Zodiak Ditor

Si do të jetë e premtja juaj? Lexoni Horoskopin për sot, e premte 22 nëntor 2019

DASHI

Ju mund të keni disa plane në mendje për të cilat doni të punoni sot.  Mendja juaj është veçanërisht e shpejtë dhe e shkathët dhe keni shumë ide të shkëlqyera që mund t’i bëjnë përpjekjet tuaja të bëhen realitet, si dëshironi.  Bisedat me njerëzit më të afërt me ju mund të ofrojnë edhe më shumë mundësi.

DEMI

Një grua, mbase një kolege shumë e spikatur dhe ndonjëherë e bezdisshme, mund të ju vizitojë sot.  Nëse nuk jeni të kujdesshëm, ky person mund t’ju çojë në një debat të ndezur ose të zgjojë pasigurinë tuaj.  Mundohuni të distancoheni.  Ky person ka probleme personale për t’u marrë, nga ato që kanë pak ose aspak lidhje me ju.

BINJAKET

Shumë telefonata mund të vijnë sot.  Disa përfshijnë njerëz që jetojnë shumë larg, të tjerët janë miq me vështirësi të forta emocionale dhe ndonjë mund të vijë nga një partner romantik që ka shumë dëshirë të takohet.  Mos e humbni rastin, shfrytëzojeni që të organizoni një takim.

GAFORRJA

Mundohuni të mos lexoni shumë midis rreshtave në fjalët e të tjerëve sot.  Ju mund të keni shpenzuar orë të tëra duke analizuar çdo vëzhgim. Ju mund të krijoni një skenar katastrofik në kokën tuaj se çfarë po mendon ai person. Në vend që të kërkoni përgjigjen, provoni qasjen e drejtpërdrejtë, thjesht pyetni.

LUANI

Do jetë një ditë plot aktivitete.  Ju mund të kaloni shumë kohë në telefon, mbase për të organizuar një ngjarje sociale dhe gjithashtu mund të ketë një seri veprimesh ku duhet të merrni pjesë.  Përkundër kësaj, do të ndiheni produktivë deri në fund të ditës.

VIRGJERESHA

Sot mund të ndjeni një lidhje psikike të fortë me një mik që jeton larg dhe të cilin nuk e keni parë për një kohë të gjatë.  Ju mund të pyesni veten se çfarë po bën ky person dhe kjo mund t’ju shqetësojë pak. Mos u turpëroni, telefonojini!  Ndoshta ai thjesht po kalon një ditë të keqe dhe një bisedë mund ta ndihmojë atë.

Peshorja

Atmosfera është e tensionuar sot. Do të pushtoheni nga një ndjenjë ankthi dhe dëshire për ndryshim, por gjithashtu do të hezitoni të ndërmerrni hapa të vërtetë në atë drejtim. Gjykimi juaj ju thotë se ankesat që nuk çojnë në veprim nuk kanë kuptim. Atëherë pse të mos jeni ju vetë, motori që nxit veprimin?

AKREPI

Ju mund të interpretoni ditën që ju pret si një pyetje e hapur për ju. Ju mund të keni vërejtur disa aspekte fizike ose psikologjike që ju bëjnë të mos ndiheni rehat. Kjo ditë mund t’ju detyrojë të ndërmerrni veprime për të korrigjuar këtë qëndrim. Do të merrni rezultate të shkëlqyera nëse i ndani shqetësimet tuaja me një mik apo të afërm.

Shigjetari

Ndonjëherë njerëzit mund t’ju qortojnë sepse nuk keni shumë takt në marrëdhënie. Yjet do ju ndihmojnë të jeni më të ndjeshëm. Do të duket se papritmas keni aftësi më të mëdha të dëgjimit.  Pavarësisht nëse është e vërtetë apo jo, të tjerët kanë përshtypjen se nuk jeni më kaq të përqendruar në vetvete.

BRICJAPI

Ju keni një dhunti të pazakontë për ta bërë situatën të duket më pak dramatike.  Me energjinë e sotme të yjeve, do të jeni dëshmitarë të të gjitha llojeve të krizave.  Do të siguroni njerëzit dhe do të jeni në gjendje ta përmblidhni situatën në mënyrë objektive, pa panik apo ekzagjerim. Kjo, së bashku me qetësinë tuaj legjendare, bëjnë një kombinim të përsosur!

UJORI

Guxoni të shprehni idetë tuaja pa pasur frikë se mos e vini veten në lojë. Kjo është ajo që duhet të të tregojë konfigurimi planetar sot. Frika nga tallja është në përgjithësi dobësia juaj dhe sfida për ju është të thoni qartë atë që mendoni, pa u fshehur dhe pa huazuar idetë e të tjerëve.

PESHQIT

Guxoni të shprehni idetë tuaja pa pasur frikë të talleni veten.  Kjo është ajo që duhet të të tregojë konfigurimi planetar sot.  Frika nga tallja është në përgjithësi rënia juaj dhe sfida për ju është të thoni qartë atë që mendoni pa u fshehur dhe pa huazuar idetë e të tjerëve.

PESHQIT

Nëse keni ndjerë dëshirën për të shkruar diçka, tani është koha ta bëni atë. Sigurisht që nuk ju mungon imagjinata. Problemi juaj mund të jetë që keni vështirësi ta merrni seriozisht prozën tuaj. Një grup shkrimesh do të ishte një mënyrë e shkëlqyeshme që ju të dilni nga fshehja. / meb.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close