Covid19 lajme nga bota

Brazili arrin në 1.6 milion raste me koronavirus dhe afro 65,000 vdekje

Ministria e Shëndetësisë e Brazilit regjistroi 26.051 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e kaluara, duke e çuar numrin e rasteve të konfirmuara në vend në 1.603.055. Brazili gjithashtu raportoi 602 vdekje të reja nga virusi. Numri i vdekjeve tani është 64.867.

Shifrat e reja të vendit vijnë pasi qyteti i saj më i madh, Sao Paulo, po përgatitet të rihapë baret, restorantet, sallonet e bukurisë, berberët dhe klinikat estetike të hënën dhe pasi Rio de Janeiro hapi baret dhe restorantet e saj gjatë fundjavës.

Dyqanet e rrugës dhe qendrat tregtare në Sao Paulo gjithashtu do të jenë të hapura për gjashtë orë duke filluar nga e hëna, pasi kanë operuar vetëm katër orë në ditë që kur u rihapën më 11 qershor. CNN  / bota.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close