17/04/2021

  Pse dokumentarët mbi natyrën rrëfejnë gjysmë gënjeshtra

  17/04/2021

  Pse dështoi BE të shkrinte akujt me Turqinë dhe Rusinë

  17/04/2021

  Pse nuk ka gjasa që Kina dhe Rusia të sulmojnë respektivisht, Tajvanin dhe Ukrainën

  17/04/2021

  Vetëm 11 të vdekur nga Covid-19: Ja cili është sekreti i Tajvanit

  17/04/2021

  Tërheqja nga Afganistani, pse SHBA-ja duhet të mos harrojë leksionet e Vietnamit

  17/04/2021

  Studimi: Po u besojmë më shumë kompjuterëve, sesa njerëzve

  14/04/2021

  Të presësh në këtë jetë është e kotë, mësimi i vyer i Samuel Beket

  14/04/2021

  Tre krizat ndërkombëtare që po vënë në provë Xho Bajdenin

   KUJTIMET / Si i shkarkoi Ronald Reagani, 11,345 kontrollorë të trafikut ajror

   Pesë qytete legjendare të humbura, që nuk janë gjetur kurrë

   Qasja e grekëve të lashtë ndaj rrezikut, dhe mësimet që mund t’i ofrojë botës moderne

   A e falsifikoi Amelia Erhart vde kjen e saj?

   Miti i kahershëm i mon strave të detit, ka një shpjegim shumë të thjeshtë

   Kulla e Babelit: Legjenda që lindi nga Etemenanki i Babilonisë

   Procesi i Rusisë kundër Gorbaçiovit: Minutë pas minute

   Nga se vdiq udhëheqësi i madh mongol Genghis Khan? Ja hipoteza më e fundit

   Përpara Holokaustit, naz istët planifikuan t’i zhvendosnin hebrenjtë në Madagaskar

   Çfarë ndodhi me sozinë e Stalinit?

    07/04/2021

    Horoskopi i Paolo Fox, e enjte 8 Prill 2021

    Dashi Hëna, Venusi dhe Dielli i favorshëm ju japin një takim të veçantë. Ata që jetojnë dy histori në të…
    06/04/2021

    HOROSKOPI / Parashikimi i astrologut PAOLO FOX, e mërkurë 7 prill 2021

    Dashi Eshtë e rëndësishme të filloni përsëri, është e rëndësishme të përfshiheni dhe gjithashtu të jeni të vetëdijshëm për atë…
    06/04/2021

    Dy shenjat më me fat për sot, e martë 6 prill 2021

    Këto janë dy shenjat më me fat për ditën e sotme: DEMI Sot do e shihni botën me ngjyra dhe…
    05/04/2021

    Këto tre shenja të HOROSKOPIT, nuk heqin dorë kurrë nga ajo që duan

    Personat që kanë lindur në këto shenja të Horoskopit, e dinë mirë se janë në gjendje të marrin gjithçka që…
    05/04/2021

    Zgjidhni një imazh dhe zbuloni personalitetin që fshihet brenda jush

    Bota në të cilën jetojmë është ndryshe nga sa ishte dhjetë, pesë, apo edhe një vit më parë. Falë mediave…
    05/04/2021

    Horoskopi i PAOLO FOX për ditën e martë, 6 prill 2021

    Dashi Ju keni një pengesë të fundit për të kapërcyer sipas parashikimeve të Paolo Fox, por ju jeni përsëri në…
     05/07/2020

     FOTOGRAFITE / “Parajsa” e alpeve shqiptare

     Lumi i Shalës në liqenin e Komanit është kthyer  vitet e fundit në një nga vendet më tërheqëse lumore të…
     05/07/2020

     Fshati shqiptar që konkurron me jugun e Francës

     Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamje nga transformimi i fshatit turistik të Dhërmiut. “Mirëmëngjes dhe me këtë tjetër fshat…
     18/04/2019

     Fotografi shumë të rralla, që tregojnë Notre Dame në vitet 1800

     Guri i parë i Katedrales së Notre-Dame, në Paris, u vendos nga Papa Aleksandri III, në vitin 1163, i cili…
     18/03/2019

     Dhjetë kopshte të mrekullueshme, ku ka gjithnjë pranvera

     Ka vende ku dimri nuk vjen kurrë. Ne jemi natyrisht në pjesët më të butë ose madje edhe të nxehtë…
     12/03/2019

     20 fotografi kafshësh, që do jua shërojnë shpirtin më shumë se psikoterapia

     Disa kafshë kanë një aftësi të jashtëzakonshme të të sjellin buzëqeshjen, edhe kur je e mërzitur. Qoftë kur janë shumë…
     19/11/2018

     20 vende që do ju bëjnë të harroni se ndodheni në Planetin Tokë

     Ka kaq shumë vende të mahnitshme në Tokë, të bëra nga njeriu dhe nga natyra, por disa prej tyre duken…
     16/11/2018

     FOTO: Kuqja e madhe

     Shkretëtirën Namibit shtrihet për më shumë se dy mijë kilometra përgjatë bregut të Afrikës Perëndimore, mes Angolës, Namibisë dhe Afrikës…
     16/11/2018

     FOTO: Jepu pedaleve, ose vdis

     Në këtë foto shfaqen rreth pesëdhjetë çiklistë të guximshëm që morën pjesë në një garë masive përgjatë cirkuitit më të…
     23/07/2018

     Foto misterioze të mrekullive, që Toka i ka fshehur në fundin e oqeaneve

     E dimë që treçereku i planetit është ujë. Nëse ka gjëra kaq të pabesueshme mbi tokë, imagjinoni mrekullitë që mund…
     05/07/2018

     Koleksioni privat i fotove të një ushtari, që iu vodh censurës së Luftës së Parë Botërore

     Ushtari amerikan, James Moses mori pjesë në Luftën e Parë Botërore si shofer ambulance në shërbim të ushtrisë franceze, duke…
     Back to top button
     Close
     Close