Zodiak

Zbuloni se çfarë lloj nëne jeni, në bazë të shenjës tuaj të Horoskopit

A doni të dini se çfarë lloj nëne jeni sipas shenjës suaj të zodiakut? Mos hezitoni të kërkoni këshilla te astrologjia.

Pak njerëz e dinë, megjithatë, se është e mundur të zbulohen veçoritë e caktuara të personalitetit të nënës thjesht duke iu referuar astrologjisë.

Ka gra që mbeten të pavarura edhe kur ato kanë një fëmijë, janë ato që duan të krijojnë një marrëdhënie të thellë me to, ato që përpiqen të jenë më të rrepta… Një gjë është e sigurtë: se ka mënyra të ndryshme për të qenë një prind i përsosur.

Le të gjejmë se çfarë nëne jeni bazuar në shenjën e tuaj të zodiakut:

Dashi – Të pavarura- Nënat e shenjës së Dashit janë gra të pavarura, të cilat pavarësisht sakrificave të panumërta për fëmijët e tyre, duan të mbajnë identitetin e paprekur, duke vazhduar të ndjekin qëllimet e tyre. Natyrisht, ato e dinë se duhet të heqin dorë nga diçka kur një fëmijë arrin në familje, por ato besojnë fuqishëm në barazinë gjinore dhe do të ndajnë detyrat e shtëpisë me partnerin.

Demi – Super e organizuar – Fëmijët duhet të ndjekin një rutinë dhe nënat e shenjës së demit janë ato që mund t’i zbatojnë më mirë rregullat në shtëpi. Megjithëse mund të duken si gra të paqëndrueshme, ato mund t’u japin fëmijëve një ndjenjë sigurie. Çdo ditë do të organizohet në çdo detaj.

Binjakët – Rinore – Gratë e shenjës së Binjakeve janë komunikues, të gëzuara dhe gjithmonë në hap me kohën. Kur ata bëhen nëna nuk heqin dorë nga të gjitha ato gjëra që i bëjnë ato të ndjehen të gjalla, në të vërtetë, ato do të transmetojnë pasionin e tyre për modernitetin tek fëmijët. Falë mentalitetit të tyre të fundit, ato do të bëhen miqtë më të mirë të fëmijëve të tyre.

Gaforrja – E Ëmbël – Nëna e shenjës së gaforres është shumë e ëmbël në natyrë, veçanërisht me fëmijët. Familja është gjithçka për të dhe ajo nuk ka frikë ta provojë. Nëse kjo është një festë, një shëtitje në mbrëmje apo një shëtitje e thjeshtë, nuk ka rëndësi, do të kalojë shumë kohë me fëmijët e saj, duke i vënë nevojat e tyre në radhë të parë të prioriteteve të saj.

Luani- Lozonjare – Nëna e shenjës së Luanit është më e gjalla dhe me energjikja e zodiakut. Ajo është e dashur, e gëzuar, e urtë dhe është përkrahëse e përkryer për fëmijët. Ajo nuk do të humbasë asnjë një mundësi për t`i treguar fëmijëve anës se saj të këndshme, me kusht që të kryejnë detyrat e tyre së pari.

Virgjëresha – Vetë-besim – Çdo nënë është e mbingarkuar nga një sërë pasigurish kur një fëmijë rritet, por gratë e shenjës së virgjëreshës janë kaq racionale sa ato mund të përballen me çdo sfidë me kokën lartë. Ato dinë gjithçka për jetën si prindër, qëllimi i tyre është t’i kthejnë të vegjlit në “gjeni” të vegjël.

Peshorja – Të duruara – Nënat e e shenjës së Peshores e dinë se fëmijët ndonjëherë mund të bëjnë prapsira, por ato kanë aftësinë për të mbajtur qetësinë madje edhe përballë “tragjedive” të vogla. Ato kanë një durim të pabesueshëm, edhe pse nuk e mendojnë dy herë për t’u bërë të rrepta kur është e nevojshme.

Akrepi – Intuitive – Gratë e shenjës së Akrepi janë të forta dhe të vendosura, duan të jenë udhëheqës brenda familjes. Ato kanë një intuitë veçanërisht të zhvilluar dhe do të jenë në gjendje të kuptojnë kur ata duan të qëndrojnë vetëm ose, përkundrazi, duan shoqërinë e ëmbël të prindërve të tyre. Kjo karakteristikë i bën ato nënat ideale.

Shigjetari – Aventureske – Nëna e shenjës së Shigjetarit është një grua që jeton jetën e saj në një mënyrë super aktive, pa u ndalur kurrë, pa u frikësuar kurrë. Ajo dëshiron të zgjerojë horizontet e saj, të kalojë kufijtë, natyrisht duke u përpjekur për ta transmetuar këtë pasion për aventurën tek fëmijët e saj. Shpresa është se të vegjlit e tyre janë në gjendje të bëhen “multikulturorë”.

Bricjapi – Një punëtore e madhe – Bricjapi është një shenjë e rreptë, të cilës nuk i pëlqen të lirojë sentimentalizmin e panevojshëm dhe që është gjithmonë shumë racionale. Nënat që kanë lindur në këtë pjesë të vitit do të bëjnë gjithçka për t’u siguruar fëmijëve të tyre një stabilitet të caktuar ekonomik, madje edhe me koston e punës së madhe.

Ujori – Origjinale – Ujori është shenja më e çuditshme e zodiakut, e cili duket se jeton në një botë të vet. Kur gratë e lindura në këtë pjesë të vitit bëhen nëna, ata nuk e humbasin këtë frymën e tyre origjinale, në të vërtetë, ato përpiqen t’i bëjnë fëmijët e tyre të kuptojnë se jeta është një dhe se duhet të jetojnë në maksimum.

Peshqit – E ndjeshme – Gruaja e shenjës së peshqve është një ëndërruese e lindur që bën gjithçka për të kuptuar se me çfarë lloj njerëzish ajo përballet, madje edhe kur është fjala për fëmijët e saj. Mundohuni të krijoni një marrëdhënie të bazuar në ndjeshmëri me ta, në mënyrë që të kuptoni ndjenjat e tyre me një shikim të vetëm. Gjëja e pabesueshme është se në shumicën e rasteve ajo ka sukses. /tch/

Back to top button