03/03/2021

  COVAX, antidoti kundër nacionalizmit të vaksinave

  02/03/2021

  Zhgënjimi me strategjinë e BE, edhe vendet anëtare kthehen nga Kina dhe Rusia për vaksinat

  02/03/2021

  Hungaria, Evropianët e parë marrin vaksinën kineze. Ç’po ndodh me strategjinë e BE?

  02/03/2021

  Vaksinat kineze “pushtojnë” botën

  01/03/2021

  A e falsifikoi Amelia Erhart vde kjen e saj?

  01/03/2021

  Kodonjo: Të jetosh me shenjat e koronavirusit, në vatrën fillestare të Covid-19 në Evropë

  01/03/2021

  Gënjeshtrat që rrëfen Hollivudi për va jzat e vogla

  28/02/2021

  Dhjetë leksione nga kriza e koronavirusit: Pse dështuan disa vende të pasura

   A e falsifikoi Amelia Erhart vde kjen e saj?

   Miti i kahershëm i mon strave të detit, ka një shpjegim shumë të thjeshtë

   Kulla e Babelit: Legjenda që lindi nga Etemenanki i Babilonisë

   Procesi i Rusisë kundër Gorbaçiovit: Minutë pas minute

   Nga se vdiq udhëheqësi i madh mongol Genghis Khan? Ja hipoteza më e fundit

   Përpara Holokaustit, naz istët planifikuan t’i zhvendosnin hebrenjtë në Madagaskar

   Çfarë ndodhi me sozinë e Stalinit?

   Simbolika e Feniksit: Ripërtëritja, rilindja dhe shkatërrimi

   Cili ka qenë funksioni i vërtetë i Piramidës së Madhe të Gizës?

   Han Van Megeren: Falsifikatori më i madh i veprave të artit në shekullin XX-të

    03/03/2021

    Zgjidh një filxhan kafeje, dhe zbulo sekretet e të ardhmes së afërt

    A doni të dini të ardhmen tuaj të afërt? Sot ju ofrojmë një test të vogël me filxhanë kafeje. Zgjidhni…
    03/03/2021

    Horoskopi i Paolo Fox për ditën e enjte, 4 Mars 2021

    Dashi E enjtja do të jetë një ditë mjaft e mirë. Mundohuni ta kaloni këtë fazë të tensionit të thellë.…
    02/03/2021

    Horoskopi i Paolo Fox, e mërkurë 3 Mars 2021

    Dashi Do të jetë një ditë plot pasion dhe dashuri. Më në fund marrëdhënia në çift do të përshpejtohet. Bëhuni…
    01/03/2021

    Zgjidhni një nga muzat e lashta dhe merrni mesazhin tuaj!

    Bëni zgjedhjen tuaj dhe do të merrni një mesazh të çmuar! Nëse keni zgjedhur: A. Kjo muzë ju kujton se…
    01/03/2021

    Horoskopi Paolo Fox, e martë 2 Mars 2021

    Dashi Do të ndjeni një nostalgji të çuditshme për diçka ose dikë nga e kaluara juaj. Ju jeni njerëz shumë…
    01/03/2021

    HOROSKOPI JAVOR i Paolo Fox, 1-7 Mars 2020

    Dashi Horoskopi javor sinjalizon që Marsi, një planet i energjisë dhe veprimit, arrin në datën 4 në shenjën miqësore të…
     05/07/2020

     FOTOGRAFITE / “Parajsa” e alpeve shqiptare

     Lumi i Shalës në liqenin e Komanit është kthyer  vitet e fundit në një nga vendet më tërheqëse lumore të…
     05/07/2020

     Fshati shqiptar që konkurron me jugun e Francës

     Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamje nga transformimi i fshatit turistik të Dhërmiut. “Mirëmëngjes dhe me këtë tjetër fshat…
     18/04/2019

     Fotografi shumë të rralla, që tregojnë Notre Dame në vitet 1800

     Guri i parë i Katedrales së Notre-Dame, në Paris, u vendos nga Papa Aleksandri III, në vitin 1163, i cili…
     18/03/2019

     Dhjetë kopshte të mrekullueshme, ku ka gjithnjë pranvera

     Ka vende ku dimri nuk vjen kurrë. Ne jemi natyrisht në pjesët më të butë ose madje edhe të nxehtë…
     12/03/2019

     20 fotografi kafshësh, që do jua shërojnë shpirtin më shumë se psikoterapia

     Disa kafshë kanë një aftësi të jashtëzakonshme të të sjellin buzëqeshjen, edhe kur je e mërzitur. Qoftë kur janë shumë…
     19/11/2018

     20 vende që do ju bëjnë të harroni se ndodheni në Planetin Tokë

     Ka kaq shumë vende të mahnitshme në Tokë, të bëra nga njeriu dhe nga natyra, por disa prej tyre duken…
     16/11/2018

     FOTO: Kuqja e madhe

     Shkretëtirën Namibit shtrihet për më shumë se dy mijë kilometra përgjatë bregut të Afrikës Perëndimore, mes Angolës, Namibisë dhe Afrikës…
     16/11/2018

     FOTO: Jepu pedaleve, ose vdis

     Në këtë foto shfaqen rreth pesëdhjetë çiklistë të guximshëm që morën pjesë në një garë masive përgjatë cirkuitit më të…
     23/07/2018

     Foto misterioze të mrekullive, që Toka i ka fshehur në fundin e oqeaneve

     E dimë që treçereku i planetit është ujë. Nëse ka gjëra kaq të pabesueshme mbi tokë, imagjinoni mrekullitë që mund…
     05/07/2018

     Koleksioni privat i fotove të një ushtari, që iu vodh censurës së Luftës së Parë Botërore

     Ushtari amerikan, James Moses mori pjesë në Luftën e Parë Botërore si shofer ambulance në shërbim të ushtrisë franceze, duke…
     Back to top button
     Close
     Close