19/09/2021

  Pse kriptovalutat janë shumë të suksesshme në vendet në zhvillim?

  19/09/2021

  Si arrijnë arkeologët të deshifrojnë gjuhët e vdekura?

  19/09/2021

  Matteo Messina Denaro, ku është bosi aktual i “Cosa Nostra”-s, një ndër njerëzit më të kërkuar në botë

  19/09/2021

  A do t’i tejkalojnë tmerret e këtij shekulli, ato të shekullit XX?

  18/09/2021

  Nga Edgar Alan Po, tek Shekspiri: Pesë mistere letrare magjepsëse, që nuk janë zgjidhur asnjëherë

  18/09/2021

  Si do të përfundojë pandemia e Covid-19?

  18/09/2021

  Pse është e pamundur të hiqet dorë nga kapitalizmi (por jo korrigjimi i tij)

  17/09/2021

  Kur diktatorët “gjejnë” Zotin

   19/09/2021

   Dy shenjat më me fat për sot, e hënë 20 shtator 2021

   Dy shenjat më me fat për sot, e hënë 20 shtator 2021: GAFORRJA Kjo do jetë dita e sukseseve dhe…
   19/09/2021

   Të jesh inteligjent është bekim. Ja tre shenjat më inteligjente të horoskopit

   Të jesh inteligjent në personalitet është një bekim. Jo të gjithë janë të bekuar me inteligjencë, disa e kalisin atë…
   19/09/2021

   Horoskopi i Paolo Fox për ditën e hënë, 20 Shtator 2021

   Dashi Në dashuri, kjo është një ditë pozitive pasi Hëna është e favorshme. Flisni për dashurinë me personin e duhur.…
   19/09/2021

   Horoskopi JAVOR i Paolo Fox, nga 20 deri 26 shtator 2021

   Dashi Javën e ardhshme do të jetë radha e Diellit për të hyrë në Peshore më 22 shtator. Ju me…
   19/09/2021

   Cila letër ju pëlqen më shumë? Zgjidhni njërën dhe zbuloni se çfarë do t’ju ndodhë së shpejti

   Njerëzit kanë besuar në profecitë që nga kohërat e lashta. Njerëzimi gjithmonë ka dashur të dijë se çfarë e pret…
   19/09/2021

   Zgjidhni një diell dhe do të merrni një mesazh të mençur për të ardhmen tuaj të afërt

   Dielli i parë Ndonjëherë ëndrra juaj e madhe fle në paqe në vetëdijen tuaj, në mënyrë që t’i kushtoni vëmendje…

    Pse u shemb qytetërimi Maja?

    Letrat e pabotuara: Ja si Alois Hitler e nxiti djalin e tij të bëhej përbindëshi që e njohin të gjithë

    Historia e vërtetë e 11 shtatorit 2001

    Historia është e gabuar: Ja pse Lufta e Parë Botërore nuk përfundoi në vitin 1918

    Blitzkrieg-u brutal. Si u pushtua Polonia në vitin 1939

    Marrëdhëniet greko-turke: Dy shekuj rivalitet i vazhdueshëm

    “I Madhërishmi” Lorenco de Mediçi: Jeta e jashtëzakonshme e “tiranit të iluminuar” të Firences

    Hanibali: Gjenerali kartagjenas që i tmerroi romakët

    Si “shkëmbimi kolombian” solli globalizimin… dhe sëmundjet

    Zërat e Perëndive. Orakujt e botës së lashtë

    Back to top button
    Close
    Close