26/01/2021

  Një Gjermani pa Angela Merkelin, është bërë më e vështirë të imagjinohet

  26/01/2021

  Siguria e dobët kibernetike, një minë me sahat për Ballkanin

  26/01/2021

  Forum: A po tregohet BE shumë e butë ndaj Vladimir Putinit?

  26/01/2021

  Narkofutbolli / Andrés Escobar dhe autogoli që i mori jetën

  25/01/2021

  Politika e jashtme e Joe Bidenit: konsiderata dhe pritshmëri

  25/01/2021

  Erdhi ora e AstraZeneca

  25/01/2021

  Studimi: Mutacionet e bëjnë të pamundur arritjen e imunitetit të tufës përmes vaksinimeve

  25/01/2021

  Vendet e pasura duhet t’i ndajnë vaksinat me të tjerët, para se të jetë tepër vonë

   Kur lindën teoritë e para të komplotit?

   Gjurmët e para të jetës mbi Tokë

   Titanoboa: Gjarpri më i madh në botë, që sundoi Kolumbinë prehistorike

   Një mega-cunami më përmasa katastrofike goditi Mesdheun e Epokës Neolitike

   Një krahasim / A ishte 2020-a ndër vitet më të këqija të historisë?

   Antikrishti: Mashtruesi, tradhtari dhe lajmëtari i fundit të botës

   Shkëlqimi dhe rënia e dinastisë Mediçi

   Sa e errët ishte në fakt Epoka e Errët?

   Spiuni që erdhi nga Lindja dhe shkatërroi karrierën e Kancelarit Willy Brandt

   Paqe në llogore. Përralla më e bukur e Krishtlindjes

    26/01/2021

    Zgjidhni një nga gratë japoneze që mendoni se është më e bukura

    Ky test kurioz do t’ju mahnisë me përshkrimin e saktë të personalitetit tuaj! Shikoni foton, cila mendoni se është më…
    26/01/2021

    Horoskopi Paolo Fox, e mërkurë 27 janar 2021

    Dashi Do të jetë një ditë pak e lodhshme, edhe nëse yjet tuaj nuk do të jenë kundër. Fakti është…
    26/01/2021

    Renditja e shenjave të zodiakut sot, 26 janar 2021

    Renditja e shenjave të zodiakut sot, 26 janar 2021. Java vazhdon midis një nxitimi dhe një vonese. Cilat shenja do…
    26/01/2021

    Monedha Feng Shui do të zbulojë se çfarë ju pret në sektorin financiar në të ardhmen e afërt

    Monedhat FengShui kanë qenë gjithmonë një simbol i prosperitetit dhe pasurisë. Ato shfaqen në të gjitha nuskat e prosperitetit material.…
    25/01/2021

    Zgjidhni zemrën tuaj të preferuar – zgjedhja juaj do të zbulojë sa romantikë jeni

    Nëse keni zgjedhur: Nr. 1 Besimi dhe përkushtimi janë shumë të rëndësishëm për ju si çift. Duhet kohë për t’u…
    25/01/2021

    Gjeni se cili mund të jetë qëllimi juaj në jetë, duke zgjedhur një nga macet

    Ne ju sugjerojmë të shikoni siluetat më poshtë dhe të zgjidhni shpejt macen që ju tërheq më shumë, mos u…
     05/07/2020

     FOTOGRAFITE / “Parajsa” e alpeve shqiptare

     Lumi i Shalës në liqenin e Komanit është kthyer  vitet e fundit në një nga vendet më tërheqëse lumore të…
     05/07/2020

     Fshati shqiptar që konkurron me jugun e Francës

     Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamje nga transformimi i fshatit turistik të Dhërmiut. “Mirëmëngjes dhe me këtë tjetër fshat…
     18/04/2019

     Fotografi shumë të rralla, që tregojnë Notre Dame në vitet 1800

     Guri i parë i Katedrales së Notre-Dame, në Paris, u vendos nga Papa Aleksandri III, në vitin 1163, i cili…
     18/03/2019

     Dhjetë kopshte të mrekullueshme, ku ka gjithnjë pranvera

     Ka vende ku dimri nuk vjen kurrë. Ne jemi natyrisht në pjesët më të butë ose madje edhe të nxehtë…
     12/03/2019

     20 fotografi kafshësh, që do jua shërojnë shpirtin më shumë se psikoterapia

     Disa kafshë kanë një aftësi të jashtëzakonshme të të sjellin buzëqeshjen, edhe kur je e mërzitur. Qoftë kur janë shumë…
     19/11/2018

     20 vende që do ju bëjnë të harroni se ndodheni në Planetin Tokë

     Ka kaq shumë vende të mahnitshme në Tokë, të bëra nga njeriu dhe nga natyra, por disa prej tyre duken…
     16/11/2018

     FOTO: Kuqja e madhe

     Shkretëtirën Namibit shtrihet për më shumë se dy mijë kilometra përgjatë bregut të Afrikës Perëndimore, mes Angolës, Namibisë dhe Afrikës…
     16/11/2018

     FOTO: Jepu pedaleve, ose vdis

     Në këtë foto shfaqen rreth pesëdhjetë çiklistë të guximshëm që morën pjesë në një garë masive përgjatë cirkuitit më të…
     23/07/2018

     Foto misterioze të mrekullive, që Toka i ka fshehur në fundin e oqeaneve

     E dimë që treçereku i planetit është ujë. Nëse ka gjëra kaq të pabesueshme mbi tokë, imagjinoni mrekullitë që mund…
     05/07/2018

     Koleksioni privat i fotove të një ushtari, që iu vodh censurës së Luftës së Parë Botërore

     Ushtari amerikan, James Moses mori pjesë në Luftën e Parë Botërore si shofer ambulance në shërbim të ushtrisë franceze, duke…
     Back to top button
     Close
     Close