04/12/2021

  Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore: Nga Ana Frank, tek trenat me flori të grabitur

  04/12/2021

  A do ta përfshijnë gjithë Evropën, bllokimet dimërore ndaj Covid-19?

  04/12/2021

  Umberto Eco: Idiotët dhe shtypi i përgjegjshëm

  03/12/2021

  Dhjetë faktet, që ndoshta nuk i dini mbi vrasjen e Xhon Kenedit

  03/12/2021

  Si “vdesin” institucionet ndërkombëtare

  03/12/2021

  “Vijat e kuqe” të Evropës

  01/12/2021

  A korrupton pushteti?

  01/12/2021

  Dështimi i komunizmit: Leksioni mbi vlerën e kapitalizmit, të cilin Lenini e mësoi shumë vonë

   05/12/2021

   Horoskopi JAVOR i Paolo Fox: Parashikimet nga 6 deri në 12 dhjetor 2021

   Lexoni horoskopin e Paolo Fox për javën nga 6 deri në 12 dhjetor 2021. Cilat do të jenë shenjat më…
   05/12/2021

   Horoskopi i Paolo Fox për ditën e hënë, 6 dhjetor 2021

   Ky është horoskopi i Paolo Fox për ditën e hënë, 6 dhjetor 2021. Ndërsa e diela po i afrohet fundit,…
   04/12/2021

   Horoskopi i Paolo Fox për ditën e diel, 5 dhjetor 2021

   Ky është horoskopi i Paolo Fox për të dielën 5 dhjetor 2021. Hëna do të lëvizë në qiellin e Bricjapit…
   04/12/2021

   Të heqin dorë? Kurrë! Këto shenja HOROSKOPI janë më punëtoret dhe këmbëngulësit!

   Asgjë dhe askush nuk mund të qëndrojë mes këtyre njerëzve dhe qëllimeve të tyre. Dashi Të lindurit e Dashit, megjithë…
   03/12/2021

   Horoskopi i Paolo Fox për ditën e shtunë, 4 dhjetor 2021

   Ky është horoskopi i Paolo Fox për të shtunën, 4 dhjetor 2021. Hëna do të vazhdojë të gjallërojë jetën e…
   03/12/2021

   Shenjat e ZJARRIT në HOROSKOP: 5 gjërat që duan gjithmonë

   Nëse i njihni, e dini cilat janë tiparet më të mira për t’i pasur pranë: ja cilat janë dëshirat e…

    Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore: Nga Ana Frank, tek trenat me flori të grabitur

    Dhjetë faktet, që ndoshta nuk i dini mbi vrasjen e Xhon Kenedit

    Dështimi i komunizmit: Leksioni mbi vlerën e kapitalizmit, të cilin Lenini e mësoi shumë vonë

    Si lindi alfabeti

    FAKTORI PANDEMI / A mundet sëmundja të shkatërrojë një perandori?

    Sa pushtet i duhet besuar një personi të vetëm?

    A mund të shkatërrohet një perandori nga tradita?

    HISTORI / Si filluan “telashet” në Irlandën e Veriut, që në 30 vjet shkaktuan mijëra viktima

    Mesdheu: Udhëkryqi i qytetërimeve botërore

    Si u themelua Turqia moderne nga Mustafa Kemal Ataturku

    Back to top button
    Close
    Close