Zodiak Ditor

Parashikimi i PAOLO FOX për ditën e diel, 19 JANAR 2020

Dashi 6

Të kesh disavantazh Jupiterin dhe Saturnin nuk është e lehtë. Por ka edhe burime që ia vlen të dini se si të shfrytëzoni për të realizuar projektet tuaja. Këtë fundjavë përfitoni nga disa lajme që mund t’ju habisin. Një propozim ose një takim mund të sjellë një risi në jetën tuaj. Ju duhet diçka e re. Aq shumë, saqë edhe ju vetë përpiqeni të bëni disa ndryshime që ju lejojnë të testoni veten.  Gjithmonë keni nevojë për sfida të reja. Në punë, kjo është një kohë e mirë për të bërë propozime.  Por nëse nuk merrni reagime pozitive menjëherë, mos u zemëroni. Ndoshta është më mirë të prisni edhe disa muaj para se të merrni konfirmime. Të dielën mund të keni një takim me fat.

Demi

Këto ditë i keni vendosur të gjithë në rresht. Ju jeni të ëmbël, por edhe shumë xhelozë dhe posesivë. Por nëse keni garancitë që dëshironi, atëherë mund të jeni të sigurt. Por në këtë periudhë, ju mund të jeni veçanërisht të tensionuar sepse me të vërtetë keni nevojë për disa konfirmime të cilat vonojnë. Për të kapërcyer këtë pasiguri, ju gjithashtu mund të shfryni ndaj atyre që janë afër jush. Fatmirësisht, megjithatë, ju mund të menaxhoni gjithçka për më të mirën, sepse kjo është periudha juaj. Luani lojën tuaj, me Jupiterin dhe Saturnin të favorshëm, ju mund të arrini të gjitha qëllimet tuaja dhe mundësitë dhe burimet tuaja nuk mungojnë. Venusi gjithashtu është rikthyer në pamje të mirë. Keni vetëm kundërshtinë e Hënës të dielën, e cila nuk mund të jetë e papërballueshme. Ju jeni aq prezent në jetën e të tjerëve saqë kur ju mungoni apo ikni larg, është e pamundur të mos ju vënë re.

Binjakët

Marrëdhëniet ndërnjerëzore do të trajtohen pak më shumë nga ana juaj, për shkak të një Venusi në një aspekt të veçantë, gjë që tregon se jeni duke përjetuar një moment largësie. Mund të ketë keqkuptime ose probleme të shkaktuara nga moskuptime ose arsye biznesi. Eshtë një qiell i veçantë për ndjenjat, por e diela do të jetë një ditë më e mirë. Bëhuni gati për një zgjim të përgjithshëm.  Nëse viti 2019 ishte një vit privimi, tani do të keni mundësinë të bëni gjërat që doni. Ngadalë ktheheni në rrugën e duhur.

Gaforrja

Me Venusin e favorshëm ju gjithashtu mund të dashuroheni në këtë periudhë. Por a jeni vërtet të bindur për ndjenjat që keni? Duhet thënë se shenja e Gaforres tani po vuan. Matni pasionin që keni për një person, sa më shumë ju bën të vuani, aq më shumë ju pëlqen. Zakonisht keni dashuri konfoilktuale. Nëse ato janë shumë të lehta, jeni ju që vendosni piper në marrëdhënien tuaj. Ju pëlqen dashuria, por edhe jeni viktimë e dashurisë, dhe gjithmonë përpiqeni të reagoni. Tani që Venusi është në pamje të mirë, nuk do të thotë që personi tjetër ju përgjigjet ndjenjave tuaja. Pra, më mirë mos nxitoni shumë.

Luani

Ka pak të reja këtë ditë, edhe pse dëshira për të shkëlqyer dhe argëtuar mbetet.  Nuk ka ngjarje të mëdha këtë vit. Ka shumë tensione të vogla që përfundimisht do të kulmojnë në një pengesë që duhet kapërcyer. Gjithësesi nuk është e menjëhershme. Deri në pranverë, ju mund të preferoni të jeni vetëm. Ditët e së shtunës dhe të dielës mund të dëmtojnë marrëdhëniet dhe historitë që nuk funksionojnë. Pra, nëse në dashuri ju luftoni, ose nëse ka pasur probleme në familje, përpiquni të zgjidhni gjithçka deri në mars. Ata që përjetojnë një krizë do të kthejnë faqe në mes të prillit dhe majit.

