Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e hënë, 27 qershor 2022

DASHI

Java fillon me yjet aktive për të lindurit në shenjën e Dashit. Në fakt, Jupiteri është në shenjë, Venusi është i favorshëm dhe Marsi është aktiv. E gjithë kjo gjithashtu ju jep forcë të mirë në gjykime. Ju madje mund të ktheheni kundër dikujt sepse nuk jeni dakord dhe dëshironi më shumë. Prandaj, në këtë fazë do t’ju ndodhë të bëni më shumë gjëra sesa në pjesën e parë të vitit. Jo domosdoshmërisht  gjithçka po shkon mirë dhe disa përpjekje do të jenë më të mira se të tjerat, por e rëndësishme është të lëvizni dhe të ktheheni në lojë. 

DEMI

Këtë të hënë këshilla e astrologut italian është të përpiqeni të mbroni dashurinë. Në përgjithësi kur dashuroheni me një person, ai bëhet pjesë e jetës suaj dhe për këtë arsye nuk mund ta ndjeni atë shumë të largët nga ju. Ju duhet të përpiqeni të mbani një ndjenjë, veçanërisht nëse ai e kupton se diçka nuk ka shkuar ashtu siç keni dashur kohët e fundit. Nëse kujdeseni për një person, përpiquni të lëvizni për ta mbajtur gjallë këtë ndjenjë. Ditët e fillim korrikut do të jenë pak më të rënda, ndaj përpiquni të mos arrini atje shumë të stresuar apo tashmë të lodhur, përndryshe do të jetë edhe më e vështirë.

BINJAKËT

Binjakët kanë hënën në shenjën e tyre këtë të hënë, kështu që pamja astrale është e rëndësishme. Sa për dashurinë, diçka e bukur mund të lindë ose të rilindë. Edhe Venusi është në shenjë dhe kjo garanton një lloj pozicioni të privilegjuar për ndjenjat. Në vendin e punës mund të mos arrini të merrni atë që dëshironi, por në këtë fazë dashuria ka më shumë rëndësi. Kujdes nëse keni marrëdhënie me ndonjë person Luani, pasi mund të ketë probleme.

GAFORRJA

 Sipas Horoskopit ditor, kjo është një periudhë e karakterizuar nga sfida të mëdha për Gaforren. Këto sfida kanë të bëjnë me fitnesin, veçanërisht për ata që nuk janë ndjerë aq mirë prej dy muajsh. Disa duhet të përpiqen të përmirësohen pas një problemi fizik. Duhet të përpiqeni të bëni diçka më të mirë dhe gjithashtu të rifitoni njëfarë stabiliteti, qoftë edhe në një nivel të brendshëm. Muaji korrik do të jetë i rikuperimit për të gjithë ata që kanë qenë të sëmurë apo kanë pasur probleme së fundmi.

LUANI

Kjo është një periudhë e karakterizuar nga sfida për të lindurit në shenjën e Luanit. Napoleon Bonaparti ishte i kësaj shenje të zodiakut dhe besonte se të kesh armiq ishte e rëndësishme dhe gjithashtu një pikënisje për të pasur një kënaqësi të madhe në rast të një fitoreje përfundimtare. Ky koncept është i qartë për njerëzit e kësaj shenje, të cilët në këtë moment synojnë të luftojnë pa pritur, duke u fokusuar në arsyen e ideve të tyre. Në punë këto gara do të jenë më të mundshme në këtë fazë. 

VIRGJËRESHA

Fillimi i kësaj jave do të jetë paksa i përmbajtur edhe për shkak të qëndrimit të Hënës dhe Venusit në opozitë. Dashuria po përjeton ngadalësim, për shkak të një situate të paqartë pune. Ata që kanë nisur një projekt në qershor e kanë kuptuar tashmë se nuk funksionon mirë dhe fajësojnë veten se kanë kryer gjëra shumë të lodhshme ose të padobishme. Nga ana tjetër, një diskutim më vete ka të bëjë me ata që kanë disa kohë që kryejnë të njëjtat gjëra. Prandaj ka vështirësi për t’u përballur dhe një farë lodhjeje që mund të prekë edhe familjen dhe dashurinë. Mundohuni të jeni të kujdesshëm, më mirë vazhdoni me qetësi.

