Zodiak Ditor

Si do të nisë muaji? HOROSKOPI i Paolo Fox, 1 NËNTOR 2019

DASHI

Një ditë pak stresuese dhe në rënie, në të cilën mund të pësoni tensione që mund të jenë edhe më të dukshme nesër. Bëni kujdes në dashuri gjatë gjithë fundjavës, përpiquni të mos polemizoni, kohët e fundit ju e keni shumë të thjeshtë për të kritikuar për hiçmosgjë. Eshtë e vërtetë që ka pasur probleme, por nuk është me këtë qëndrim që ato zgjidhen. Ju jeni shumë të tensionuar në marrëdhëniet me të tjerët, madje edhe me familjen.

DEMI

Më në fund mund të merrni frymë dhe të buzëqeshni përsëri. Pas shumë tensioneve të ditëve dhe javëve të kaluara, tani gjërat fillojnë të qetësohen. Shumë shpejt nuk do të keni më kundërshtimin e Venusit dhe kjo do t’ju lejojë të keni marrëdhënie më të mira me të tjerët, por edhe të merrni rezultate më të mira për çështje që lidhen me shtëpinë. Fundjava do jetë shumë pozitive.

BINJAKET

Një ditë pozitive, kur ndjeheni mirë dhe më të fortë se në të kaluarën, edhe pse më e mira nuk ka ardhur ende! Në fakt, mes fundit të nëntorit dhe dhjetorit Jupiteri do të ndalojë përfundimisht kundërshtimin e tij dhe shumë gjëra do të zgjidhen në favorin tuaj.

GAFORRJA

Ju do të duhet të jeni më të qetë, të krijoni momente relaksi, të gjeni diçka ose dikë për t’ju bërë të ndjeheni mirë. Nëse ka pasur keqkuptime në dashuri, përpiquni t’i zgjidhni ato sa më shpejt, mbase edhe këtë fundjavë. Në punë, përpiquni të shfrytëzoni ide të mira.

LUANI

Ditë që rrezikon të bëhet me polemika, nëse nuk jeni të kujdesshëm: përpiquni të mos provokoni, t’i lini gjërat të kalojnë. Kjo sidomos në familje, nëse keni një lidhje konfliktuale me dikë. Shmangni debatet.

VIRGJERESHA

Një ditë pozitive rimëkëmbjeje, në të cilën marrëdhëniet mund të rikthehen histori ose mund të krijohen të reja. Nëse ka pasur debate, është e mundur që të sqaroheni, por përpiquni të mos polemizoni dhe përshtatuni. Do t’ia vlejë.

PESHORJA

Një ditë pozitive, e cila paralajmëron një periudhë në të cilën ju mund të sillni një frymë rinovimi në jetën tuaj. Filloni me lëvizje që këtë fundjavë, edhe pse sot mund të ndiheni pak të pakënaqur me mënyrën sesi kanë shkuar gjërat. Megjithatë është një fillim, do të shihni që në ditët në vijim do të jetë më mirë.

AKREPI

Këtë fundjavë mund të organizoheni, të bëni plane, të mendoni për të ardhmen. Gjëja e rëndësishme është që nuk mendoni më për të kaluarën. Ju duhet të prisni degët e vdekura, të shkëputeni përgjithmonë nga e kaluara dhe të filloni të jetoni përsëri duke filluar nga ato që keni tani, nga personi që jeni. Kjo vlen edhe për punën: përpiquni ta organizoni në bazë të asaj që do të vijë, mos mendoni se çfarë mund të ishte!

SHIGJETARI

Venusi hyn në shenjën tuaj dhe ka perspektivë të mirë në dashuri. Ky është një qiell që sjell revolucione dhe vullnet për të ndryshuar: është e rëndësishme të rebeloheni kundër situatave që nuk i pëlqeni më. Një ide biznesi, një punë e re, mund të vijnë në mendje. Ata që kanë mundësinë të përfshihen, të jetojnë një dashuri dhe ta lënë veten të shkojnë në emocione të mëdha, tani janë shumë proaktivë. Eshtë e qartë se ky është një horoskop ideal për ata që mund dhe duan të legalizojnë një bashkim.

BRICJAPI

Mundohuni ta shfrytëzoni sa më shumë këtë të premte, sepse mund të jetë me të vërtetë madhështore: do të keni Hënën në shenjën tuaj që do të inkurajojë dashurinë, përpiquni të përfitoni nga ajo. Në vend të kësaj, mund të ketë disa pengesa në vendin e punës, ndoshta vonesa, por ato do të zgjidhen.

UJORI

Ju jeni të favorizuar në dashuri, pas një periudhe të gjatë në të cilën janë ndjerë krizat dhe tensionet. Tani ju mund të zgjidhni problemet sentimentale, përpiquni të afroheni nëse ka pasur një largim, rizbuloni pasionin dhe bëni projekte të reja.

PESHQIT

Në këtë periudhë jeni ambivalentë: pak të hutuar në dashuri, shumë të ashpër në familje dhe në punë. Ju duhet të përpiqeni të gjeni një ekuilibër. Në dashuri, përpiquni të bëni kujdes, veçanërisht nëse po përjetoni dy histori. Në punë dhe në familje, nga ana tjetër, më pak ngurtësi: është mirë të prisni degët e thata dhe të eleminoni gjithçka që nuk është më e nevojshme. / meb.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close