19/10/2021

  Kriza i gazit i ka rrënjët shumë më të thella sesa Rusia

  19/10/2021

  Si ta shpjegojmë valën e urrejtjes që shohim sot nëpër botë? Përgjigjet i gjejmë ende tek filozofja Hana Arend

  19/10/2021

  Kur do ta dëgjojmë fjalimin tjetër mbi Perden e re të Hekurt?

  19/10/2021

  Nëse do të jetë një fuqi globale, Bashkimi Evropian s’duhet të heqë dorë nga zgjerimi

  18/10/2021

  Po sikur Universi të mos ketë pasur kurrë një fillim?

  18/10/2021

  Rendi i ri ndërkombëtar kërkon nga Gjermania më shumë përgjegjësi për sigurinë evropiane

  17/10/2021

  A është Kristofor Kolombi fajtor, për të gjitha plagët sociale të botës?

  17/10/2021

  Suksesi i vaksinave mRNA ndaj Covid-19, i hap rrugën një gjenerate të re ilaçesh kundër tumoreve

   19/10/2021

   Horoskopi i Paolo Fox për ditën e mërkurë, 20 tetor 2021

   Lexoni horoskopin e Paolo Fox për ditën e mërkurë, 20 Tetor 2021. Ditët kalojnë shpejt dhe ja ku erdhi e…
   19/10/2021

   Shenjat e horoskopit që bëjnë mirë të mos lidhen me njëra tjetrën. Nuk kanë përputhshmëri…

   Çdo shenjë mund të dashurohet me çdo shenjë tjetër. Por sipas përputhshmërisë së horoskopit, jo të gjitha lidhjet e dashurisë…
   18/10/2021

   Horoskopi i Paolo Fox për ditën e martë, 19 tetor 2021

   Dashi Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të keni një ngarkesë të mirë të energjisë dhe forcës shtesë, falë kalimit…
   17/10/2021

   Si nis java juaj? HOROSKOPI i Paolo Fox, e hënë 18 tetor 2021

   Dashi Do të të mungojë një udhëtim, për të qenë diku, ku në raste të tjera jeni argëtuar dhe jeni…
   16/10/2021

   Këto shenja të Horoskopit krijojnë probleme kudo që shkojnë

   Në zodiak, këto janë shenjat që janë gjithmonë gati për një luftë ose konfrontim, pa u shqetësuar shumë për pasojat…
   16/10/2021

   Këto janë tre gratë më hakmarrëse të Zodiakut

   Këto gra nuk mund të injorojnë asnjë ngjarje negative dhe janë të afta të mbajnë mëri gjatë gjithë jetës së…

    Mrekullia: 10 vëllezër shkuan në luftë, dhe të gjithë u kthyen gjallë në shtëpi

    Historia magjepsëse e “Orient Express”, mbretit të trenave, dhe trenit të mbretërve

    Si e sfidoi Rilindja Evropianë Kishën, dhe ndikimi i saj në Reformimin e Krishtërimit

    Misteri: Një murg italian shkroi mbi Amerikën 2 shekuj para ekspeditës së Kristofor Kolombit

    Sun Tzu vs Carl Von Clausewitz: Kush ishte strategu më i madh i të gjitha kohërave?

    Kush e shpiku kartën e identitetit?

    Monte Nuovo, vullkani i fjetur që mund të shkatërrojë Evropën

    Disa fakte që ndoshta nuk i dinit për Ana Frank dhe “Ditarin” e saj…

    Mallkimi i tij tmerroi Evropën: Kush ishte Zhak dë Molej, Mjeshtri i fundit i Madh i Kalorësve Tempullarë

    Misteri 60-vjeçar: Kush e vrau kreun e OKB-së Dag Hammarskjöld?

    Back to top button
    Close
    Close