30/11/2020

  Çfarë mund të mësojë bota nga pandemia e Covid-19

  30/11/2020

  Aleanca e Evropës me SHBA-në është themeli i sigurisë së saj

  30/11/2020

  Korrupsioni po bën kërdinë në periferinë e BE-së

  29/11/2020

  Çfarë na pret në një botë post-pandemike?

  29/11/2020

  Pse është shpejt të flitet për “pensionimin” e Vladimir Putinit

  28/11/2020

  Kush është Entoni Blinken, Sekretari i ri amerikan i Shtetit në presidencën Bajden

  28/11/2020

  Leksionet e Mao Ce Dunit për Amerikën e Donald Trumpit

  28/11/2020

  A ishte 2008-a, viti kur Kina triumfoi mbi Perëndimin?

   A po zhdukeshin dinozaurët, që para përplasjes së asteroidit me Tokën?

   Historia e gjyqit të Nurembergut: Si u dënuan arkitektet e Rajhut

   Ç’duhet të dini mbi Revolucionin Bolshevik, që diktoi historinë e botës për një treçerek shekulli

   Sa kushtoi Lufta e Parë Botërore, dhe si e ndryshoi ajo botën

   Cila ishte perandoria më e madhe në botë?

   Zbulimi 9.000-vjeçar i një gjuetareje femër në Peru, mund të rishkruajë historinë

   Përplasja me Neandertalët: Si specia jonë luftoi për epërsi, për më shumë se 100.000 vjet

   Çfarë ka të vërtetë mbi Trojën, tek “Iliada” e Homerit?

   Jo vetëm Templarët: Kush janë 7 shoqëritë sekrete më misterioze

   Sa e madhe ishte ushtria romake?

    30/11/2020

    Zgjidhni një simbol magjik dhe zbuloni se çfarë ndryshimesh do të ndodhin në jetën tuaj, në të ardhmen e afërt

    Simbolet magjike mund të zbulojnë me shumë saktësi të ardhmen tonë të afërt dhe të largët. Dhe disa simbole magjike…
    30/11/2020

    Test: Zgjidhni një buqetë dhe zbuloni se çfarë do të ndodhë javën tjetër

    Lejoni që intuita juaj t’ju drejtojë: 1. A doni të jeni të suksesshëm? Vazhdoni! Suksesi nuk vjen nga ata që…
    30/11/2020

    Ja tre shenjat e HOROSKOPIT, që fati do u buzëqeshë gjatë vitit 2021

    Nëse ky vit ka qenë shumë stresues, ai që pritet të vijë do të përmirësojë të gjitha keqkuptimet dhe do…
    30/11/2020

    Dy shenjat më me fat për sot, e hënë 30 nëntor 2020

    Këto janë dy shenjat me më shumë fat për ditën e sotme: GAFORRJA Do lini çdo gjë tjetër pas krahëve…
    29/11/2020

    Zgjidhni një letër dhe zbuloni se kur dëshira juaj do të realizohet

    Dëshironi të dini nëse dëshira juaj do të realizohet tani? Ju sugjerojmë të përfitoni nga ky test. Pa hezitim, duke…
    29/11/2020

    HOROSKOPI JAVOR i astrologut Paolo Fox, 30 nëntor – 6 dhjetor 2020

    Si do të jetë java e parë e dhjetorit për ju? Mësojeni përmes parashikimeve të astrologut të famshëm italian, PAOLO…
     05/07/2020

     FOTOGRAFITE / “Parajsa” e alpeve shqiptare

     Lumi i Shalës në liqenin e Komanit është kthyer  vitet e fundit në një nga vendet më tërheqëse lumore të…
     05/07/2020

     Fshati shqiptar që konkurron me jugun e Francës

     Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamje nga transformimi i fshatit turistik të Dhërmiut. “Mirëmëngjes dhe me këtë tjetër fshat…
     18/04/2019

     Fotografi shumë të rralla, që tregojnë Notre Dame në vitet 1800

     Guri i parë i Katedrales së Notre-Dame, në Paris, u vendos nga Papa Aleksandri III, në vitin 1163, i cili…
     18/03/2019

     Dhjetë kopshte të mrekullueshme, ku ka gjithnjë pranvera

     Ka vende ku dimri nuk vjen kurrë. Ne jemi natyrisht në pjesët më të butë ose madje edhe të nxehtë…
     12/03/2019

     20 fotografi kafshësh, që do jua shërojnë shpirtin më shumë se psikoterapia

     Disa kafshë kanë një aftësi të jashtëzakonshme të të sjellin buzëqeshjen, edhe kur je e mërzitur. Qoftë kur janë shumë…
     19/11/2018

     20 vende që do ju bëjnë të harroni se ndodheni në Planetin Tokë

     Ka kaq shumë vende të mahnitshme në Tokë, të bëra nga njeriu dhe nga natyra, por disa prej tyre duken…
     16/11/2018

     FOTO: Kuqja e madhe

     Shkretëtirën Namibit shtrihet për më shumë se dy mijë kilometra përgjatë bregut të Afrikës Perëndimore, mes Angolës, Namibisë dhe Afrikës…
     16/11/2018

     FOTO: Jepu pedaleve, ose vdis

     Në këtë foto shfaqen rreth pesëdhjetë çiklistë të guximshëm që morën pjesë në një garë masive përgjatë cirkuitit më të…
     23/07/2018

     Foto misterioze të mrekullive, që Toka i ka fshehur në fundin e oqeaneve

     E dimë që treçereku i planetit është ujë. Nëse ka gjëra kaq të pabesueshme mbi tokë, imagjinoni mrekullitë që mund…
     05/07/2018

     Koleksioni privat i fotove të një ushtari, që iu vodh censurës së Luftës së Parë Botërore

     Ushtari amerikan, James Moses mori pjesë në Luftën e Parë Botërore si shofer ambulance në shërbim të ushtrisë franceze, duke…
     Back to top button
     Close
     Close