Zodiak Ditor

Parashikimi i astrologut italian Paolo Fox për ditën e shtunë, 7 dhjetor 2019

DASHI

Ditë pozitive, shfrytëzoni rastin për të bërë diçka të shkujdesur, për të dalë me miqtë, për t’u çlodhur pak. Dashuria është e mirë, tani mund të flisni për projekte të rëndësishme.

DEMI

Duhet të përpiqeni të shpëtoni nga stresi: përpiquni të shpëtoni nga rutina, të merrni kohë për veten tuaj, nëse mundeni, bëni një udhëtim të shkurtër për t’u shkëputur dhe rikarikuar. Sa i përket dashurisë, ekziston një shans i mirë për shërim, veçanërisht nëse keni të bëni me njerëz të shenjës tuaj ose me Gaforre, Virgjëreshë dhe Bricjap.

BINJAKET

Ditë pozitive, por ky është një horoskop në rikuperim të qartë në krahasim me të kaluarën: ka të ngjarë që së shpejti të arrini një qëllim. Ka mundësi të mira që lindin tani e tutje. Në dashuri, shmangni polemikat dhe lini veten të përfshiheni nga ndjenjat.

GAFORRJA

Ditë pak në rënie kjo e shtunë, për shkak të një Hëne disonante që mund t’ju ​​bëjë nervozë. Mundohuni të shmangni polemikat dhe diskutimet, madje edhe në familje dhe në dashuri, përpiquni të gjeni paqe dhe harmoni. Nëse punoni edhe gjatë fundjavës mund të ketë disa probleme të vogla për t’u zgjidhur.

LUANI

Një ditë pozitive kur ndiheni të fortë dhe energjikë. Paralajmërimi i vetëm: shmangni polemikat. Përfitoni nga yjet e mirë për të dalë jashtë, sepse takimet mund të jenë vërtet të rëndësishme, veçanërisht në sferën personale.

VIRGJERESHA

Një ditë interesante në fushën profesionale, falë ndikimit pozitiv të Saturnit dhe Jupiterit, i cili do të vazhdojë gjatë gjithë muajit. Disa pasiguri në dashuri, ka gjëra që nuk ju bindin, frikëra që ju mbërthejnë. Ju duhet më shumë qartësi.

PESHORJA

Ditë në rënie për shkak të Hënës në kundërshtim, e cila mund të krijojë tensione dhe disa vështirësi. Ndoshta në këtë periudhë keni shumë gjëra për të bërë, shumë përgjegjësi dhe kjo ju rëndon. Por përpiquni të mos e transferoni edhe në dashuri këtë tension.

AKREPI

Këshilla për këtë ditë është që ta mbani gjuhën të kontrolluar. Mundohuni të mos jeni shumë impulsivë dhe mos thoni menjëherë gjithçka që dëshironi: së pari mendoni, dëgjoni mirë ata që janë përpara jush, sepse të thuash shumë ose të thuash gjëra të gabuara mund të të shkaktojë dëme, edhe nëse qëllimet e tua janë të mira. Dashuria është në rritje.

SHIGJETARI

Ditë pozitive, për t’u shijuar së bashku me miqtë dhe të dashurit. Përfitoni nga yjet e mirë për të organizuar një ditë relaksuese që ju bën të harroni stresin dhe peshën e ditëve të mëparshme. Mbrëmja duhet që t’i dedikohet pasionit.

BRICJAPI

Ditë e tensionuar dhe në rënie. Do të ndiheni pak të lodhur, por përpiquni të mos e lejoni veten të dekurajohet dhe mbi të gjitha të mos lini të ketë acarim me njerëzit përreth jush, madje edhe më shumë nëse bëhet fjalë për partnerin tuaj.

UJORI

Një ditë pozitive, në të cilën do të jepni shumë hapësirë për kohën e lirë dhe argëtimin, por mos lini pas dore detyrat: përpiquni të mos lini çështje pune ende në pritje. Më pas mund të relaksoheni, mbrëmja premton të jetë vërtet intriguese, do të jeni më simpatikë se zakonisht dhe askush nuk do të jetë në gjendje t’ju rezistojë, kështu që nëse jeni të interesuar për dikë, bën një hap përpara!

PESHQIT

Ditë energjike, në të cilën mund të organizoheni për të bërë shumë gjëra që i kishit shtyrë, mbase në shoqërinë e njerëzve që i doni. Sa i përket dashurisë, mbase vuani nga pak stres, por është një fazë kalimtare: sonte ju mund të jetoni tashmë një mbrëmje plot pasion. / meb.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close