14/01/2022

  Pse dëshirojmë të udhëtojmë: Historia e pa-rrëfyer se si u bëmë turistë

  14/01/2022

  Misteri afrikan: Pse Covid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

  14/01/2022

  Zigmunt Bauman, cili është sekreti i lumturisë sipas teoricienit të shoqërisë fluide

  14/01/2022

  Sfidat e sigurimit të Energjisë Elektrike me kosto të ulët, për klientët e kualifikuar

  12/01/2022

  Çfarë do të ndodhë këtë vit në Evropë? Ja cilët janë 4 skenarët

  12/01/2022

  Psikologjia e narcizismit

  12/01/2022

  Pse ndjejmë nostalgji?

  11/01/2022

  DÉJÀ VU

   14/01/2022

   HOROSKOPI i Paolo Fox për ditën e shtunë, 15 JANAR 2022

   DASHI Në këtë periudhë ju po përpiqeni të organizoni të ardhmen tuaj edhe nëse pengesat janë gjithmonë pranë. Ndonjëherë ndërhyrjet…
   14/01/2022

   Femrat e këtyre shenjave të HOROSKOPIT konsumohen nga xhelozia!

   Kur bëhet fjalë për xhelozinë, këto gra janë mjeshtre! DEMI Femrat e Demit janë natyrshëm posesive. Shumë të lidhura me…
   13/01/2022

   HOROSKOPI i Paolo Fox për ditën e premte, 14 janar 2022

   DASHI Hëna në shenjë sigurisht që sjell gëzim dhe në këtë moment ndjeni gjithashtu se gjërat kanë filluar të funksionojnë.…
   13/01/2022

   Test personaliteti: Cilin ndryshim dallove të parin në foto? Zbulo çfarë tregon kjo gjë për ty.

   Ky test është mjaft i thjeshtë, mjafton të shohësh me vëmendje foton majtas dhe djathtas dhe të mbash nëmendje ndryshimin…
   12/01/2022

   Horoskopi i Paolo Fox për ditën e enjte, 13 janar 2022

   DASHI Në këto 24 orë keni forcë të madhe për shkak të pranisë së Hënës dhe Merkurit të favorshëm. Nuk…
   11/01/2022

   Horoskopi i Paolo Fox për ditën e mërkurë, 12 janar 2022

   DASHI Ju jeni tipa luftarakë dhe kur mendoni se keni të drejtë nuk jeni të gatshëm të pajtoheni me askënd.…

    Pse dëshirojmë të udhëtojmë: Historia e pa-rrëfyer se si u bëmë turistë

    Kush ishte Janusi, perëndia romak i fillimeve dhe mbarimeve?

    A po bëhet sërish pagan Perëndimi?

    Kush e fitoi Luftën e Ftohtë?

    Pesë qytetet e famshme të lashtësisë, që sot nuk ekzistojnë

    Dhjetë zbulimet arkeologjike më magjepsëse të vitit 2021

    Forum / Pse u shemb Bashkimi Sovjetik, dhe a e pret i njëjti fat Rusinë e Putinit?

    Bashkimi Sovjetik është ende gjallë, edhe 30 vjet pas shpërbërjes së tij formale

    Katër të vërteta të lashta, që do t’iu ndihmojnë të bëni një jetë cilësore në ditët e sotme

    A u zhvillua vërtet “Ndeshja e Vdekjes”, midis nazistëve SS dhe një ekipi ukrainas të futbollit?

    Back to top button
    Close
    Close