Zodiak

Horoskopi 2022: Tre këshilla që duhen ndjekur për vitin e ri, nga secila shenjë

Jeto, dashuro, buzëqesh. Rekomandimi më i mirë që mund t’u bëjmë atyre që duam. Por çfarë duhet të presim, apo çfarë duhet të synojmë, gjatë vitit 2022?  Le të përpiqemi të kuptojmë, shenjë për shenjë, cilat do të jenë pikat, fushat dhe drejtimet fituese që duhen respektuar për të mos gabuar kurrë me yjet e vitit që vjen.

Dashi

Rroftë vera!  Kjo është koha kur Jupiteri do të jetë me ju (kjo do të ndodhë nga 10 maji deri në fund të tetorit), ajo stinë në të cilën (sidomos për ata që kanë lindur në mars) do të jetë vërtet e lehtë të përpiqeni të rriteni dhe të bëni premtime. Dhe më pas Komunikimet e Mëdha që Marsi, duke u dukur mirë nga fundi i gushtit e në vazhdim, do t’ju mundësojë, duke ju dhënë një vjeshtë të qëndrueshme në lidhje. Tregoni durim dhe mirëkuptim me ata që nga janari deri në fillim të marsit mund t’ju kërkojnë më shumë se zakonisht, për shkak të një Venusi që do të insistojë në rëndësinë e duhur për t’iu përkushtuar një personi të afërt.

Demi

Mirupafshim zonë komforti, është e ndaluar të qëndroni të mbërthyer pas të zakonshmes, ose të mos jeni të hapur ndaj përvojave, arkitekturave dhe gjeografive të reja. Jupiteri, nga janari deri në maj, do t’ju shtyjë të zgjeroni horizontet tuaja dhe do të ishte një mëkat i vërtetë të mos e dëgjonit. Angazhohuni nga gushti e tutje, kur Marsi do t’ju shtyjë të tendosni muskujt dhe rrisni cilësitë, kur yjet do t’ju bindin të jeni më të guximshëm me testet, me të gjitha llojet e sfidave. Është gjithashtu e rëndësishme të planifikoni, të ndërtoni fatet tuaja në tre muajt e parë të vitit të ri, së bashku me atë Venus që do të jetë në një zonë shumë solide, për t’ju ndihmuar të kuptoni më mirë kuptimin dhe gjerësinë e pasioneve.

Binjakët

Një kohë reagimesh, një kohë në të cilën Jupiteri do t’ju kërkojë të jeni në gjendje të demonstroni ekuilibër dhe aftësi për të bashkëpunuar me njerëzit që kanë rëndësi, për t’i dhënë peshë ideve, për t’i dhënë përmbajtje asaj që keni pasion. Angazhimet dhe ngarkesat, pasionet dhe vështirësitë do të alternohen nga gushti e në vazhdim, kur Marsi do të vazhdojë të qëndrojë në shenjën tuaj për një kohë shumë të gjatë.  Do të jetë e bukur, intensive dhe e rëndësishme, por bëni një pushim herë pas here. Vëllimi i ideve dhe mendimeve do të jetë i paqëndrueshëm, i paparashikueshëm, i vështirë për t’u imagjinuar, sepse Mërkuri shpesh do të hezitojë midis Tokës dhe Ajrit. Kur do të funksiononi më mirë? Sidomos në ditët e para të marsit, korrikut dhe më pas në tetor.

Gaforrja

Zgjeroni realitetin, thotë horoskopi juaj i vitit 2022. Si? Nëpërmjet atij Jupiteri që do të jetë në krahun tuaj nga 10 maji deri në fund të tetorit, duke ju dhënë vërtet një këndvështrim të ri për gjërat, duke ju kthyer prioritete që do ta bëjnë gjithçka shumë më interesante. Ndërkohë, mos ndaloni së qeni proaktiv me ata që doni, duke sfiduar një Saturn të izoluar dhe të shkëputur, por edhe atë Venus që nga janari deri në fillim të marsit do ta bëjë jo të lehtë punën e ëmbëlsisë. Së fundi, gjatë verës, kini parasysh punën, pra përpiquni të kuptoni se çfarë mesazhesh do t’ju rezervojë Jupiteri për sa i përket rritjes, profesioneve dhe qëllimeve.

Luani

Ndryshimet janë të paparashikueshme dhe Jupiteri e di shumë mirë këtë, i cili pasi të ketë ndaluar së peshuari dhe bllokuar disa situata, fillimisht do të bëhet neutral dhe më pas mik (në maj), duke i hapur rrugën mundësive krejtësisht të papritura verore. Vlerësoni qartësinë e zemrës, sepse do të jetë një dhuratë e mundur vetëm deri në qershor, kohë pas së cilës Saturni do të pushojë së funksionuari, ashtu si aftësia për të kuptuar, për të ndërvepruar me ata që doni, me ata që kanë një vend të rëndësishëm në të tashmen. Merreni me qetësi me shpenzimet, veçanërisht në ditët e para të marsit dhe më pas mes majit dhe qershorit, të gjitha për shkak të një Mërkuri që nuk është shumë i vëmendshëm ndaj financave.

Virgjëresha

Zgjidhni drejtimet e një dashurie, sepse Jupiteri do të jetë në opozitë solide deri në maj dhe më pas në fund të tetorit, me pak fjalë, është më mirë të punohet për një përcaktim të roleve, pozicioneve por mbi të gjitha të atyre ndjenjave. Mund t’ju bëjë të shkoni përtej dinamikës së zakonshme të një marrëdhënieje. Rezervoni energji dhe qëndrueshmëri, sidomos në punë, sepse Marsi pas verës do t’ju kërkojë një dozë shtesë angazhimi, këmbënguljeje dhe aftësie për të përballuar gjithçka që do t’ju ndodhë. Por besojini Venusit, atij planeti që deri në mars do t’ju ndihmojë të vini në praktikë si ëmbëlsinë ashtu edhe konkretësinë e nevojshme për gjithçka. Thjesht një fillim i mrekullueshëm.

