocioneve që ndjeni. Lajmet po vijnë, prandaj përpiquni të mos i lini të largohen.

PESHORJA

Eshtë një horoskop interesant në lidhje me perspektivat, emocionet dhe dashurinë në të ardhmen. Ata që synojnë të gjejnë një ndjenjë ose të përjetojnë një situatë më të fortë se ajo që po përjetojnë tani, do të ndihmohen në një farë mënyre edhe nga yjet. Tani gjërat janë më mirë, pasi një pjese të parë të dhjetorit me konfuzion për marrëdhëniet romantike. Sa i përket punës, megjithatë, do të ketë disa ndryshime të imponuara, të cilat do të vijnë kryesisht në periudhën e pranverës.

AKREPI

E Diela 29 dhjetor 2019 mund të sjellë disa mendime melankolike dhe mbase edhe pak trazira të brendshme. Shmangni zvarritjen në disa situata negative dhe prandaj bëni kujdes me njerëzit që janë pranë jush. Lërini të tjerët të kuptojnë se keni nevojë për më pak presion dhe besoni në të ardhmen me një qetësi më të madhe. Në fakt, në këtë periudhë gjithashtu duhet të rikuperoni energji fizike, e cila do të jetë e dobishme për të filluar mirë vitin e ri.

SHIGJETARI

Venusi dhe Hëna janë të favorshme, kështu që kjo është një e diel e rëndësishme. Shumë janë gati të fillojnë projekte të mëdha për vitin 2020. E gjithë kjo ngarkesë në këtë periudhë mund të jetë një referencë për të ardhmen dhe gjëja e bukur është se nuk po rrini e vështroni, përkundrazi do të provokoni ngjarje. Në këto ditë të fundvitit është gjithashtu e rëndësishme të bëni propozime dashurie dhe në përgjithësi të ndjeheni. Ka lajme në horizont dhe emocione që vijnë në vitin 2020.

BRICJAPI

E diela 29 dhjetor 2019 është e mirëpritur në një mënyrë pozitive sepse sjell emocione të veçanta dhe veçanërisht dëshirën për t’u rikthyer në lojë. Në funksion të vitit të ri mund të zbuloni diçka të bukur falë planetëve Jupiter dhe Saturn që janë në shenjën tuaj të zodiakut. Ky është padyshim një faktor pozitiv dhe duhet të shfrytëzohet siç duhet.

UJORI

Ftesa është të mendoni për vitin e ri me shumë interes menjëherë, pra që në ditët e para të vitit 2020. Venusi i favorshëm mund të ndihmojë për të jetuar një ndjenjë të madhe dashurie. Takimet janë të favorizuara, kështu që shikoni përreth dhe dilni sepse disa situata do të jenë në favorin tuaj. Çiftet e qëndrueshme gjithashtu kanë mundësinë për të bërë plane të mëdha për vitin 2020.

PESHQIT

Të dielën ju duhet pak më shumë guxim se zakonisht. Pavendosmëritë e dashurisë duhet të tejkalohen dhe janari do të jetë një muaj shërimi nga ky këndvështrim. Mundohuni të mendoni për të ardhmen. Për të hapur dyert dashurisë do të jetë shumë e rëndësishme të përpiqeni të zgjidhni problemet tuaja personale. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata që kanë mbetur vetëm, ose për ata që kanë përjetuar një zhgënjim të madh. Edhe ata që janë në çift mund të jenë ndier vetëm në këtë fazë, kështu që do të ishte e përshtatshme të përpiqeni të gjeni pak intimitet.

/ meb.al

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close