Zodiak Ditor

Parashikimi i astrologut PAOLO FOX për ditën e mërkurë, 1 prill 2020

Dashi

Tani për tani ju jeni vërtet në limite të durueshmërisë sepse e ndjeni shumë pak hapësirën tuaj. Eshtë normale që konfliktet e lehta me të tjerët të shfaqen në këtë situatë. Në këtë pjesë qendrore të javës do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe të moderoni tonet dhe fjalët. Në dashuri është më mirë të shmangni tensionet dhe të shuani zhgënjimet mbase duke iu përkushtuar një hobi.

Demi

Në këtë moment ju ndjeni nevojën për të përjetuar disa emocione më shumë. Venusi në shenjën tuaj do të nxisë dëshirën për të qenë pranë partnerit dhe për t’u përkëdhelur. Për momentin, të gjitha ato projekte që keni në mendje do të duhet të lihen mënjanë të paktën deri në fund të pranverës. Në funksion të verës do të duhet shumë durim në dashuri.

Binjakët

Tani ka ardhur koha, sipas parashikimeve të Horoskopit të Paolo Fox, për të lënë mënjanë dëshirën tuaj për të shpenzuar dhe bërë disa kursyer, duke pasur parasysh kohërat që jeni duke kaluar. Me Venusin në një aspekt pozitiv nuk do të keni nevojë të kurseni dëshirën tuaj për të marrë dhe kushtuar vëmendje partnerit. Ndjenjat më në fund mund të bëhen protagoniste pas një periudhe shkëputjeje.

Gaforrja

Hëna në shenjën tuaj më në fund do t’ju dhurojë emocione të vërteta. Do të duhet të drejtoni energjinë e madhe që ju jep ky kuadër i favorshëm astral, veçanërisht drejt njerëzve përreth jush. Sipas parashikimeve të Horoskopit të Paolo Fox, mund të ketë gjithashtu disa lajme të mira që do të ndriçojnë ditën tuaj.

Luani

Saturni kundër vetëm përkeqëson këtë moment shqetësimi serioz për ata që kanë lindur nën shenjën e Luanit. Ka shumë probleme që janë shfaqur në kontekstin e jetës së përditshme, gjithashtu për shkak të faktit se ndjeheni si luanë të mbyllur në kafaz. Në pranverë do të ketë shumë zgjedhje për të bërë që mund të kushtëzohet nga një situatë me të vërtetë gri dhe plot gracka në fillim të vitit 2020.

Virgjëresha

Tani për tani yjet ju këshillojnë të mos merrni gjithçka me gjoks. Më mirë të kënaqeni me pak dritë dhe mbase t’i kushtoheni disa argëtimeve për të pastruar mendjen. Jupiteri i favorshëm ju jep më shumë energji, por gjithashtu rrit ngarkesën e përgjegjësive tuaja. Në këtë moment ju ndjeni dëshirën për të dhënë më shumë hapësirë ​​për çështje praktike dhe më pak për ato sentimentale.

Peshorja

Në këtë moment ju ndjeni nevojën për ndjenja të sinqerta dhe origjinale. Tani për tani është dashuria që mund t’ju shpëtojë nga shumë mendime negative që lidhen me bllokimin total të aktiviteteve. Eshtë e rëndësishme të krijoni një marrëdhënie paqësore me partnerin tuaj dhe ndoshta të flisni me disa miq të vjetër në telefon që ju kanë munguar për një kohë të gjatë. Nga prilli mund të ketë disa mundësi të këndshme.

Akrepi

Sipas parashikimeve të Horoskopit të Paolo Fox, pasi afroheni me pjesën qendrore të muajit mund të gjeni energji dhe forcë pas një periudhe pesimizmi dhe nervozizmi. Tani që kundërshtimi i Venusit duket se është tejkaluar, do të ketë gjithashtu një mënyrë për të rikuperuar një ndjenjë që është venitur së fundmi. Tani do të jetë më e lehtë të uleni pranë partnerit tuaj dhe të kërkoni sqarime pa shkuar shumë larg.

Shigjetari

Ditët e ardhshme do të jenë paksa të tensionuara në lidhje me ndjenjat. Në këtë moment ju ndjeni peshën e diçkaje që ju shtyp dhe dëshironi të shpëtoni shpejt prej saj. Shumë madje mund të kthehen te disa zgjedhje të bëra kohët e fundit dhe të ndryshojnë kartat në tryezë. Tani jeni në një vend, por dëshironi të jeni në një vend krejtësisht tjetër. Asgjë nuk ju kënaq si më parë dhe keni dëshirë të ndryshoni shumë gjëra. Do të duhet durim.

Bricjapi

Në këtë moment ndiheni të zbrazët dhe të çorientuar, por jo vetëm për atë që po ndodh në këto ditë. Pasja e Diellit dhe Hënës disonantë në të njëjtën kohë do të krijojë shumë shqetësime sidomos nga një këndvështrim i brendshëm. Ekziston një tension i madh që po projektohet rreth jush mbi të gjitha, dhe kjo nuk bën gjë tjetër veçse helmon klimën që edhe kështu është e prishur, prej të gjitha ndërlikimeve dhe kufizimeve që po pësojmë.

Ujori

Tani për tani nuk e dini nëse duhet të kërkoni zgjidhje të reja ose të hiqni dorë nga gjithçka dhe largoheni. Yjet e Horoskopit të Paolo Fox ju ftojnë të jeni më të kujdesshëm gjithashtu sepse nuk mund ta ndryshoni jetën tuaj brenda natës. Në këtë moment ju mungon soliditeti ekonomik, kështu që së pari duhet të krijoni kushte për të ndryshuar jetën tuaj dhe më pas do keni disa shanse më shumë.

Peshqit

Ky muaj i ri sjell një emocion që trazon mbi të gjitha sferën sentimentale. Mosmarrëveshjet e vjetra kthehen, por e kaluara dhe kujtimet që krijojnë nostalgji dhe melankolia, peshojnë shumë. Mund të ketë disonanca të forta sidomos në marrëdhëniet që nuk janë trajtuar mirë kohët e fundit. Horoskopi i Paolo Fox ju këshillon maturi dhe durim. Dëshira juaj për rehati së shpejti do të përmbushet. / meb.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close