Peshorja

Qëndroni larg garave verore. Sepse shpesh koha e butësisë shkakton krahasime të vështira për t’u kuptuar dhe që këtë vit do të bëheshin edhe më pak të dobishme apo inteligjente nga kundërshtimi i Jupiterit. Prandaj, është më mirë të pranoni këdo që keni pranë, pa tensione. Ose në pritje që Marsi, nga fundi i gushtit e në vazhdim, të ndezë kohën e forcës dhe pasionit më të mirë për Peshoren. Së fundi, mos i nënvlerësoni kurrë shenjat e vogla, siç mund t’ju ndodhë në pranverë, kur Jupiteri zgjeron gjëra të thjeshta por të rëndësishme, kur do të bëni mirë të besoni se fati mund të fillojë nga detajet dhe më pas të shkoni te arritjet e mëdha.

Akrepi

Jini të lumtur.  Sepse Jupiteri do të jetë më në fund energjia juaj miqësore, planeti i fortë dhe bujar që mund t’i përgjigjet cilësisë së së tashmes, të bëjë gjithçka ndryshe, duke u fokusuar te përmirësimi, mirëqenia dhe lehtësia. Mbani të ndezur joshjen – duke llogaritur favoret e Venusit – nga janari në mars dhe më pas përsëri në prill, gusht dhe nëntor, sepse do të jetë shumë e lehtë për ju. Së fundi, lëreni veten të përfshiheni në ide dhe iniciativa në vjeshtë, kur Marsi do të insistojë në çdo formë bashkëpunimi apo marrëdhënie praktike, profesionale, materiale. Një kohë jashtëzakonisht e gjatë për të provuar veten, por me dikë pranë jush.

Shigjetari

Jini fleksibël me fatin, sepse Jupiteri do të ndryshojë shpesh mendje dhe pozicion, duke ju kujtuar angazhimet dhe lidhjet deri në maj, duke ndezur fantazi, bukuri dhe argëtim në verë dhe më pas, në tetor, do të kthehet për t’ju kërkuar të rriteni, për të zgjidhur disa gjëra, realitetin. Mos u merrni me provokimet, jo të paktën nga gushti e në vazhdim, kur Marsi – me kokëfortësi në opozitë – do t’ju ​​testojë durimin me fjalët, gjestet dhe sjelljet e dikujt. Këtë vit duket se Hëna ka indikacione dhe kohë të sakta për zemrën. Dëgjojeni në mes të qershorit dhe fillim të dhjetorit, bëjeni për të kuptuar nëse dhe sa shumë ju intereson një dashuri.

Bricjapi

Fokusohuni te shkëmbimet dhe komunikimi, sepse këtë vit do të gjeni një mënyrë për të ndarë mendimet dhe synimet, sepse do të ketë momente të magjepsura (deri në maj dhe nga tetori e në vazhdim) në të cilat çdo formë marrëdhënieje dhe ndërveprimi do të jetë e lehtë, e rëndësishme më shumë se zakonisht. Jepni ëmbëlsisë, bëjeni nga janari në mars, pra kur Venusi i bukur do të insistojë te Bricjapi, kur preferoni harmoninë dhe mirësinë sesa seriozitetin dhe ashpërsinë. Balanconi shpenzimet falë atij Saturni që nuk do të ndalojë së mësuari se si të menaxhoni gjithçka që është materiale, konkrete. Dhe kjo në verë do t’ju japë lehtësi.

Ujori

Nga idetë tek faktet. Mesazhi i Jupiterit është mjaft i qartë, një planet që pas një viti në shoqërinë tuaj, do të ecë përpara nga janari, duke ju lejuar të transformoni (me pak fat) në realitet gjithçka që deri më tani vetëm kishit imagjinuar, menduar, ëndërruar. Forca më e madhe. Juaja? Me siguri që nga fundi i gushtit e në vazhdim, kur Marsi do të kryejë një trinë mahnitëse ajri, duke ju dhënë pasion, entuziazëm dhe energjinë e nevojshme për të bërë gjithçka që ndjeni, pëlqeni dhe ju intereson. Pranvera për të dashuruar, sepse Afërdita, pas fshehjes deri në fillim të marsit, do të mbërrijë papritur në Ujor për të bërë gjithçka, çdo mendim të ëmbël.

Peshqit

Flirtoni me fatin. Mund të jetë argëtuese kur ylli me fat (Zeusi) është pranë nesh, na mbron dhe na ndihmon të bëjmë ato gjëra që na interesojnë. Jupiteri do të favorizojë fatin deri në maj dhe më pas në vjeshtë, duke ju dhënë një vit vërtet të veçantë, intensiv, bujar. Dashuroni me zemër të lehtë. Evolucionet e ndjenjave, së bashku me fatet e marrëdhënieve, do të ndjekin Mërkurin, një yll që do t’ju favorizojë në mars, në pjesën e dytë të prillit dhe më pas në korrik, duke ju sfiduar përkundrazi të jeni të sigurt në çift në gusht dhe në pjesën e parë të tetorit. Mos u nxitoni, ju jeni Peshqit. Është e ndaluar t’i nënshtroheni shantazheve në Mars nga fundi i gushtit e në vazhdim, diçka që do të përfundonte vetëm duke të bërë të jetoni gjithçka sipërfaqësisht dhe me vështirësi.

Back to top button
Close
Close