Zodiak Ditor

Parashikimi i astrologut italian Paolo Fox për ditën e enjte, 26 Dhjetor 2019

DASHI

Ditët e së enjtes dhe të premtes janë me rënie. Në këto 48 orë do të ishte më mirë të shmangni tensionet dhe situatat që mund të shkaktojnë lodhje. Fundi i vitit që po afron, megjithatë, do të jetë interesant. Këto ditë ju jeni të zhytur në mendime dhe mendimet tuaja kryesisht kanë të bëjnë me punën. Sidoqoftë, nuk ka asgjë për t’u frikësuar: ajo që tani ju duket e pasigurt, do të kthehet të jetë pozitive në Mars dhe Prill. Horoskopi së shpejti do të jetë shumë pozitiv për çështjet profesionale. E shtuna dhe e diela ditë premtuese në lidhje me marrëdhëniet romantike.

DEMI

Në ditën e Shën Stefanit Hëna, Jupiteri, Saturni dhe Dielli janë të favorshëm. Yjet këtë vit duket se dëshirojnë t’ju urojnë fat. Ju jeni një shenjë tokësore, kështu që ju doni të ndërtoni dhe fjalët nuk janë të mjaftueshme. Ata që tregojnë përralla nuk do t’ju pëlqejnë më dhe prandaj ju mund edhe të mbyllni marrëdhëniet e ngushta me ata që ju duken që nuk janë më në anën tuaj. Eshtë një ditë interesante dhe emocionuese të enjten.

BINJAKET

E enjtja është shumë më e mirë, edhe falë tejkalimit të kundërshtimit të Hënës. Në fakt, dy ditët e fundit kanë qenë shumë të rënda edhe në një nivel fizik, prandaj duhet të rikuperoni energji. E shtuna dhe e diela do të jenë ideale për ndjenjat. Jo të gjithë kanë kaluar një Krishtlindje të lumtur dhe paqësore, kështu që do të jetë e përshtatshme të rikuperoni këtë qetësi gjatë fundjavës.

GAFORRJA

Ju duhet të përpiqeni të eleminoni çdo formë melankolie nga jeta juaj. Në këto ditë, edhe çifte të lidhura ngushtë mund të vërejnë disa shqetësime të vogla. Këto janë dy ditë që duhet t’u vini gjoksin, veçanërisht nëse duhet të punoni edhe gjatë festave. Duhet pak durim edhe në një nivel fizik.

LUANI

E enjtja funksionon dhe për të paktën 48 orë mund të flisni për dashuri me një intensitet të madh dhe mbase madje të zgjidhni një problem. Fatkeqësisht, e shtuna dhe e diela mund të kenë disa probleme që lidhen me dashurinë ose miqësinë. Duhet pak më shumë kurajo se zakonisht.

VIRGJERESHA

Në krahasim me 48 orët e fundit, ditët e enjte dhe të premte janë më të mira. Kohët e fundit, në fakt, ka pasur diskutime të vogla ose një rënie të vogël nga pikëpamja fizike, kështu që duhet të rimëkëmbeni. Jupiteri, Saturni dhe Dielli janë në favorin tuaj, kështu që viti 2020 do të jetë një vit shumë i rëndësishëm dhe këto ditë janë thjesht kalimtare. Prandaj, të gjitha vështirësitë që lidhen me muajin dhjetor do të tejkalohen.

PESHORJA

Dita e Shën Stefanit është me rënie, kështu që këshilla është t’i bëni gjërat me qetësi. Ju mund të përjetoni momente acarimi të madh së bashku me shenjat e Luanit dhe Akrepit. Këto 48 orë nuk sjellin bezdi të tepërt, por ato gjithashtu mund t’ju vendosin kundër një anëtari të familjes ose një personi që nuk është në anën tuaj gjatë kësaj periudhe. Kujdes dhe vëmendje duhet t’i kushtohet shëndetit.

AKREPI

Në këtë ditë po ndiheni pak nervozë dhe në fakt disponimi juaj ka qenë pak i lëkundur kohët e fundit, ashtu si ditët që po përjetoni. Këshilla është që të lëvizni në këto 48 orë nëse duhet të bëni kërkesa të veçanta në dashuri dhe në punë. Ditët e së enjtes dhe të premtes në të vërtetë do të jenë më të mirat e kësaj jave.

SHIGJETARI

Pjesa e dytë e javës është në anën tuaj, kështu që të shtunën dhe të dielën, Hëna do të jetë e favorshme. Qielli është i rëndësishëm për marrëdhëniet me të tjerët, për dashurinë, por edhe për ndërmarrjet e mëdha. Në fakt, gjithnjë e më shumë ju keni ide të shkëlqyera dhe frymëzime të shkëlqyera që mund të realizohen falë bashkëveprimit të vitit të ri që tani do të vijë.

BRICJAPI

Jupiteri, Saturni dhe Dielli janë të favorshëm dhe në aspekt të shkëlqyeshëm në krahasim me Uranin. Eshtë një përqendrim shumë i rëndësishëm i planetëve, kështu që ka plane të mëdha dhe ju ndjeni dëshirën për të reaguar. Edhe nëse jeni pak pesimistë herë pas here, mund të thuash që nuk hiqni dorë kurrë. Këto janë ditë të mira për dashuri.

UJORI

Shën Stefani sjell një horoskop të rëndësishëm që shënon një prelud të një fundjave shumë interesante. Në jetën tuaj shpesh ndodh që një miqësi të bëhet dashuri sepse përveç aspektit të jashtëm ju duhet të zbuloni një person të vërtetë në mënyrë që të keni një mënyrë lidhje edhe në një nivel mendor. Në vitin 2020 shumë do të heqin dorë nga nxitimi dhe do të duan të konfirmojnë gjërat, si profesionalisht ashtu edhe emocionalisht.

PESHQIT

Të enjten dhe të premten, do t’ju duhet pak më shumë qetësi. Kjo Krishtëlindje u kalua me disa mendime të tepruara ose me më pak njerëz si pika referimi. Për fat të mirë, pjesa e dytë e javës është me ju dhe ju shtyn të veproni. Do të jenë 48 orë shërim psikologjik dhe fizik. / meb.al

Leave a Reply

Back to top button