PESHORJA

Rimëkëmbeni pak në këtë fazë, edhe nëse Jupiteri dhe Marsi janë kundër, kështu që jo të gjitha gjërat janë të qarta dhe të ecin ashtu siç dëshironi. Ndoshta disa projekte kanë pësuar një ndalesë dhe disa grindje e gara janë ende për t’u sqaruar. Në përgjithësi është sikur po luftoni dhe për këtë arsye nuk është e lehtë të keni një qetësi shpirtërore. Megjithatë, në muajin korrik do të jeni fitues ose në çdo rast më të sigurt. Ka një problem fizik për t’u përballur dhe kapërcyer.

AKREPI

Ky është një fillim premtues i javës falë Diellit, i cili është i favorshëm. Venusi është gjithashtu në një pozicion shumë interesant. Në përgjithësi e keni të vështirë t’i lini gjërat të kalojnë. Çfarëdo që ju ka ndodhur kohët e fundit ndoshta ju ka lënduar. Ju gjithashtu mund të mendoni të pretendoni se asgjë nuk ka ndodhur dhe ta përjetoni këtë problem sipërfaqësisht, por ju e dini se është diçka që nuk mund të zgjasë shumë. Nëse keni ndonjë problem në dashuri ose në familje, do të duhet të flisni për këtë mes të premtes dhe të shtunës.

SHIGJETARI

Programe të reja dhe projekte të reja në lidhje me aktivitetin tuaj profesional favorizohen në fillim të javës. Duhet thënë se megjithatë do të  duhet të luftoni dhe jo gjithçka do të vijë menjëherë. Por të gjitha shenjat e zjarrit duan të luftojnë, kështu që në një farë mënyre ju jeni të kënaqur. Në dashuri keni ndërmend të bëni plane, por shpesh jeni të pavendosur. Ka nga ata që janë në dyshim mes dy historive, ose po përjetojnë një marrëdhënie jo shumë të qartë, ndoshta janë të hutuar dhe nuk dinë se cilën rrugë të zgjedhin. Mundohuni të shmangni konfliktet në këto 24 orë. 

BRICJAPI

Në këtë pjesë të parë të javës jeni në qendër të vëmendjes së yjeve. Në përgjithësi, megjithatë, ka edhe shumë probleme për të zgjidhur, ndaj duhet të përvishni mëngët. Ndoshta ju duhet të kuptoni më mirë disa situata. Duket sikur keni shumë gjëra për të bërë, kështu që është gjithashtu normale të akumuloni pak vonesa. Megjithatë, nëse ka ndonjë ngadalësim, faji nuk është i juaji, pasi ju jeni ende largpamës. Mundohuni të parandaloni disa probleme dashurie, sepse nëse bëni shumë punë, rrezikoni të neglizhoni edhe ndjenjat tuaja. Disa do të duhet të fillojnë nga e para.

UJORI

Kjo është një kohë rebelimi për ata që kanë lindur nën shenjën e Ujorit. Është një fazë që zgjat prej disa muajsh për personat e kësaj shenje. E keni përgatitur veten për një ndryshim të madh që ndikon kryesisht në marrëdhëniet me të tjerët. Në fakt, në disa momente ju ndjeni nevojën për të qenë në shoqëri. Megjithatë, Ujori udhëhiqet nga Saturni, që në astrologji do të thotë izolim. Kështu që në disa ditë, si e premtja dhe e shtuna, do të dëshironi të jeni vetëm.

PESHQIT

Është një e hënë disi e qetë për Peshqit. Keni ndjesinë se gjithçka është më e rëndë. Ka acarim, veçanërisht nëse punoni ose keni një përgjegjësi të veçantë në sektorë të tjerë. Keni nevojë për disa prova në dashuri. Jeni në kërkim të sigurisë në punë, të natyrës emocionale dhe kjo mund të vijë edhe me suksese të vogla apo të mëdha. Në të kaluarën keni punuar me njerëz të gabuar dhe kështu nëse tashmë keni ndryshuar ose keni vendosur të ndryshoni mjedisin tuaj, me siguri nuk po gaboni.

Back to top button