12/08/2020

  Çfarë është “imuniteti i tufës” dhe pse shifra është gjithmonë e paqartë

  11/08/2020

  Nga maskat, tek imuniteti: Tre debate të forta shkencore mbi koronavirusin

  11/08/2020

  “Triumfi” duhet të presë! Zelanda e Re, rikthehen rastet dhe kufizimet

  11/08/2020

  Çfarë janë “superpërhapësit” dhe si mund të ndalen?

  11/08/2020

  Rikthim në shkollë? Më e rëndësishmja nga të gjitha rihapjet

  11/08/2020

  Nga origjina e pandemisë, tek shkollat, vaksinat dhe ajo çfarë na pret

  10/08/2020

  Ne nuk jemi bërë për NORMALITETIN E RI

  09/08/2020

  Intervista / Condoleezza Rice shpjegon “Katër Kalorësit e Apokalipsit”

   Rrethimi i Sirakuzës: Si e ndali një matematikan, ushtrinë e frikshme romake

   E vërteta e “kutisë” së Pandorës. Çfarë kemi mësuar gabim

   25 fakte SHUME interesante për Sokratin e madh

   Sipas listës së mbretëve të Sumerëve, ky ishte qyteti i parë në botë, para përmbytjes së madhe

   Përtej rastit Fauçi: Kur qeveritarët përndjekin mjekët

   A ishte vërtet perandori Neron, ai që i vuri zjarrin Romës?

   Pse Romanovët u lanë në baltë nga monarkitë kryesore të Evropës?

   Atlantropa: Si u projektua tharja e Detit Mesdhe, për të bashkuar Evropën dhe Afrikën

   Ç’mund të mësojmë ende sot nga Revolucioni Francez

   Lutecia e lashtë: Si u shndërrua Parisi nga një qytezë e vogël, në metropolin që njohim sot

    13/08/2020

    Cilën kafshë të pushtetit zgjidhni? Zbuloni një të vërtetë të madhe për veten

    E dimë që ju i doni kafshët, ata mund të jenë shokët më të mirë të njeriut, por ato janë…
    13/08/2020

    Zbuloni se cili është planeti juaj i fatit, në bazë të shenjës së horoskopit

    Në astrologji, për secilën nga 12 shenjat zodiakale është një planet që ‘qeveris’ atë shenjë. Kjo do të thotë se…
    12/08/2020

    Parashikimi i PAOLO FOX për sot, e mërkurë 12 gusht 2020

    Dashi Siç tregon horoskopi i Paolo Fox sot dhe deri të premten do të jeni plot vitalitet: shfrytëzoni rastin të…
    11/08/2020

    Zgjidh një element dhe zbulo mesazhin e fshehur

    Të gjithë jemi kuriozë të dimë se çfarë na pret në të ardhmen e afërt për ta përdorur këtë informacion…
    10/08/2020

    Parashikimi i astrologut PAOLO FOX për ditën e martë, 11 gusht 2020

    Dashi Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, këtë të martë mund të ndiheni ende të shqetësuar për punën dhe problemet…
    09/08/2020

    Zgjidh një lule dhe zbulo një sekret të jashtëzakonshëm

    Lulet janë disa nga simbolet më të bukura që na ofron natyra, ato gjithashtu kanë veti medicinale që mund të…
     05/07/2020

     FOTOGRAFITE / “Parajsa” e alpeve shqiptare

     Lumi i Shalës në liqenin e Komanit është kthyer  vitet e fundit në një nga vendet më tërheqëse lumore të…
     05/07/2020

     Fshati shqiptar që konkurron me jugun e Francës

     Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamje nga transformimi i fshatit turistik të Dhërmiut. “Mirëmëngjes dhe me këtë tjetër fshat…
     18/04/2019

     Fotografi shumë të rralla, që tregojnë Notre Dame në vitet 1800

     Guri i parë i Katedrales së Notre-Dame, në Paris, u vendos nga Papa Aleksandri III, në vitin 1163, i cili…
     18/03/2019

     Dhjetë kopshte të mrekullueshme, ku ka gjithnjë pranvera

     Ka vende ku dimri nuk vjen kurrë. Ne jemi natyrisht në pjesët më të butë ose madje edhe të nxehtë…
     12/03/2019

     20 fotografi kafshësh, që do jua shërojnë shpirtin më shumë se psikoterapia

     Disa kafshë kanë një aftësi të jashtëzakonshme të të sjellin buzëqeshjen, edhe kur je e mërzitur. Qoftë kur janë shumë…
     19/11/2018

     20 vende që do ju bëjnë të harroni se ndodheni në Planetin Tokë

     Ka kaq shumë vende të mahnitshme në Tokë, të bëra nga njeriu dhe nga natyra, por disa prej tyre duken…
     16/11/2018

     FOTO: Kuqja e madhe

     Shkretëtirën Namibit shtrihet për më shumë se dy mijë kilometra përgjatë bregut të Afrikës Perëndimore, mes Angolës, Namibisë dhe Afrikës…
     16/11/2018

     FOTO: Jepu pedaleve, ose vdis

     Në këtë foto shfaqen rreth pesëdhjetë çiklistë të guximshëm që morën pjesë në një garë masive përgjatë cirkuitit më të…
     23/07/2018

     Foto misterioze të mrekullive, që Toka i ka fshehur në fundin e oqeaneve

     E dimë që treçereku i planetit është ujë. Nëse ka gjëra kaq të pabesueshme mbi tokë, imagjinoni mrekullitë që mund…
     05/07/2018

     Koleksioni privat i fotove të një ushtari, që iu vodh censurës së Luftës së Parë Botërore

     Ushtari amerikan, James Moses mori pjesë në Luftën e Parë Botërore si shofer ambulance në shërbim të ushtrisë franceze, duke…
     Back to top button
     Close
     Close