26/09/2020

  Pse Evropa vijon të fitojë?

  25/09/2020

  Ditëlindja e palumtur e OKB-së

  25/09/2020

  Pandemia supozohej t’i favorizonte udhëheqësit autoritarë. Çfarë ndodhi?

  25/09/2020

  Pse Putini nuk e ka fituar “lojën” në Bjellorusi

  25/09/2020

  Media në Tranzicion / Kur interesat e publikut janë në fund të listës

  24/09/2020

  Kosovë-Serbi: Pse çështjet politike duhet të trajtohen para atyre ekonomike

  24/09/2020

  Si përhapet koronavirusi përmes ajrit: Pesë lexime thelbësore

  21/09/2020

  I paskrupullt dhe pa parime: Kush ishte Roi Kon, mentori kryesor i Donald Trumpit

   Legjionet: Shtylla e fuqisë ushtarake të Perandorisë Romake

   Cilat vende janë “yjet” e historisë botërore?

   “REBELIMI” / Njeriu përballë natyrës, ja 9 fitoret epike

   ‘’Zotёsia mё e madhe ёshtё tё nёnshtrosh armikun pa luftuar’’. Sun Tzu dhe Arti i Luftёs

   SULEJMANI / Rrëfim për një Sulltan të madhërishëm

   Nga Rothschildët tek Medicit, nga Khanët tek Habsburgët: Ja familjet më të fuqishme të historisë

   Baza e dominimit të perëndimit ishte teknologjia. Hendeku teknologjik mund të eleminohet

   Pasardhësit e tiranëve / Çfarë ndodhi me bijtë dhe bijat e figurave më të liga të historisë?

   Pse dominoi perëndimit / Kontrolli politik kërkon fuqi ushtarake

   Përse perëndimi dominoi kaq gjatë? Avantazhin e solli diversiteti kulturor, politik dhe fetar

    26/09/2020

    Fustani që zgjidhni do të zbulojë gjithçka në lidhje me feminitetin tuaj

    Ka me miliona fustane përrallore në të gjithë botën, me ngjyra, pëlhura dhe dizajne të ndryshme dhe, gjithmonë, ekziston njëri…
    26/09/2020

    HOROSKOPI / Parashikimi i astrologut Paolo Fox, e diel 27 shtator 2020

    Çfarë parashikon horoskopi i Paolo Fox për të Dielën 27 Shtator 2020? Java po mbyllet. Dashi do të jetë më…
    26/09/2020

    Test psikologjik i frikërave tona simbolike

    Situata kritike e këtyre ditëve po na vë në provë. Secili prej nesh përbalet me frikën dhe burimet e veta.…
    26/09/2020

    Klasifikimi i grave më të bukura të Horoskopit

    Zodiaku mund të tregojë me shpeshtësi më të madhe disa shenja, të cilat tentojnë të tregojnë se cilat gra kanë…
    26/09/2020

    Testi psikologjik i të mirës dhe të keqes (Yin dhe Yang)

    Dy parime fillestare të kundërta, por plotësuese dhe të ndërvarura, të cilat shpjegojnë origjinën e universit dhe të gjitha fenomeneve…
    26/09/2020

    Testi psikologjik i gjethes. Zgjidhni njërën prej tyre

    Dikush mund t’ju thotë se gjethet luajnë një rol të kotë. A e dini se çfarë bëjnë ato? Ato përmbushin…
     05/07/2020

     FOTOGRAFITE / “Parajsa” e alpeve shqiptare

     Lumi i Shalës në liqenin e Komanit është kthyer  vitet e fundit në një nga vendet më tërheqëse lumore të…
     05/07/2020

     Fshati shqiptar që konkurron me jugun e Francës

     Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamje nga transformimi i fshatit turistik të Dhërmiut. “Mirëmëngjes dhe me këtë tjetër fshat…
     18/04/2019

     Fotografi shumë të rralla, që tregojnë Notre Dame në vitet 1800

     Guri i parë i Katedrales së Notre-Dame, në Paris, u vendos nga Papa Aleksandri III, në vitin 1163, i cili…
     18/03/2019

     Dhjetë kopshte të mrekullueshme, ku ka gjithnjë pranvera

     Ka vende ku dimri nuk vjen kurrë. Ne jemi natyrisht në pjesët më të butë ose madje edhe të nxehtë…
     12/03/2019

     20 fotografi kafshësh, që do jua shërojnë shpirtin më shumë se psikoterapia

     Disa kafshë kanë një aftësi të jashtëzakonshme të të sjellin buzëqeshjen, edhe kur je e mërzitur. Qoftë kur janë shumë…
     19/11/2018

     20 vende që do ju bëjnë të harroni se ndodheni në Planetin Tokë

     Ka kaq shumë vende të mahnitshme në Tokë, të bëra nga njeriu dhe nga natyra, por disa prej tyre duken…
     16/11/2018

     FOTO: Kuqja e madhe

     Shkretëtirën Namibit shtrihet për më shumë se dy mijë kilometra përgjatë bregut të Afrikës Perëndimore, mes Angolës, Namibisë dhe Afrikës…
     16/11/2018

     FOTO: Jepu pedaleve, ose vdis

     Në këtë foto shfaqen rreth pesëdhjetë çiklistë të guximshëm që morën pjesë në një garë masive përgjatë cirkuitit më të…
     23/07/2018

     Foto misterioze të mrekullive, që Toka i ka fshehur në fundin e oqeaneve

     E dimë që treçereku i planetit është ujë. Nëse ka gjëra kaq të pabesueshme mbi tokë, imagjinoni mrekullitë që mund…
     05/07/2018

     Koleksioni privat i fotove të një ushtari, që iu vodh censurës së Luftës së Parë Botërore

     Ushtari amerikan, James Moses mori pjesë në Luftën e Parë Botërore si shofer ambulance në shërbim të ushtrisë franceze, duke…
     Back to top button
     Close
     Close