Virgjëresha

Mos ndiqni kritikat që mund t’ju bëjnë, sepse në shumë raste ato diktohen nga zilia. Nëse ka njerëz që janë kundër jush, ose nëse ka njerëz që duan të përpiqen t’ju nxjerrin juve nën një dritë të keqe, kjo është për shkak se ata nuk mund të pajtohen me rezultatet tuaja, prandaj shpresojnë ta nxijnë sa më shumë atë që ju arrini. Prandaj, harrojini, kjo edhe sepse Jupiteri dhe Saturni janë në pozicion të favorshëm. Ju nuk keni pse t’i provoni asgjë askujt, vazhdoni të ecni në rrugën tuaj.

Peshorja

Horoskopi i Paolo Fox është pozitiv. Keni një zgjedhje të shkëlqyer për të bërë. Deri në qershor keni një Saturn të shkëlqyer, dhe gjithashtu mund të lindë një projekt shumë i mirë. Ose po mendoni për diçka të rëndësishme që mund të kushtëzojë jetën tuaj. Keni ende edhe dy muaj të tjerë për të menduar, sepse atëherë do të duhet të ndërmerrni veprime. Zgjedhjet më të rëndësishme janë shpërblyese, por vetëm nëse jeni vërtet të bindur për to. Shpesh pranoni të bëni gjëra vetëm për t’i lumturuar të tjerët. Por ky qëndrim nuk shpërblen. Në fakt, kjo mënyrë e të bërit në fund ju penalizon, duke krijuar edhe siklet. Me Jupiterin dhe Saturnin disonantë, mund të bënit gjëra për të cilat nuk jeni të bindur dhe do të pendoheshit.

Akrepi 8

Kjo është një fundjavë interesante, me Hënën në shenjë. Krijon një situatë interesante që menjëherë ju bën më aktivë dhe vitalë. Do të jetë një e dielë interesante për ndjenjat, mund të mbështeteni në një Venus të mirë. Pastaj mund të largoni nga vetja dikë që ju ka lodhur. Por do të jetë një zgjidhje pozitive sepse do të keni mundësi të shpëtoni nga një barrë. Ose gjithashtu mund të vendosni të vërtetoni një histori.

Shigjetari

Me një qiell të bukur si ai i I kësaj të diele, sigurisht që nuk mund të rrini mënjanë. Megjithëse duhet të thuhet se nuk ka kushte veçanërisht stimuluese që do t’ju bëjnë të kënaqur me atë që po bëni.  Eshtë sikur të mos keni një stimul, një arsye për të vepruar, dhe për këtë arsye ju ndjeheni të qetë, por ndjeheni edhe sikur ju mungon diçka. Të ripërtëriheni është gjëja e duhur, por edhe të ndryshoni miqësitë nuk bëni keq. Nëse ju ftojnë të shkoni diku, nëse ju thërrasin, mos u tërhiqni.  Një surprizë mund të vijë për ju në një mënyrë krejt të papritur.

Bricjapi 8

Ndonjëherë ndaleni së menduari për të ardhmen. Dhe këtë të diel ju thjesht mund të ndjeheni nën presion. Por e diela do të jetë një ditë e bukur. Ju nuk dëshironi të humbni kohë, veçanërisht nëse keni njerëz afër jush që nuk ju lejojnë të ndiqni të gjitha ambiciet tuaja. Horoskopi i vitit 2020 sinjalizon që ky është një vit i rëndësishëm, në të cilin duhet të bëni zgjedhje të dobishme, dhe për këtë arsye nuk duhet të zemëroheni, sepse ka rezultate që do t’i arrini vetëm tani. Mos u shprehni të zemëruar dhe mos ngrini zërin, sepse ka kushte që nuk mund të vijnë më kurrë. Të paturit e Jupiterit dhe Saturnit në shenjë paraqet një ngjarje me shumë rëndësi.

Ujori

Ju jeni më mirë se vitin e kaluar, por tensioni që ju bën nervozë po rishfaqet. Sidoqoftë, të dielën, mund të mendoni për punë ose studimin, dhe mbase të kuptoni se ka situata që duhen rishikuar. Në përgjithësi, shenja juaj e zodiakut gjatë fundjavës ndikohet nga lodhja. Ju duhet pushim, përpjekja e duhur, dhe mbi të gjitha të shmangni polemikat e panevojshme që nuk ju sjellin asnjë përfitim.

Peshqit

Midis të Shtunës dhe të Dielës mund të mbështeteni në një Venus, Hënë dhe shumë planetë të tjerë.  Kështu që përfshiheni dhe mos rrini mënjanë. Kjo është një kohë e mirë jo vetëm për t’u emocionuar, por edhe për të përmbushur ambiciet tuaja më të mëdha. Eshtë një periudhë e planeve të shkëlqyera, dhe nëse ka dashuri, jeni ju që thoni stop, për të parandaluar lumturinë. Mos u mbyllni në vetvete. Ka rikonfirmime në dashuri.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close