Zodiak Ditor

Parashikimi i astrologut PAOLO FOX për ditën e premte, 28 shkurt 2020

Dashi

Në përgjithësi, një fundjavë interesante ju pret. Sidoqoftë, duhet të thuhet se ka ende mendime që lidhen me ndryshime të caktuara të vendeve të punës që nuk kanë kaluar, ose që kanë të bëjnë me ndonjë përplasje apo problem të një natyre juridike a financiare. Ka një lajm të mirë: ju jeni në fund të të gjitha këtyre dyshimeve dhe ngatërresave. Në fakt, deri në prill po vjen një ndryshim i vogël. Ata që janë të sëmurë nuk duhet të kapen me njerëzit përreth tyre. Brenda të dielës 1 Mars 2020 do të jetë e mundur të takoni një person, ose të merrni një ftesë të veçantë.

Demi

Nëse do të ndërtoni diçka të rëndësishme me personin që e bën zemrën tuaj të rrahë, kjo është koha e duhur. Atëherë duhet të informoheni gjithashtu se brenda disa javësh Venusi do të jetë në shenjën tuaj. Tani do të jetë e mundur të rikuperoni një qetësi, nëse e kaluara e ka trazuar, por ju duhet ta merrni hap pas hapi të mos shpejtoni. Kini kujdes nga çështjet ekonomike sepse në periudhën e fundit shpenzimet kanë qenë të shumta dhe kanë tejkaluar shumë të ardhurat.

Binjakët

Në këtë fundjavë duket se ju mund të rikuperoni terrenin e humbur dhe dëshirën për të dashur. 48 orë do të jenë të rëndësishme për ndjenjat. Shumë tensione dashurie janë zgjidhur dhe madje edhe më të rinjtë e dinë tashmë se cila është gjëja e duhur. Dita më e mirë për të përballuar disa probleme do të jetë e diela 1 Mars 2020, por edhe për të marrë përgjigje ose pranuar ftesa interesante.

Gaforrja

Karakteri juaj është dukshëm i qetë, por ju e dini shumë mirë që duhet shumë pak për t’ju bërë të tronditeni. Nëse një histori nuk është e mirë, mund ta lini pa vuajtur, ose të sqaroni se çfarë nuk shkon. Gjatë javës keni përjetuar një moment konfuzioni të madh, por rikuperoheni. Një përvojë e re me një person të ri po lind, nga një krizë e kohëve të fundit. Ky person ka projekte dhe interesa të reja që do të zbatohen në një kohë të shkurtër.

Luani

Fundjava që vjen është pak me polemika për sa i përket ndjenjave, jo aq të Premten, por të Shtunën dhe të Dielën. Të gjitha marrëdhëniet që nuk janë të vlefshme, ose që janë testuar rëndë dhe në krizë, duhet të menaxhohen me kujdes. Në këtë pikë, ju duhet të kuptoni se çfarë dëshironi. Me ardhjen e pranverës, pikërisht për këto arsye, do të duhet të eleminoni diçka nga jeta juaj ose të përballeni me një ndryshim.

Virgjëresha

Kjo që po vjen është një fundjavë e qetë. Sidoqoftë, gjithnjë e më shumë lind dëshira për të debatuar, sepse nuk hyni tek njerëzit që premtojnë së pari, por më pas nuk i mbani premtimet. Shmangni kthimin tek emocione që tani janë harruar. Puna po shkon mirë, ka propozime të vogla që do të luajnë një rol të rëndësishëm në karrierën tuaj në muajt e ardhshëm. Në fakt, shumë do të kenë një mundësi për të shfrytëzuar brenda një kohe të shkurtër.

Peshorja

Duhet pak maturi në dashuri. Kjo nuk do të thotë që ka një krizë, por në këtë fazë nuk dukeni plotësisht të bindur për atë që dëshironi. Shumë do të duhet të luftojnë për çështje të vogla në vendin e punës, të tilla si një faturë e shërbimeve të papaguara, ose ndonjë problem tjetër që ndikon në jetën e zakonshme të përditshme. Kjo trazirë mund të çojë gjithashtu në një të Dielë të sakrificës, kështu që do të duhet pak më shumë durim, veçanërisht brenda familjes.

Akrepi

Në vendin e punës do të jetë më mirë të mos bëni shumë gjatë kësaj të Premteje, në fakt ju keni të drejtë për një pushim të shkurtër. Nga dhjetori i vitit të kaluar jeni përpjekur të rikuperoni qetësinë, edhe nga pikëpamja fizike. Sidoqoftë, horoskopi është i mirë në dy ditët e ardhshme, të Premten dhe të Shtunën: takimet dhe idetë e mira janë të favorizuara. Ju nuk duhet të thoni jo nëse ka një ofertë pune që duket joshëse, megjithatë mendoni pak para se të përgjigjeni.

Shigjetari

Kjo është një periudhë e zjarrtë, në të cilën dikush nga ju është në gjendje të bëjë shumë gjëra. Venusi është gjithnjë në pamje të shkëlqyer dhe për këtë nuk përjashtohet mundësia që të lejoni veten të hyni në një marrëdhënie të mirë këto ditë. Ju mund të sillni emocione të reja nëse ka një person që ju intereson. Do të jetë e mundur të bëhen të qarta shumë gjëra. Sa më shpejt të jetë e mundur përpiquni të bëni diçka argëtuese dhe të relaksoheni.

Bricjapi

Në këtë periudhë nuk mbeteni me duart kryq, me të vërtetë po merreni me shumë çështje ose duhet të përballeni me probleme që vijnë nga faktorë të jashtëm. Menaxhimi i të gjitha situatave nuk ka qenë i lehtë dhe në fakt, këto ditë ju gjithashtu mund të vendosni të merrni pak kohë për veten. E gjithë kjo nuk përfshin kufij, por vetëm sfida që duhet të tejkalohen. Mundohuni të përfundoni gjithçka deri të Shtunën, 29 Shkurt nëse përballeni me një diskutim me një ish ose një anëtar të familjes.

Ujori

Këshilla është të përpiqeni të rikuperoni pak paqe në mjedisin sentimental. Në këtë fundjavë dashuria është ajo që rëndohet, ku mbase mund të transferoni disa probleme të lidhura me punën. Kjo situatë mund të bëhet e kërkuar apo edhe kritike për ata që kanë përjetuar një lidhje të vështirë për një kohë të gjatë. Mundohuni të jeni të kujdesshëm në këto ditë që mund të gjenerojnë agjitacion tepër të ekzagjeruar.

Peshqit

Zemra juaj po rreh shpejt, por duhet të dëgjoni edhe horoskopin e partnerit tuaj për të kuptuar se çfarë mendoni për të. Do bëni plane të mëdha me personin e duhur nga ana juaj. Ju nuk do të hiqni dorë nëse dikush humbet ose kërkon kohë, përkundrazi mund të bëni edhe një skenë për të tërhequr vëmendjen. Ka emocione që vijnë të Dielën. Kjo është një periudhë me fat për ata që kanë një aktivitet që lejon më shumë të ardhura. / meb.al

 

Leave a Reply

Back to top button