21/10/2020

  Indiferenca e turmës dhe “efekti i spektatorit”, në epokën e mediave sociale

  21/10/2020

  Çfarë u tregon të tjerëve gjuha jote e trupit

  21/10/2020

  Maskat, bëjnë apo s’bëjnë punë? (VIDEO)

  21/10/2020

  Kapitalizmi pas pandemisë

  20/10/2020

  A jetojmë në një simulim kompjuterik? Shanset janë 50 me 50

  20/10/2020

  A mund ta ndalë Makroni valën e islam izmit radikal në Francë?

  20/10/2020

  A është modeli kinez qeverisja e së ardhmes?

  19/10/2020

  A mund ta arrijmë imunitetin e tufës? Pyesni këta filozofë

   MESOPOTAMIA / Vendi i lashtë, atje ku filloi historia

   A mund të kishte mbijetuar Bashkimi Sovjetik?

   Historiku / Ja si presidentët amerikanë janë përballur me sëmundjet, kur kanë qenë në detyrë

   Shpirtra të lirë

   Nagorno – Karabakh: Historia e një konflikti

   “Big Bengu” i Biblës: Si u krijua Universi, sipas librit të shenjtë

   Legjionet: Shtylla e fuqisë ushtarake të Perandorisë Romake

   Cilat vende janë “yjet” e historisë botërore?

   “REBELIMI” / Njeriu përballë natyrës, ja 9 fitoret epike

   ‘’Zotёsia mё e madhe ёshtё tё nёnshtrosh armikun pa luftuar’’. Sun Tzu dhe Arti i Luftёs

    21/10/2020

    HOROSKOPI i Paolo Fox për ditën e enjte, 22 tetor 2020

    Dashi Siç paralajmëron horoskopi i Paolo Fox, do të keni nevojë për durim, nëse keni disa shqetësime të brendshme. Ka…
    21/10/2020

    HOROSKOP / Ja shenjat më të sigurta tek vetja

    Shumë faktorë mund të përcaktojnë shkallën e vetëvlerësimit dhe vetëbesimit, të tilla si një shkallë e caktuar e përvojës së…
    20/10/2020

    HOROSKOPI / Parashkimi i PAOLO FOX, e mërkurë 21 tetor 2020

    Dashi Siç rekomandohet nga horoskopi i Paolo Fox të mërkurën dhe të enjten, do t’ju duhet të bëni kujdes të…
    19/10/2020

    HOROSKOPI / Parashikimi i PAOLO FOX për ditën e martë, 20 tetor 2020

    Dashi Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, Hëna do të jetë në formë të shkëlqyer: edhe nëse problemet nuk do…
    18/10/2020

    HOROSKOPI JAVOR i Paolo Fox – 19-25 tetor 2020

    Lexoni parashikimin e Paolo Fox për javën që vjen: Dashi Sipas horoskopit të Paolo Fox, javën e ardhshme do të…
    18/10/2020

    Si nis e hëna? Horoskopi i PAOLO FOX, 19 tetor 2020

    Ja parashikimi i astrologut të famshëm italian, Paolo Fox, për ditën e hënë, 19 tetor 2020: Dashi Siç parashikon horoskopi…
     05/07/2020

     FOTOGRAFITE / “Parajsa” e alpeve shqiptare

     Lumi i Shalës në liqenin e Komanit është kthyer  vitet e fundit në një nga vendet më tërheqëse lumore të…
     05/07/2020

     Fshati shqiptar që konkurron me jugun e Francës

     Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamje nga transformimi i fshatit turistik të Dhërmiut. “Mirëmëngjes dhe me këtë tjetër fshat…
     18/04/2019

     Fotografi shumë të rralla, që tregojnë Notre Dame në vitet 1800

     Guri i parë i Katedrales së Notre-Dame, në Paris, u vendos nga Papa Aleksandri III, në vitin 1163, i cili…
     18/03/2019

     Dhjetë kopshte të mrekullueshme, ku ka gjithnjë pranvera

     Ka vende ku dimri nuk vjen kurrë. Ne jemi natyrisht në pjesët më të butë ose madje edhe të nxehtë…
     12/03/2019

     20 fotografi kafshësh, që do jua shërojnë shpirtin më shumë se psikoterapia

     Disa kafshë kanë një aftësi të jashtëzakonshme të të sjellin buzëqeshjen, edhe kur je e mërzitur. Qoftë kur janë shumë…
     19/11/2018

     20 vende që do ju bëjnë të harroni se ndodheni në Planetin Tokë

     Ka kaq shumë vende të mahnitshme në Tokë, të bëra nga njeriu dhe nga natyra, por disa prej tyre duken…
     16/11/2018

     FOTO: Kuqja e madhe

     Shkretëtirën Namibit shtrihet për më shumë se dy mijë kilometra përgjatë bregut të Afrikës Perëndimore, mes Angolës, Namibisë dhe Afrikës…
     16/11/2018

     FOTO: Jepu pedaleve, ose vdis

     Në këtë foto shfaqen rreth pesëdhjetë çiklistë të guximshëm që morën pjesë në një garë masive përgjatë cirkuitit më të…
     23/07/2018

     Foto misterioze të mrekullive, që Toka i ka fshehur në fundin e oqeaneve

     E dimë që treçereku i planetit është ujë. Nëse ka gjëra kaq të pabesueshme mbi tokë, imagjinoni mrekullitë që mund…
     05/07/2018

     Koleksioni privat i fotove të një ushtari, që iu vodh censurës së Luftës së Parë Botërore

     Ushtari amerikan, James Moses mori pjesë në Luftën e Parë Botërore si shofer ambulance në shërbim të ushtrisë franceze, duke…
     Back to top button
     Close
     Close