24/10/2020

  Si zgjidhen zgjedhësit e Kolegjit Zgjedhor të SHBA-së?

  24/10/2020

  Studimi: Ja cilat janë 4 format e “Covid-it të zgjatur në kohë”

  24/10/2020

  Koha për doktorin! Dimri i gjatë që e pret Evropën

  22/10/2020

  Aplikacionet për gjurmimin e kontakteve: A ka prova se po ndihmojnë në frenimin e Covid-19?

  22/10/2020

  Një oqean inteligjence. Kështu Xi Jinping kontrollon Paqësorin

  22/10/2020

  Rendi Botëror që zbuloi presidenca e Donald Trumpit

  22/10/2020

  Sa e madhe ishte ushtria romake?

  22/10/2020

  Evropa po përgatitet për më të keqen e asaj që mund të ngjasë në Uashington

   Sa e madhe ishte ushtria romake?

   MESOPOTAMIA / Vendi i lashtë, atje ku filloi historia

   A mund të kishte mbijetuar Bashkimi Sovjetik?

   Historiku / Ja si presidentët amerikanë janë përballur me sëmundjet, kur kanë qenë në detyrë

   Shpirtra të lirë

   Nagorno – Karabakh: Historia e një konflikti

   “Big Bengu” i Biblës: Si u krijua Universi, sipas librit të shenjtë

   Legjionet: Shtylla e fuqisë ushtarake të Perandorisë Romake

   Cilat vende janë “yjet” e historisë botërore?

   “REBELIMI” / Njeriu përballë natyrës, ja 9 fitoret epike

    24/10/2020

    HOROSKOPI / Parashikimi i Paolo Fox për sot, e shtunë 24 tetor 2020

    Dashi Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, sot dhe e diela do të jenë dy ditë të këndshme, falë Hënës…
    22/10/2020

    Zgjidh njërën prej letrave dhe mëso një të vërtetë mbi personalitetin tënd

    Asi spathi Ju jeni një person shumë aktiv. Ju jeni një person shumë ambicioz dhe dëshironi të shihni që të…
    22/10/2020

    Merr një lule dhe shiko se çfarë do zbulojë zgjedhja jote

    Lulet janë të ndritshme dhe plot jetë, e bëjnë botën më të bukur dhe të gjitha janë unike në mënyrën…
    22/10/2020

    Gratë më të fuqishme të Zodiakut: Zbulo se cilat janë

    Mos i quani vajza të buta: disa përfaqësuese të seksit femër janë kolona të vërteta, të zgjuara, inteligjente, pragmatike dhe…
    22/10/2020

    HOROSKOPI i Paolo Fox për ditën e premte, 23 tetor 2020

    Dashi Siç tregohet nga horoskopi i Paolo Fox, do të jeni në gjendje të rigjeni një farë gjallërie, pas dy…
    21/10/2020

    HOROSKOPI i Paolo Fox për ditën e enjte, 22 tetor 2020

    Dashi Siç paralajmëron horoskopi i Paolo Fox, do të keni nevojë për durim, nëse keni disa shqetësime të brendshme. Ka…
     05/07/2020

     FOTOGRAFITE / “Parajsa” e alpeve shqiptare

     Lumi i Shalës në liqenin e Komanit është kthyer  vitet e fundit në një nga vendet më tërheqëse lumore të…
     05/07/2020

     Fshati shqiptar që konkurron me jugun e Francës

     Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamje nga transformimi i fshatit turistik të Dhërmiut. “Mirëmëngjes dhe me këtë tjetër fshat…
     18/04/2019

     Fotografi shumë të rralla, që tregojnë Notre Dame në vitet 1800

     Guri i parë i Katedrales së Notre-Dame, në Paris, u vendos nga Papa Aleksandri III, në vitin 1163, i cili…
     18/03/2019

     Dhjetë kopshte të mrekullueshme, ku ka gjithnjë pranvera

     Ka vende ku dimri nuk vjen kurrë. Ne jemi natyrisht në pjesët më të butë ose madje edhe të nxehtë…
     12/03/2019

     20 fotografi kafshësh, që do jua shërojnë shpirtin më shumë se psikoterapia

     Disa kafshë kanë një aftësi të jashtëzakonshme të të sjellin buzëqeshjen, edhe kur je e mërzitur. Qoftë kur janë shumë…
     19/11/2018

     20 vende që do ju bëjnë të harroni se ndodheni në Planetin Tokë

     Ka kaq shumë vende të mahnitshme në Tokë, të bëra nga njeriu dhe nga natyra, por disa prej tyre duken…
     16/11/2018

     FOTO: Kuqja e madhe

     Shkretëtirën Namibit shtrihet për më shumë se dy mijë kilometra përgjatë bregut të Afrikës Perëndimore, mes Angolës, Namibisë dhe Afrikës…
     16/11/2018

     FOTO: Jepu pedaleve, ose vdis

     Në këtë foto shfaqen rreth pesëdhjetë çiklistë të guximshëm që morën pjesë në një garë masive përgjatë cirkuitit më të…
     23/07/2018

     Foto misterioze të mrekullive, që Toka i ka fshehur në fundin e oqeaneve

     E dimë që treçereku i planetit është ujë. Nëse ka gjëra kaq të pabesueshme mbi tokë, imagjinoni mrekullitë që mund…
     05/07/2018

     Koleksioni privat i fotove të një ushtari, që iu vodh censurës së Luftës së Parë Botërore

     Ushtari amerikan, James Moses mori pjesë në Luftën e Parë Botërore si shofer ambulance në shërbim të ushtrisë franceze, duke…
     Back to top button
     Close
     Close