28/11/2021

  Çfarë është kultura?

  28/11/2021

  Emigrantët si një armë për shantazh dhe destabilitet

  26/11/2021

  Nga Nikaragua në Kinë, ja si autokratët i kanë tradhtuar premtimet e revolucionit

  26/11/2021

  Çfarë ndodhi herën e fundit, kur Perëndimi e braktisi vendin tim

  26/11/2021

  Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

  24/11/2021

  Nëse Perëndimi është i lëkundur, Ballkani do të zhytet sërish në luftë

  23/11/2021

  A po gënjejnë më shumë njerëzit, që nga lindja e mediave sociale dhe telefonave inteligjentë?

  23/11/2021

  Pse teoritë e kundërshtarëve të vaksinave, gjejnë një terren pjellor në Ballkan

   24/11/2021

   Ligji i tërheqjes, ja se si gjen zbatim për shenjat e zodiakut

   Gjithçka që na ndodh në jetë është fryt i mendimeve tona: ky është ligji i tërheqjes. Po si funksionon në…
   23/11/2021

   Horoskopi i Paolo Fox për ditën e mërkurë, 24 nëntor 2021

   Ky është horoskopi i Paolo Fox për ditën e mërkurë, 24 nëntor 2021. Ditët ikin dhe ja ku jemi tashmë…
   23/11/2021

   Eshtë me fat kush ka një mikeshë zemre të lindur në këto shenja të HOROSKOPIT

   “Friendship never ends” – “Miqësia nuk merr fund kurrë”, këndonin Spice Girls që në vitet 90. Por miqësia, sidomos këto…
   23/11/2021

   Engjëjt mbrojtës: Zbuloni tuajin, bazuar në Shenjën e Horoskopit

   Që nga fëmijëria, na kanë treguar për këto prani të dobishme pranë nesh, të quajtura engjëj. Besoni apo jo, është…
   23/11/2021

   4 shenjat e HOROSKOPIT, më “alergjike” ndaj martesës

   Midis dymbëdhjetë shenjave të zodiakut ka katër që hyjnë plotësisht në kategorinë “alergjike ndaj martesës”. Ai lloj njerëzish – burrë…
   23/11/2021

   Horoskopi i Brankos për sot, e martë 23 nëntor 2021

   Ky është horoskopi i Brankos për sot, e martë 23 nëntor 2021. Hëna do të ndriçojë jetën sentimentale të shenjave…

    FAKTORI PANDEMI / A mundet sëmundja të shkatërrojë një perandori?

    Sa pushtet i duhet besuar një personi të vetëm?

    A mund të shkatërrohet një perandori nga tradita?

    HISTORI / Si filluan “telashet” në Irlandën e Veriut, që në 30 vjet shkaktuan mijëra viktima

    Mesdheu: Udhëkryqi i qytetërimeve botërore

    Si u themelua Turqia moderne nga Mustafa Kemal Ataturku

    Pesë kulturat e popujve të lashtë dhe më luftarakë në botë

    Hakmarrja e Pierre Picaud, historia reale që frymëzoi romanin e famshëm “Konti i Montekristos”

    Ka shpëtuar miliona jetë! Pse vaksinimi i detyrueshëm nuk është gjë e re

    Historia e Parajsave në librat e shenjtë:Si janë, ku ndodhen dhe çfarë premtojnë ato

    Back to top button
    Close
    Close